Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Panteri prehrali u lídra

V zápase I. hokejovej ligy sa hokejisti Pov. Bystrice nepostarali o prekvapenie na ľade suveréna tabuľky Piešťan.

Jozef Tamáši (v bielom) dal jediný gól Pov. Bystrie v Piešťanoch.Jozef Tamáši (v bielom) dal jediný gól Pov. Bystrie v Piešťanoch. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

PIEŠŤANY - POV. BYSTRICA 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Hostia prišli na ľad vedúceho tímu bez zábran a hral sa rýchly hokej. Piešťany z úvodného náporu dali vedúci gól, keď Peško nedal Bratinovi šancu po peknej kľučke. Bystričania nedokázali využiť presilovku a do konca úvodnej časti už diváci gól nevideli. Po príchode z kabín stačilo R. Kolníkovi 26 sekúnd, aby zvýšil na 2:0, keď tečoval prudkú strelu od modrej čiary. Domáci boli aktívnejší a Bratina mal veľa práce.

V 33. min, keď končil trest Str8ńovskému, po rýchlej akcii Novák zblízka pridal tretí gól. PO Baranovom faule, za ktorý si vyslúžil trest na 2 + 2 minúty, mali panteri šancu na skorigovanie stavu. Nepodarilo sa, naopak, vyhodený puk z vlastnej obrannej tretiny dokorčuľoval Románek a po blafáku bolo 4:0. Tretia tretina sa od začiatku podobala predchádzajúcim a Piešťany dali ďalší gól. Po peknej akcii a vyšachovaní obrany s brankárom mieril Pupák do prázdnej brány.

Hostia bojovali a snažili sa dať aspoň čestný gól. Podarilo sa im to desať minút pred, keď spoluprácu bratov Tamášiovcov zakončil presnou strelou starší Jozef. Potom sa viac vylučovalo ako hralo. Duel Slávika s rybárikom bol ocenený trestami 2 + 2 minúty. Piešťany potom nevyužili presilovku 5:3 a po skončení zápasu dostal domáci Grman trest do konca stretnutia.

Góly: 6. Peško 1:0, 21. R. Kolník 2:0, 34. Novák 3:0, 39. Románek 4:0, 45. Pupák 5:0, 50. J. Tamáši 5:1.

Piešťany: Tomek - Filip, Bučka, Grman, Škápik, A. Kolník, Baron, Kalafút, Blaško, Baran, R. Kolník, Pupák, Chylo, Mikušovič, Mucha, Novák, Peško, Románek, Rybárik, Učeň, Fabok.

Pov. Bystrica: Bratina - Jelínek, Hajas, Hegyi, Volek, Janísek, Krčula, Filo, Kubrický, Zlocha, Valášek, M. Tamaši, Konečný, Slávik, Stráňovský, J. Tamaši, Koleda, B. Varga, Demáček, Havlíček.

Výsledky 31. kola: Topoľčany - D. Kubín 3:2 sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0), Mihálik, P. Hurtaj, nájazd Mihálik - Mravec, Hančiak, Senica - Prievidza 1:2 (0:1, 1:0, 0:1), Liška - Hanák, Jarábek, Trnava - Michalovce 5:2 (1:1, 3:0, 1:1), Stupka 2, Holovič, Valach, Joanidis - Slovák, Regenda, Trebišov - Detva 4:3 (1:0, 0:3, 3:0), Dancsák 2, Zagyi, T. Sax - Hruška, B. Srnka, Pék, Brezno - Bardejov 2:3 (1:1, 0:2, 1:0), Bálint 2 - Jenčík 2, Baláž.

40. kolo: Prešov - Kežmarok 4:5 sn (1:3, 2:0, 1:1 - 0:0, 0:1), Kubus 2, Zavacký, Novák - Ficko, Mašlonka, Svitana, Žemba, nájazd Svitana.

1. Piešťany 28 22 4 2 114:54 68

2. Trnava 28 12 8 8 98:79 46

3. Trebišov 25 14 3 8 83:73 44

4. Topoľčany 27 12 6 9 88:81 44

5. Prešov 26 13 6 7 84:71 43

6. Bardejov 26 12 4 10 102:86 42

7. Kežmarok 28 12 4 12 88:73 42

8. Pov. Bystrica 27 12 3 12 87:92 36