Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Program nezvládol dobre rozbehnutý zápas

Futsalisti Programu Dubnica viedli v 3. min nad suverénom extraligy Slovmaticom Bratislava 2:0. Nevyužili ani vylúčenie reprezentačného brankára Gašparoviča a v závere inkasovali rozhodujúci gól.

Rejžek (vľavo č. 14)zo štandardnej akcie neuspel proti obrane Programu.Rejžek (vľavo č. 14)zo štandardnej akcie neuspel proti obrane Programu. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Futsalisti Programu Dubnicu viedli v 3. min nad suverénom extraligy Slovmaticom Bratislava 2:0. Nevyužili ani vylúčenie reprezentačného brankára Gašparoviča a v závere inkasovali rozhodujúci gól.

Program Dubnica - Slovmatic Bratislava 4:5 (3:2)

Šláger druhého s prvým začali domáci výborne a už v 30. sekunde Madro na druhý pokus dostal loptu popod Gašparoviča do siete. O minútu Madrov pokus brankár vyrazil na roh a v 3. min Švikruha z uhla zvýšil na 2:0. Po rozohraní Kopčan zneškodnil Slámovu tutovku a v 5. a 6. min vyrazil strely Rejžeka. V 8. min po chybe Bubenka znížil Haľko. O osude zápasu mohla rozhodnúť 10. min, keď po dlhom vyhodení lopty Kopčanom fauloval Gašparovič pred šestkou Ranušu a dostal červenú kartu. Švikruha trafil žrď a o dve minúty Madro po spolupráci s Bubenkom do prázdnej brány zvýšil na 3:1.

V 14. min Madro nepremenil dobrú šancu a na druhej strane Várady vrátil Kopčanom vyrazenú loptu do siete - 3:2. Polúch v 15. min vyrazil dve nepríjemné Švikruhove strely a v 17. min Madro zblízka trafil iba brankára. V posledných sekundách prvej časti Bubenko išiel sám na Polúcha, ale ten sa prekonať nedal. Po výbornom prvom polčase v druhom tempo trochu opadlo. V 21. min Švikruhovej strele chýbali centimetre a po rýchlej akcii na druhej strane Haľko po Mikitovej prihrávke vyrovnal.

Do vedenia mohol Program dostať v 25. min Grendel, no hlavičkoval vedľa. Keď sa neujal trestný kop Staňa, domáci sa zabudli vpredu a v 27. min po úniku Mikitu Haľko strelou do prázdnej brány dostal hostí prvýkrát do vedenia. O dve minúty Kopčan zasahoval pred Fričom. V 31. min sa nepresadili Kozík s Turzom a Turza neuspel ani z trestného kopu. V 33. min. Kopčan zneškodnil v 34. min tutovku Rejžeka a z protiútoku neskóroval Stratený. V 36. min potešil divákov vyrovnávajúcim gólom Staňo.

Dôležitá pre vývoj zápasu bola 37. min, keď rozhodcovia nevideli jasnú ruku Slámu, lebo v tom prípade by Slovmatic mal šiesty priestupok a nasledoval by desaťmetrový kop. Švikruha potom trafil iba bočnú sieť a v 38. min Kopčan zachraňoval pred Mikitom. Po samostatnej akcii Sláma strelou k žrdi dal vedúci gól hostí. Domáci začali hrať power play, ale šancu si nevypracovali. Slovmatic mohol zvýšiť, no Švikruha zastavil gólovú strelu Berkyho na bránkovej čiare.

Góly: 1. Madro 1:0, 3. Švikruha 2:0, 8. Haľko 2:1, 12. Madro 3:1, 14. Várady 3:2, 22. Haľko 3:3, 27. Haľko 3:4, 36. Staňo 4:4, 39. Sláma.

Program: Kopčan, Meliš - Staňo, Luža, Švikruha, Turza, Bubenko, Ranuša, Madro, Stratený, Kozík, Grendel.

Slovmatic: Gašparovič, Polúch - Várady, Sláma, Fehervári, Frič, Mikita, Haľko, Rejžek, Čambal, Berky, Brunovský.

9. kolo:Slovan UK Bratislava - ŠFK Nitra 7:2, Makroteam Žilina - PKP Košice 4:3, RCS Košice - Pinerola Bratislava 5:2, Mima Trnava - MFsK Nitra 10:2, Tupperware N. Zámky mali voľno.
1. Slovmatic 8 8 0 0 60:17 24

2. Mima 8 6 0 2 37:17 18

3. Dubnica 8 5 1 2 40:18 16

4. RCS Košice 8 4 1 3 27:19 13

5. N. Zámky 8 4 1 3 26:28 13

6. Pinerola 8 4 0 4 29:28 12

7. Žilina 8 3 1 4 26:35 10

8. Slovan UK 8 3 0 5 27:35 9