Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Ivan Rehák vyhral preteky Slovenského pohára

Pretekári FC TEAMU Pov. Bystrica si opäť výbprne počínali na pretekoch Slovenského pohára v cyklokrose. Trio Zeman, Rehák a Janík sa vo svojej kategórii presadilo medzi najlepších.

Radomír Janík bojuje o tretiu priečku.Radomír Janík bojuje o tretiu priečku. (Zdroj: FC TEAM)

POVAŽSKÁ BYSTRICA.Po trojtýždňovej prestávke sa 14. novembra konalo 4. kolo Slovenského pohára v záhradkárskej oblasti obce Zeleneč neďaleko Trnavy. Na podujatí sa zúčastnili aj pretekári FC TEAMU Považská Bystrica. Po dlhšej prestávke boli zvedaví, či zužitkujú tréningové nasadenie počas prestávky medzi 3. a 4. kolom. Počasie bolo po príchode priaznivé, no s blížiacim sa štartom preteku hlavnej kategórie sa zhoršovalo. Trať bola pripravená kvalitne, no miestami boli niektoré úseky poznačené dažďom z minulých dní a boli blatisté. Po štarte sa do čela dostali predpokladaní favoriti s kategórie muži Elit Milan Barényi, Róbert Glajza a Martin Haring. V rovnakom poradí prišli i do cieľa, keď Barényi vyhral spôsobom štart cieľ.

R. Glajza vrátil porážku z minulého kola Haringovi, keď sa v záverečných metroch ukázala technická i taktická skúsenosť R. Glajzu. Naši pretekári FC TEAMU Považská Bystrica sa v 47-člennom štartovom poli tiež nestratili a zúročili tréningové nasadenie počas pretekárskej prestávky. Zdenko Zeman sa dokonca dokázal dostať do prvej desiatky v celkovom poradí a skončil 10. Vo svojej kategórii MASTERS B si tiež polepšil a oproti minulým kolám sa posunul o jedno miesto a umiestnil sa na 2. mieste. V kategórii MASTERS A sme zaznamenali pozitívne výsledky, keď Ivan Rehák vyhral na 1. mieste, hneď za ním na 2. mieste skončil Radomír Janík a celkove skončili v prvej polovici štartového pola. Ako zaujímavosť možno spomenúť, že všetci naši pretekári FC TEAMU dokázali poraziť aj slovenského reprezentanta Polievku, ktorý bol účastníkom MS na ceste v tomto roku.

Výsledky: Muži spoločná: 1. Barényi, Oslany - 56:54 min, 2. R. Glajza, bez klubovej príslušnosti - 58:00 min, 3. Haring, B. Bystrica - 58:10 min, 10. Zeman - 1:03,10 h, 20. Rehák - 1 kolo, 22. Janík, všetci FC TEAM Pov. Bystrica - 1 kolo.

Piate kolo Slovenského pohára bolo 22. novembra v Trnave. Po príchode do Trnavy a prvom oboznámení sa s traťou, sme aj napriek sychravému počasiu zistili, že trať má tvrdý podklad a preteky budú pravdepodobne rýchle vzhľadom na profil trate, ktorý bolo úplná rovina. S blížiacim sa štartom hlavnej kategórie sa počasie zhoršovalo a na štarte začalo mrholiť. Odrazilo sa to na kvalite trate, ktorá dostala slizký bahenný povrch a stala sa značne technicky náročná. Preteky boli poznačené mnohými pádmi, defektmi a technickými problémami, čo malo za následok odstúpenie niekoľkých pretekárov aj s predných pozícii. Na štart sa postavili i pretekári z Rakúska, Maďarska a Českej Republiky. Po štarte, ktorý bol poznačený hromadným pádom, sa s predných priečok do čela dostal favorit Milan Barényi. Svoj náskok aj napriek zhoršujúcemu stavu trate neustále zväčšoval a zvíťazil pred českým juniorom Louvarom s HC Hlinsko.

Na treťom mieste skončil napriek pádu hneď po štarte Róbert Glajza. Aj pretekári z FC TEAMU mali tiež niekoľko pádov a technické problémy. Po štarte sa Ivan Rehák a Radomír Janík tesne vyhli pádu, čo spôsobilo ich spomalenie a do terénu nevchádzali z najlepších pozícii. Aj napriek tomu väčšiu časť pretekov jazdili vo svojej kategórii Masters A na prvom, resp. na druhom mieste. Ivan Rehák si prvé miesto udržal až do cieľa. Radomír Janík si po sérii pádov v posledných kolách pretekov svoje druhé miesto neudržal a spadol až na 5. miesto.

V kategórii Masters B výborne odštartoval Zdenko Zeman a do terénu vchádzal na celkovom 6. mieste. Dlho jazdil vo svojej kategórii na prvom mieste, no jeho konečný výsledok tiež ovplyvnili pády a technické problémy. Skončil na druhom mieste za nestarnúcim Ondrejom Glajzom, ktorý sa dokázal umiestniť na celkovom 6. mieste, čo bolo vzhľadom na jeho vek a početné štartové pole prekvapením. Náročná trať preverila technické zdatnosti pretekárov a určite tu zohrali veľkú rolu skúsenosti.

Výsledky: Muži spoločná: 1. Barényi, Oslany - 56:28 min, 2. Louvar, Hlinsko - 56:34 min, 3. R. Glajza, bez klubovej príslušnosti - 56:34 min, 21. Zeman - 1 kolo, 25. rehák - 2 kolá, 33. Janík, všetci FC TEAM Pov. Bystrica - 2 kolá, 34. Drha, N. Dubnica - 2 kolá.

Obec Vrícko sa stala miestom konania šiesteho kola Slovenského pohára v cyklokrose. Počasie pretekárom opäť neprialo, keď na fyzicky náročnej a blatistej trati fúkal ešte aj silný vietor. Na štarte chýbala slovenská cyklokrosová špička, ktorá sa zúčastnila pretekov v Belgicku a Španielsku. Po štarte sa štartové pole hneď v prvom stúpaní natiahlo a do čela sa dostal pretekár Dukly Trenčín Mahďar. Ten si svoju pozíciu udržal až do cieľa a vyhral.

Opäť ukázali svoju dobrú výkonnosť veteráni, teda kategória MASTERS, keď na celkovom druhom mieste skončil B. Kacina z Trenčína a svoju kategóriu Masters B vyhral pred O. Glajzom (celkovo 4.) a na treťom mieste skončil Zdenko Zeman z FC TEAMU. Zdenko Zeman sa dokázal umiestniť i v celkovom poradí, keď skončil na peknom 10. mieste. Tesne za prvou desiatkou skončil na celkovom 13. mieste Ivan Rehák z FC TEAMU a svoju kategóriu MASTERS A vyhral pred Margočom z V. Krtíša. Radomír Janík z FC TEAMU prišiel o tretie miesto v záverečnom kole v tesnom súboji z Málekom z CK Bradlo.

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Covidové oddelenie v Považskej Bystrici je v plnej prevádzke

Má kapacitu 28 lôžok, dnes už je viac ako polovica zaplnená.

S meraním teploty v nemocnici pomáhajú vojaci

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

AKTUÁLNE: Mesto pomáha pripravovať celoplošné testovanie

Vojaci prišli obhliadnuť navrhované odberné miesta. Mesto ponúka všetku súčinnosť. Zamestnanci sa venujú pomoci vojakom.