Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Púchovskí hokejisti sa vrátili na prvé miesto

V 6. kole II. ligy sa Púchov doma poriadne potrápil s Ružomberkom. Ani vedenie 3:0 v polovici zápasu Liptákov nezlomili a minútu pred koncom znížili na jednogólový rozdiel, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Púchov - Ružomberok 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

V prvej tretine sa hral slušný hokej, s miernou prevahou domácich. Hostia s viacerými skúsenými hráčmi z L. Mikuláša boli nepríjemným súperom ale Ondričku prekonať nedokázali. V 7. min po strele Matiho dal vedúci gól domácich Doležel. Púchovčania si tesný náskok udržiavali až do polovice zápasu, keď v závere svojej prvej presilovky premenil Faktor prihrávku Dvorského.

Hostia nebezpečne ohrozovali Ondričku, ale z gólu sa znova tešili domáci. Autorom bol bývalý hráč Pov. Bystrice po spolupráci s ďalším exbystričanom Martinkom. Na začiatku tretej tretiny hosťujúci obranca Škácha po piatich sekundách využil presilovku, lenže o tri minúty po Dvorského prihrávke využil presilovku aj domáci Štubňa. O chvíľu pykali domáci za ďalšie vylúčenie druhým gólom, ktorý hosťom ešte dodal viac sebavedomia.

Púchovčania pozorne bránili a strážili si dvojgólový náskok. V závere mohli pri treste Krátkeho na 2 + 10 minút definitívne rozhodnúť, ale nedali si pozor na Oška, ktorý pri oslabení zápas zdramatizoval. V závere Púchovčania výhru udržali a bez straty body sa vrátili na prvé miesto.

Góly: 7. Doležel 1:0, 29. Faktor 2:0, 34. Gašo 3:0, 43. Škácha 3:1, 46. Štubňa 4:1, 48. Krátky 4:2, 59. Oško 4:3.

Púchov: Ondrička - Ondrejka, Hulák, Faktor, Dvorský, Mati, Žiačik, Kleman, Štubňa, Vraník, Doležel, Vasilenko, J. Koleno, Túček, Vraník, Martinka, Zalčík, Gašo.

Ružomberok: Poliaček - Ševčík, Pardel, Oško, Krajčí, Škácha, Mezovský, Rybársky, Kováč, Maslík, Durnota, Droppa, Bujňák, Králik, Antoška, Trochta, Krátky, Gibas, Koniar.