PRUSKÉ. Starostovi do reči nebolo. Vulgarizmami bol popísaný jeden rodinný dom, múr pri základnej škole, stena budovy školy, autobusová zastávka, kultúrny dom...
Páchatelia použili viacero druhov odtieňov. Deti sa po školskom vyučovaní zastavovali pri nápisoch a usmievali sa. Dospelí krútili iba hlavami. Všetky urážlivé nápisy boli „venované" Romanovi Balážovi.
Videli ich
Nápisy majú na svedomí údajne traja mladíci, ktorých pri čine videli. Videli, ale, bohužiaľ, nenahlásili ich čin polícii. Stačilo vytočiť iba 158. Trojica mala na hlavách kukly a nastúpila do červenej dodávky.
„Došlo k poškodeniu obecných objektov, ktoré prácne a s obrovským úsilím opravujeme. Dochádza k neuveriteľnému nárastu vandalizmu. Žiadam všetkých občanov, aby sa nebália v prípade akejkoľvek vedomosti o takejto činnosti zavolali na č. 158 a oznámili, kde a čo zlého sa deje. Dnes je to vulgárnymi slovami popísaný kultúrny doma budovy, zajtra to bude možno kostol a ktovie, čo bude nabudúce. Nebuďme ľahostajní k veciam verejným. Bez žalobcu nieto sudcu," povedal starosta obce Viliam Cíbik.
Pobúrená obec
V obci sa nehovorí o ničom inom. „Je to choré, neviem, o koho konkrétne ide, rodín s týmto menom je v obci viac. Pisateľovi by som to dala umyť a znovu natrieť celú stenu farbou," skonštatovala jedna z mladších obyvateliek.
Podobný názor mala aj staršia generácia. „Roboty nemajú, čo inšie robia, ako pijú, a potom robia toto! Nech si to napíšu na hlavu! Prečo to napísali na steny na kultúrnom dome a škole, veď, je to hrôza!" povedala pani Mária.
Ranné prekvapenie
To zažila Margita Rajníková, ktorej udalosť oznámil sused ráno. „Nech sa idem vraj pozrieť, čo mám namaľované na celú stenu domu. Neviem, čo s tým. Je to na porazenie, určite sa mi to nepáči. Napadlo mi, čo keby nebol zavretý kostol? Pomaľujú aj ten?" pýta sa nás majiteľka domu. „Polícia u mňa už bola, mne to zatiaľ nevadí, nech to dajú na poriadok iní!" dodáva pani Margita.
Odmena
Za informácie alebo pomoc pri dolapení páchateľov ponúka starosta sto eur. Ešte ďalej zašiel podľa starostu Romanov strýko, ktorý dáva za informácie 1500 eur. „Vec som nahlásil polícii, ako trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre poškodzovanie cudzej veci," skonštatoval nahnevaný starosta.