Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Raven vyhral doma až na štvrtý pokus

V 6. kole 3. ligy konečne vyhral Raven domáci zápas nad L. Rovňami. Dubnica B Gabčíkovu takmer nič nedovolila a zaslúžene vyhrala. Domaniža podľa očakávania prehrala na ihrisku lídra.

Brankár L. Rovní Kováč v Pov. Bystrici trikrát kapituloval.Brankár L. Rovní Kováč v Pov. Bystrici trikrát kapituloval. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Bánovce - Domaniža 3:0 (2:0)

Futbalisti Bánoviec mali v zápase jasnú prevahu. Vedúci gól zaznamenali už v 15. sekunde, kedy otvoril gólový účet stretnutia Hošek - 1:0. Po tomto góle domáci poľavili, a tak tempo hry na dlhé minúty upadlo. V 42. min. však domáci zásluhou Masaroviča pridali druhý gól. Po zmene strán najskôr predčasne pod sprchy odišiel po druhej žltej karte Hudek. Domáci už o tri minúty využili presilu v poli a pridali tretí gól. Bánovce prakticky od týchto minút hrali iba na jednu bránku, dokonca aj dvakrát zazvonilo brvno. Domáci v zápase zaslúžene vyhrali, hostia si prakticky nevypracovali žiadnu gólovú šancu.

Góly: 1. Hošek, 42. Masarovič, 62. Škultéty.

R Sárai, 300 divákov, ŽK: Škultéty, Hudek, ČK: 59. Hudek.

SPARTAK: Bohunský - Poštrk, Stano, Škultéty (70. Filin), Decký, Mezovský, Hošek (63. Božik), Greguška, Medera, Masarovič, Kaňa (46. Borcha). Tréner L. Kaplán.

DOMANIŽA: Kubiš - Marek Kvaššay, J. Král, Hudek, Hájek, Miro Kvaššay, M. Král, Slamka (76. Marek Kvaššay), Augustin, Zahradník (84. Michalek), Svoboda. Tréner V. Kopecký. (MK)

Dubnica B - Gabčíkovo 2:0 (0:0)

Od začiatku si Dubničania vytvorili veľkú prevahu. V 9. min Stratený po úniku z uhla prehodil brankára aj bránu. O päť minút Gorelka trafil a prekonaným brankárom obrancu stojaceho na bránkovej čiare. V 18. min Gorelkovu strelu Fogaš vyrazil na roh a Božoň v 23. min mieril zblízka tesne vedľa V 45. min po Trhanovom centri Gorelka hlavičkoval tesne vedľa.

Drvivý tlak domácich pokračoval aj po prestávke. Hostia mohli v 51. min z ojedinelej šance paradoxne skórovať, ale Chlebovu hlavičku Igaz reflexívne vyrazil na roh. V 59. min Trhan strelou z hranice šestnástky dal vedúci gól. O minútu po jeho centri Gorelka hlavičkoval do brvna a odrazenú loptu poslal z päťky J. Varga vedľa.

V 62. min Augustíni prihral Gorelkovi, ktorý premenil samostatný únik na druhý gól. Gorelka v 65. min neprekonal pozorného Fogaša, ktorý bravúrne vyrazil jeho strelu. Zápas sa potom dohrával a Dubničania po veľmi dobrom výkone zaslúžene vyhrali. Hostia sa až na jedinú výnimku do šance nedostali.

Góly: 59. Trhan, 65. Gorelka. R Darnadi, ŽK: Duga, Stratený, Baják, Keszeg, 150 divákov.

Dubnica B: Igaz - Beňo (68. Masaryk), Pálka, Božoň, Duga, Trhan, Stratený, Straka (62. Augustíni), Urban, Svorada (62. J. Varga), Gorelka. Tréner Ľ. Nosický.

TJ: Fogas - Keszeg, Soós, Baják, Liszkay, Milan (82. P. Varga), Bolega, Šnegoň, Hamar (70. Kállai), Chlebo, Kriss. Tréner A. Fekete. MILOŠ ŠUPÁK

Pov. Bystrica - Led. Rovne 3:0 (1:0)

Od úvodu boli domáci aktívnejší a v 10. min sa Labuda predčasne tešil z gólu, ktorý pre ofsajd neplatil. V 14. min Prekop pokazil dobrý protiútok a vzápätí ho na druhej strane napodobnil Mišutka. Raven mohol ísť v 16. min do vedenia, ale Mišutkova strela skončila rohovým kopom.

V 23. min Mišutka po Čelkovom centri hlavičkoval pred odkrytou bránou nad. O tri minúty M. Hedera z priameho kopu pekne natiahol Kováča, ktorý loptu kryl. Ojedinelý pokus hostí v 30. min skončil veľmi nepresnou strelou Varhaníka. V 39. min Bednár po rohu nikým nebránený hlavičkoval tesne vedľa. Najaktívnejší hráč domácich Čelko prenikol v 42. min do šestnástky, našiel voľného F. Hederu, a ten nechytateľnou strelou od brvna dal vedúci gól. Dve minúty po prestávke pokazil dobrú akciu Mišutka. V 55. min jeho strelu Kováč vyrazil pred Šušku, ktorého dorážku vytlačil na roh.

O šesť minút nekrytý Kubovich trafil bombou iba do brankára a v 64. min Masaryk z priameho kopu spoza šestnástky s pomocou žrde zvýšil na 2:0. V 66. min Kubovichov priamy kop skončil na brvne a v 70. min jeho strele chýbali centimetre. Domáci kontrolovali hru a v 90. min po centri Kubovicha Masaryk do odkrytej brány potvrdil prvé domáce víťazstvo Pov. Bystrice.

Góly: 42. F. Hedera, 64. a 90. Masaryk.

R Jakúbek, ŽK: M. Hedera, Savara, Košík, Šimáček, Pilný, 60 divákov.

Pov. Bystrica: Bartek - F. Hedera (70. Michalec), Ištok, Škultéty, Bednár, Čelko, M. Hedera (85. Braciník), Kubovich, Šuška, Labuda (45. Masaryk), Mišutka. Tréner J. Kútny.

L. Rovne: Kováč - Pažitný (10. Kecík), Sanitrík, Prekop, Savara (68. Bezák), Šebo, Mackovčin, Košík, Šimáček, Varhaník, Lipták (46. Pilný). Tréner V. Hornáček. JOZEF ŠPROCHA ML.

ČFK Nitra - Palárikovo 0:1 (0:1)

Gól: 28. Molnár.

Veľké Ludince - Topoľníky 0:1 (0:1)

Gól: 44. Joniak.

Šamorín - Piešťany 3:1 (2:0)

Góly: 9. Buchel, 25. Mezovský, 73. Molnár - 75. Jánošík.

Galanta - Neded 1:0 (0:0)

Gól: 66. Méry.

Sereď - Ludanice 3:3 (0:1)

Góly: 62. a 89. (11 m) Hindák, 76. L. Vaško - 41. Dobiáš, 50. Rimanovský, 65. Ďuriš.

1. Bánovce 6 5 0 1 17:1 15

2. Dubnica B 6 5 0 1 13:7 15

3. Palárikovo 6 4 1 1 8:5 13

4. Gabčíkovo 6 3 2 1 8:4 11

5. Galanta 6 3 2 1 7:6 11

6. Šamorín 6 3 1 2 14:8 10

7. Piešťany 6 3 1 2 10:9 10

8. V. Ludince 6 2 1 3 11:9 7