Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Hokejisti Pov. Bystrice podľahli aj v Topoľčanoch

Nepriaznivá séria hráčov HK 95 Pov. Bystrica pokračovala aj v Topoľčanoch. Aj keď neustále doťahovali náskok domácich,vyrovnať sa im nepodarilo.

Topoľčany (v žltom) vyhrali nad Považskou Bystricou 4:3.Topoľčany (v žltom) vyhrali nad Považskou Bystricou 4:3. (Zdroj: MŠ)

Topoľčany - Pov. Bystrica 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

V prvej časti stretnutia boli strelecky aktívnejší hostia. Už v 2. min mali výhodu presilovej hry pri vylúčení Vargu, ale gólovo sa nepresadili. Na začiatku 11. min sa domáci ujali vedenia 1:0, keď po Vargovej akcii prekonal Bratinu Klačanský. O necelé dve minúty zvýšil Vystavil na 2:0, keď využil Náhlikovu prihrávku. Domácim sa naskytla veľká možnosť zvýšiť na rozdiel troch gólov v presilovke o dvoch hráčov, ale Bystričania sa ubránili. Panterom sa podarilo na začiatku druhej tretiny v 22. min znížiť na rozdiel jediného gólu zásluhou Kubrického - 2:1. V 29. min Bosák poslal domácich opäť do dvojgólového vedenia 3:1. Panteri mali možnosť hrať dve presilové hry za sebou, ale gólovo ani jednu nevyužili.

Hosťom sa opäť vydaril vstup do tretiny, keď v 41. min Koleda prekonal Ďatelinku a znížil na 3:2. V 48. min zvýšil Bosák pri vlastnom oslabení na 4:2. Päť minút pred koncom sa podarilo Bystričanom opäť znížiť na rozdiel gólu, keď Volek prekonal Ďatelinku - 4:3. V 57. min sa naskytla hosťom šanca na vyrovnanie v presilovej hre, ale opäť sa gólovo nepresadili. Panteri tak prehrali už svoj štvrtý zápas v rade.

Góly: 11. Klačanský 1:0, 13. Vystavil 2:0, 22. Kubrický 2:1, 29. Bosák 3:1, 41. Koleda 3:2, 49. Bosák 4:2, 55. Volek 4:3.

Topoľčany: Ďatelinka - Guričan, Kabát, Kutňanský, Oravec, Ondruška, Košecký, Drahovský, Malinka, Tvrdík, Mihalik, Bosák, Klačanský, Varga, Božik, Chochula, Hurtaj, Káčer, Náhlik, Vystavil, Ostertág.

Pov. Bystrica: Bratina - Jelínek, Brídik, Volek, Hajas, Hegyi, Bezecný, Janísek, Krčula, Filo, Zlocha, Kubrický, Stráňovský, Hajas, Volek, Koleda, Varga, Havlíček, Bačík, Mrník, Hegyi, Demáček.

Výsledky 16. kola: Brezno - D. Kubín 1:4 (0:2, 0:1, 1:1), Paško - Smolka 2, Mahdalík, Budaj, Trebišov - Bardejov 6:1 (1:0, 3:0, 2:1), T. Sax 2, Koky 2, Králik, Dancsák - Baranok, Kežmarok - Trnava 3:2 ts (0:1, 1:1, 1:0, 0:0 - 1:0), Marcinko 2, Slaninák - Blanár, Stupka, Senica - Michalovce 5:2 (1:1, 2:0, 2:1), Hladký, Barčák, Mihálik, Liška, Rehuš - Mach, Pavličko, Piešťany - Prievidza 6:2 (3:0, 2:1, 1:1), Filip 2, Bučka, Mucha, Pupák, Rosa - Kopecký 2, Detva a Prešov mali voľno.

1. Piešťany 13 11 2 0 53:24 33

2. Trebišov 16 9 1 6 57:52 29

3. Topoľčany 12 7 2 4 46:44 23

4. Kežmarok 13 6 3 4 46:30 22

5. Bardejov 14 6 3 5 55:48 22

6. Trnava 13 4 6 3 43:34 20

7. Prešov 12 6 2 4 35:31 20

8. D. Kubín 14 5 2 7 38:42 19