Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Bratina chytil D. Kubínu dve trestné strieľania

Duel 12. kola I. ligy bol poznačený necitlivým metrom rozhodcu, ktorý vylúčil 32 hráčov na dve minúty, štyroch na desať minút. Kuriozitou boli tri nariadené trestné strieľania, z ktorých strelci ani jedno nepremenili. Zásluhou výborného brankára Bratinu a

Dolnokubínčania iba za cenu faulu zmarili šancu Považskobystričana Valáška (v bielom).Dolnokubínčania iba za cenu faulu zmarili šancu Považskobystričana Valáška (v bielom). (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Duel 12. kola I. ligy bol poznačený necitlivým metrom rozhodcu, ktorý vylúčil 32 hráčov na dve minúty a štyroch na desať minút. Kuriozitou boli tri nariadené trestné strieľania, z ktorých strelci ani jedno nepremenili. Zásluhou výborného brankára Bratinu a troch využitých presiloviek sa z výhry tešila Pov. Bystrica

Pov. Bystrica - D. Kubín 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Zápas bol vďaka úzkostlivo a nepresne pískajúcemu rozhodcovi Píšťanskému veľmi dlhý (hralo sa viac než dve a pol hodiny) a mimoriadne bohatý na vylúčenia a trestné strieľanie. Prvý odišiel na trestnú lavicu už v 5. sekunde Hajas a v 3. min Bratina kryl únik M. Smolku. V 6. min po strele Havlíčka otvoril skóre Slávik. V 7. min sa na Bratinu rútil Škumát, no domáci gólman sa prekonať nedal. V 11. min dobre a najmä tvrdo hrajúci Filo z dobrej šance nedal a v 17. min pri presilovke vyrovnal Mahdalík. O minútu stačilo Filovi päť sekúnd, aby delovkou od modrej čiary využil presilovku.

V 21. min sekundu pred uplynutím Vargovho trestu Mahdalík prudkou strelou nedal Bratinovi šancu. Vzápätí nepotrestal zaváhanie obrany hostí Slávik, no v 25. min po Valáškovej prihrávke využil presilovku strelou do odkrytej brány Hajnik - 3:2. V 31. min Mišovec chytil Valáškovu tutovku. O minútu po faule na unikajúceho Zlochu poslal Havlíček puk z trestného strieľania nad bránu D. Kubína. Pri presilovke 5:3 trafil 34. min Hančiak žrď a za hodenie hokejky brankárom nasledovala signalizovaná výhoda pre hostí. Takmer polminútovú presilovku 6:3, keď hrali bez brankára, proti obetavo bojujúcim domácim nevyužili. Nariadené trestné strieľanie Mravcovi chytil v páde Bratina. V 39. min sa pred bránou nepresadili Slávik a Havlíček, ale v 40. min po piatich sekundách presilovky tečoval Bujdák do siete Jelínkovu tvrdú strelu od modrej čiary.

V 45. min pri oslabení ušiel Zlocha, ale Volek jeho prihrávku z kroku poslal vedľa. Potom sa domáci ubránil dlhej presilovke 3:5 a Havlíček v 48. min nezakončil sólo gólom. Na druhej strane zmaril Bratina čistú šancu Hančiakovi. Hostia pridali, pri hre 4:4 najprv trafil T. Smolka žrď, ale vzápätí vrátil vyrazený puk do brány po strele M. Smolku. V 55. min Hajnik pri oslabení nezvýšil a v 56. min hostia dali štvrtý gól, ktorý neplatil, pretože Bystričania stihli včas posunúť bránu.

Rozhodca nariadil už tretie trestné strieľanie, ale Mahdalíkovu šancu na vyrovnanie zmaril efektným zákrokom lapačkou Bratina. Pri presilovke nedokázali skórovať v 57. min Hajas a o minútu M. Tamáši. Minútu pred koncom osamotený Hančiak trafil iba Bratinu, brejk Hajasa smerom k prázdnej bráne zastavil hrubým zákrokom hokejkou do tváre Mahdalík. O štyri sekundy vylúčil rozhodca kapitána Zlochu a záver sa hral pred bránou Pov. Bystrice. Vynikajúci Bratina pochytal všetky strely hostí a najväčšou mierou sa pričinil o výhru.

Góly: 6. Slávik 1:0, 17. Mahdalík 1:1, 18. Filo 2:1, 21. Mahdalík 2:2, 25. Hajnik 3:2, 40. Bujdák 4:2, 53. T. Smolka 4:3.

Pov. Bystrica: Bratina - Volek, Brídik, Jelínek, Hajas, Krčula, Filo, Zlocha, J. Tamáši, Stráňovský, Slávik, Bujdák, Hajnik, Demáček, M. Tamáši, Kubrický, Havlíček, Koleda, Gašo, Varga, Valášek.

D. Kubín: Mišovec - Matejka, Troup, Kršňák, Brcko, Hyben, Dvořák, M. Smolka, Kokavec, Hančiak, T. Smolka, Nátny, Škumát, Šišovský, Mahdalík, Jančovič, Budaj, Oravec, Durdiak, Ďurný.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.