Bystrickí hádzanári nedali Hlohovcu šancu

Po výhre v Nových Zámkoch zvládli hádzanári Pov. Bystrice ďalšieho súpera, ktorý je v tabuľke nad nimi. Po sedemgólovej výhre sa posunuli na tretie miesto a na svojho súpera strácajú iba dva body.

Štefanisko (vľavo) sa vrátil na palubovku po zranení a pomohol k výhre Pov. bystrice nad Hlohovcom šiestimi gólmi.Štefanisko (vľavo) sa vrátil na palubovku po zranení a pomohol k výhre Pov. bystrice nad Hlohovcom šiestimi gólmi. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica - Hlohovec 38:31 (16:13)

Proti druhému tímu tabuľky začali domáci výborne a v 2. min viedli 2:0. Súper kontroval a v 6. min znížil na 4:3. Vďaka dobre hrajúcemu pivotovi Adamčíkovi, ktorý v 8. min dal svoj tretí gól (z toho dva dal technickým oblúčikom) viedli MŠK 6:4. Po znížení na 6:5 Frajkor z krídla trafil brvno a o chvíľu žrď, čo súper využil a po rýchlych protiútokoch v 10. min otočil stav na 6:7. Hostia ťažili z prísnosti rozhodcov, ktorí v ich prospech nariadili štyri sedmičky. V snahe vyrovnať bránil Bystričanom Olejár, keď chytil dve tutovky Štefaniska, jednu J. Kozáka a pri strele Firita mu pomohla žrď.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V domácej bráne odolával strelcom hostí Kovačin, a tak v 15. min Štefanisko vyrovnal na 8:8. Aj keď Adamčíkovu strelu zastavila žrď, domáci v 20. min išli do vedenia 10:8. Domáci zlepšili obranu a našli recept aj na Olejára. V 23. min Štefanisko bombou od žrde do žrde a do siete zvyšoval na 12:9. Korňan pokazil útočnú akciu troch na jedného a nasledujúci brejk „hasil" Štefanisko dvojminútovým faulom. Oslabenie MŠK prehrali 1:3, keď sa strelecky presadil Frajkor a v 26. min bolo 13:12.

V závere polčasu sa presadili bratia Kozákovci s Adamčíkom a strelou z deväťmetrového hodu do brvna už Vlčko nezmenil polčasový stav 16:13. Druhý polčas začali hostia gólom na 16:14, no domáci im nedovolil skórovať šesť minút, počas ktorých Adamčík, Firit a Frajkor zvýšili vedenie na 22:14. Po premenenej sedmičke F. Zaťka dokázal dvakrát svoju rýchlosť a nebojácnosť J. Kozák, keď sa presadil proti dvojici súperov a v 42. min viedli MŠK 25:17. Štvrťhodinu pred koncom sa Hlohovčanom podarilo oživiť nádeje po znížení na 27:21. O minútu Štefanisko dal ďalší gól a faulujúci Laho po treťom vylúčení dostal červenú kartu. Na ihrisko sa potom dostali aj noví hráči MŠK. Vicena po niekoľkých sekundách delovkou zvýšil na 30:22 v 48. min.

SkryťVypnúť reklamu

Potom svoju dobrú ruku dokázal aj hrajúci manažér Cifra dvoma presnými zásahmi a v 52. min bolo 32:25. V domácej bráne nadviazal na Kovačinov výkon druhý brankár Žernovič. V 55. min Firit dosiahol svoj desiaty gól v zápase, ktorým zvýšil na 35:27. Posledná päťminútovka pripomínala všetko, len nie hádzanársky zápas. Z domácich boli postupne vylúčení M. Kozák, Ďuriš a Korňan, ktorý dostal zároveň červenú kartu. Na palubovke bolo pri ďalšom vylúčení Frajkora a Mateja Fázika chvíľu iba trio domácich a štvorica Hlohovčanov.

V závere domáci udržali sedemgólové víťazstvo a v tabuľke sú už tretí. O výhre rozhodla lepšia strelecká potencia domácich, v drese súpera im kontrovali iba traja strelci, z toho Vlčko a F. Zaťko dali spolu desať gólov zo sedmičiek. Hralo sa tvrdo, ľahké to nemal najmä bývalý hráč Pov. Bystrice S. Mažár, ktorého bývalí spoluhráči vôbec nešetrili.

SkryťVypnúť reklamu

Pov. Bystrica: Kovačin, Žernovič - Firit 10, Cifra 2, Vicena 1, Štefanisko 6, Adamčík 5, Frajkor 4, Korňan, J. Kozák 5, Žilinčík, Ďuriš, M. Kozák 5/5, Hurtiš.

Hlohovec: Olejár, Rafael - Pupík 2, Cibulka, Bočkay 7, Laho, Salvata, Matej Fázik, Kasagranda, Čermák, Vlčko 7/4, Peťko 2, S. Mažár 4, F. Zaťko 9/6.

Výsledky 13. kola: ŠKP - Trnava 35:25, Bardejov - Prešov 24:41, Košice - N. Zámky 32:30.

1. Prešov 13 12 1 0 469:342 25

2. Hlohovec 13 9 0 4 410:381 18

3. Pov. Bystrica 13 7 1 5 411:376 15

4. N. Zámky 13 6 2 5 396:368 14

5. ŠKP 13 6 1 6 389:380 13

6. Košice 13 6 0 7 404:399 12

7. Bardejov 13 2 0 11 272:371 4

8. Trnava 13 1 1 11 308:439 3

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  5. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  6. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu?
  7. Green Corner: zelené bývanie blízko centra s prvou splátkou 10 %
  8. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky
  1. Jednoduché farebné premeny do bytu aj záhrady
  2. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii
  3. Zlatý sen vo vzduchu
  4. Sapara a Nagy povzbudzovali malých futbalistov a futbalistky
  5. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  6. Pozvánka, ktorá sa neodmieta: oslávte 25 rokov s Kauflandom
  7. Kaufland oslavuje 25 rokov a tvorí pilier slovenskej ekonomiky
  8. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia
  1. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike? 7 400
  2. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 5 942
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 5 134
  4. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 4 938
  5. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 4 790
  6. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 832
  7. Slováci posielajú na MS mladíkov. Kedy hrajú a kde ich sledovať? 2 190
  8. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva 1 575
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Zberateľ Martin Dobrodenka.

Gro zbierky tvorí vojenská technika.


Tobias Tomík.

Tomík šampionát odohral s liekmi proti bolesti.


Svadba je jedným z najkrajších okamihov v živote – deň, keď sa sny menia na skutočnosť a dvaja ľudia si sľúbia lásku a vernosť navždy.


Pečivo od MINIT ulahodí aj skutočným fajnšmekrom.


Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Titul? Nie je to veľmi pravdepodobné.


8. máj

Areál s vyše 170-metrovými stožiarmi je ekonomickou príťažou.


7 h

Slovenského skialpinistu privítala cigarová vôňa dymu.


20 h

František Feja je inšpirácia pre všetkých.


Eliška Veselovská a 1 ďalší 7. máj

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu