Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Hokejisti Pov. Bystrice doplatili s Trnavou na zlú koncovku

Po nedávnej výhre v Trnave nedokázali panteri zopakovať dobrý výkon ani z posledného duelu v Kežmarku a podľahli doma Trnave. Jediný gól Slávika dve minúty pred koncom na úspech nestačil.

Považskobystričan Slávik (v bielom) ako jediný dokázal nájsť recept na prekonanie trnavskej obrany.Považskobystričan Slávik (v bielom) ako jediný dokázal nájsť recept na prekonanie trnavskej obrany. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Pov. Bystrica - Trnava 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Už v 30. sekunde Holovič tesne minul šibenicu a v 6. min obišiel Betinca, no ten zázračne kryl Stupkovu šancu. O chvíľu Šimko dvakrát zlikvidoval Krčulove nebezpečné strely. V 11. min Havlíčka a Krčulu vychytal brankár hostí. Gól nepadol ani v 16. min po úniku Koledu, keď M. Tamáši prestrelil bránu. O dve minúty Hajas stratil puk a Stupka strelou k žrdi otvoril skóre.

V druhej tretine sa domácim nedarili presilovky a v najväčšej šanci zaváhal Stráňovský. V 28. min ušiel Stupka, prihral Holovičovi, no Betinec sa prekonať nedal. O štyri minúty Volek vymyslel šancu pre Hajnika, ktorý zblízka neuspel. Dve minúty pred druhou prestávkou Stupka ani na dvakrát nedal. Podobne si trnavský útočník počínal aj v úvode tretej tretiny, keď jeho dve strely chytil Betinec.

V 42. min Demáčkovi zmaril šancu faul a v 44. min Straáňovský nepremenil dve príležitosti. V 46. min po Filovej prihrávke trafil M. Tamáši žrď prázdnej brány. Gólom neskončilo ani sólo Stráňovského v 48. min. Potom domáci zle striedali a Stupka trestal - 0:2. Z tlaku prišiel kontaktný gól, ktorý dal Slávik. Pri vylúčení Stráňovského na 2 + 2 minúty najprv Holovič zvýšil na 1:3 a 11 sekúnd pred koncom poistil výhru hostí Ďuriš.

Góly: 18. Stupka 0:1, 56. Stupka 0:2, 58. Slávik 1:2, 59. Holovič 1:3, 60. Ďuriš 1:4.

Pov. Bystrica: Betinec - Brídik, Hegyi, Hajas, Volek, Krčula, Filo, Hájnik, Kubrický, Zlocha, M. Tamaši, Havlíček, Slávik, Demáček, J. Tamaši, Stráňovský, Koleda, Varga.

Trnava: Šimko - Zachar, Kopejtko, Blanár, Magušin, Benedik, Haršáni, Ďuriš, Hlavna, Stupka, Grman, E. Novák, Bezák, Tarnóczy, Čunderlík, Holovič, Valach, M. Novák, Hutár.

Výsledky 24. kola: Bardejov - Prešov 5:6 (1:1, 1:5, 3:0), Dvorčák, Majerník, Danko, Jašek, Cvejn - Suja 2, Troliga 2, Pulščák, Kubus, Brezno - Kežmarok 2:4 (0:0, 2:2, 0:2), Laco, Fábry - Dubaj 2, Rusnák, Bednár, Trebišov - Michalovce 4:5 sn (0:1, 2:0, 2:3 - 0:0, 0:1), Koky 3, Gönczi - Miľovčík, Karlov, Minčák, Martin Segľa, nájazd Miľovčík, D. Kubín - Piešťany 1:3 (0:1, 0:0, 1:2), Važan - Rybárik 2, Pupák, Topoľčany - Senica 4:0 (1:0, 2:0, 1:0), Mihálik, Bosák, Varga, Tvrdík, Prievidza a Detva mali voľno.

1. Piešťany 21 17 2 2 83:41 51

2. Bardejov 21 11 4 6 92:67 39

3. Trebišov 20 11 3 6 68:63 35

4. Trnava 21 8 7 6 75:61 34

5. Topoľčany 21 9 5 7 65:61 33

6. Kežmarok 21 9 3 9 66:52 31

7. Prešov 20 9 5 6 59:57 31

8. D. Kubín 20 7 3 10 58:64 27