Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Ďalšia domáca prehra hokejistov Pov. Bystrice

Hráčom HK 95 Pov. Bystrica sa v posledných domácich zápasoch nedarí. Po prehrách s Kežmarkom a Trnavou, kde doplatili na žalostnú koncovku, si renomé nevylepšili ani s Michalovcami. Jediný gól na body znova nestačil.

Bačík (v bielom) mohol v závere druhej tretiny vyrovnať, ale ani on Martona neprekonal.Bačík (v bielom) mohol v závere druhej tretiny vyrovnať, ale ani on Martona neprekonal. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica - Michalovce 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Domáci panteri konečne chceli vyhrať aj pred vlastným publikom a už v 2. min neprekonal Martona M. Tamáši. Z protiútoku mal obrovskú šancu mach, ale Betinec jeho blafák zneškodnil. V 5. min pri presilovke po delovke Regendu od modrej čiary hostia v skrumáži nedotlačili puk do brány. O tri minúty Minčák z uhla trafil žrď a v 12. min Náhlik po dorážke už dvíhal ruky nad hlavy, no Betinec puk za čiaru nepustil. Až potom sa začali pred bránu hostí dostávať domáci hráči častejšie a v 15. min J. Tamášiho najprv zblokovali a potom mieril vedľa. V 18. min Slávikova strela letela tesne vedľa žrde a Koleda trafil brankára. V posledných sekundách prvej časti Stráňovský spomedzi kruhov nebol úspešný.

V 22. min Betinec vychytal Náhlika, na druhej strane Stráňvského v šanci zastavovali obrancovia nedovolene a beztrestne. Domáci brankár sa vyznamenal v 23. min pri tutovke osamoteného Karlova. O dve minúty ušiel Zlocha, ale Martonom vyrazený puk nedopravil Hájnik do siete. Potom Marton za bránou kroščekoval Fila, pričom zlomil hokejku, ale rozhodca si to nevšimol a hostí nepotrestal. V závere Volekovho vylúčenia po prihrávke Martina Segľu zblízka otvoril skóre Stríž. V 31. min Štefanech takmer zvýšil náskok Michaloviec, ale Betincova lapačka bola rýchlejšia. Domáci súpera potom pritlačili, ale nevyužili presilovku. Koledova bomba v 37. min skončila v brankárovom náručí a v 40. min nekrytý Bačík zblízka nedoťukol puk ležiaci pred odkrytou bránou.

V 41. min unikol Zlocha, no prečíslenie troch na jedného zakončil slabou strelou do Martonovej lapačky Hájnik. O dve minúty mohol vyrovnať Stráňovského, ktorého delovku brankár vyrazil. Veľká šanca na gól sa naskytla panterov o chvíľu pri presilovku. Nasledovala zbytočná strata puk, únik Martina Segľu a Minčák v páde zvýšil pri oslabení na 0:2. Pri ďalšej presilovke už boli Bystričania úspešní, keď po skrumáži Hájnik odrazil puk do brány. Radosť trvala iba chvíľu, pretože rozhodca videl úmyselné posunutie brány Martinom Segľom tesne predtým. Tesne pred ukončením presilovky 5:3 v 50. min Brídikovu prudkú strelu od modrej čiary tečoval M. Tamáši a puk sa od ľavej žŕdky dokotúľal za čiaru.

Domáci zvýšili aktivitu, ale rovnako ako počas celého zápasu nechodili pred bránu, aby dorážali brankárom vyrazené puky. V 55. min Janískova bomba od modrej čiary preletela tesne ponad bránu. V 57. min Koleda nedokázal zasunúť puk z kroku do prázdnej brány a v po rýchlom brejku Martina Segľu v 59. min nekrytý Karlov poistil výhru hostí. V závere domáci mali niekoľko nebezpečných momentov, no Marton zastavil všetky strely.

Góly: 29. Stríž 0:1, 47. Minčák 0:2, 50. M. Tamáši 1:2, 59. Karlov 1:3.

Pov. Bystrica: Betinec - Volek, Brídik, Hajas, Janísek, Krčula, J. Filo, Zlocha, Hajnik, J. Tamáši, Koleda, Stráňovský, Bačík, Slávik, M. Tamáši, Demáček, Kubrický, Havlíček, Valášek.

Michalovce: Marton - Kozák, Regenda, Bodnár, Štekláč, Krecháč, Mucha, Petruňa, ?artin Segľa, Pavličko, Minčák, Náhlik, Zalužický, Karlov, Mach, Sabol, Miľovčík, Štefanech, Blaščík, Stríž.

Výsledky 25. kola: Prievidza - D. Kubín 6:2 (0:2, 5:0, 1:0), Ružička 2, Molnár 2, Hartmann, Sibert - T. Smolka, Mahdalík, Topoľčany - Kežmarok 3:1 (2:0, 1:1, 0:0), Petrina, Mihálik, Božik - Dubaj, Piešťany - Prešov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1), Učeň, Buček, Rybárik, Filip - Kubus, Hopkovič, Senica - Detva 3:2 (0:1, 0:1, 3:0), Barčák, B. Rehúš, Šimek - Babkovič, Pék, Trnava - Bardejov 2:1 (2:0, 0:0, 0:1), Stupka, Magušin - Molnár, Brezno a Trebišov mali voľno.