Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Hádzanári MŠK zakončili rok na druhej priečke

Hráči Pov. Bystrice sa proti rozbehnutému ŠKP trápili iba v úvode, ale potom vysoko vyhrali a prezimujú druhí.

Zľava v bielom M. Kozák, Žilinčík a Korňan blokujú Volnticsa z ŠKP.Zľava v bielom M. Kozák, Žilinčík a Korňan blokujú Volnticsa z ŠKP. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica - ŠKP 39:28 (22:15)

Domáci hráči už s uzdravenými Korňanom a Vicenom, ale bez zraneného Štefaniska a chorého J. Kozáka viedli v 1. min po góloch Firita a Adamčíka 2:0. Ďalšie šance nedotiahli do úspešného konca a súper v 6. min otočil na 2:3. Hostia do 8. min ešte dvakrá viedli o gól - 4:5, no Frajkor a Cifra otočili v 11. min na 6:5. Z protiútoku ŠKP naposledy vyrovnali na 6:6 a potom už domáci začali získavať prevahu, na čom mal veľkú zásluhu najmä brankár Drápal.

V 15. min viedli MŠK 10:8 a v 19. min za stavu 14:10 bral tréner Bratislavčanov Packa oddychový čas. Aj keď dali policajti rýchly gól, po dvoch zásahoch Firita a jedného Žilinčíka, viedli domáci v 21. min 17:11. Hosťom sa nedarilo streľba a Mikušovi chytil Drápal aj sedmičku. Brankári ŠKP nechytili takmer nič, čo sa výrazne prejavilo na skóre.

Päť minút pred prestávkou bol stav už 20:12, ale súper znížil do polčasu na sedemgólový rozdiel. V úvode druhého polčasu M. Kozák napálil sedmičku iba do brvna, no v 36. min už bolo 26:17. Potom obe mužstvá hrali nepresne a začalo sa dariť aj brankárom hostí. V 45. min klesol rozdiel na šesť gólov - 30:24. M. Kozák, Frajkor a Ďuriš súpera uzemnili rýchlymi gólmi - 33:24. Tri minúty pred koncom domáci prvýkrát viedli desaťgólový rozdielom 37:27 a zápas nakoniec vyhrali o jedenásť gólov, keď na štyridsiaty im už neostal čas.

Pov. Bystrica: Drápal, Kovačin - Firit 9/2, Cifra 4, Hurtiš, Adamčík 4, Frajkor 5, Vallo, Hološko 2, Korňan, Žilinčík 3, Ďuriš 7, M. Kozák 5/2, Vicena.

ŠKP: Kováč, Bárta - Vereš, Berner 3, Baďura 3, Simon, Volentics 6/2, Slaninka, Mikuš 5, Mišenčík 3, Štepanovský 5, Kucharík 2, Hirtl, Zechmeister 1.

Výsledky 17. kola: Hlohovec - Prešov 29:32, N. Zámky - Trnava 38:25, Košice - Bardejov 45:24.

1. Prešov 17 16 1 0 644:459 33

2. Pov. Bystrica 17 10 2 5 541:473 22

3. Hlohovec 17 11 0 6 544:500 22

4. N. Zámky 17 8 2 7 526:501 18

5. Košice 17 8 1 8 550:521 17

6. ŠKP 17 8 1 8 513:521 17

7. Bardejov 17 2 0 15 363:525 4

8. Trnava 17 1 1 15 415:603 3