Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky

Prvá výhra Pov. Bystrice v nájazdoch

V poslednom tohtoročnom kole I. hokejovej ligy hráči Pov. Bystrice stratili v závere v súboji so Senicou dvojgólové vedenie, ale na nájazdy prvýkrát uspeli.

Konečný (v bielom) sa proti Seničanom strelecky nepresadil.Konečný (v bielom) sa proti Seničanom strelecky nepresadil. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

POV. BYSTRICA - SENICA 5:4 sn (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Po necelej polminúte bol vylúčený hosťujúci Palák a J. Tamáši po prihrávke Fila presilovku využil. Napriek domácej prevahe vyrovnal Šimek. Seničania potom doplatili na zlé striedanie a Krčula po akcii Stráňovského poslal panterov opäť do vedenia. Hokejisti Pov. Bystrice potom ďalšie dve presilovky nevyužili a hra sa vyrovnala.

V 27. min Slávik zúžitkoval Vargovu prihrávku na tretí gól, lenže hostia päť minút pred koncom druhej tretiny znížili na 3:2. Keď v 45. min Stráňovský premenil Koledovu prihrávku na štvrtý gól, zdalo sa, že panteri získajú tri body. Hostia sa nevzdávali a získali prevahu. Po góle obrancu Vránu vystupňovali úsilie a o dve minúty Liška vyrovnal.

O chvíľu domáci nevyužili presilovku a zápas pokračoval aj v predĺžení bez streleného gólu. V nájazdoch Považskobystričania prvýkrát zo štyroch pokusov v sezóne uspeli. Bratina nepustil za svoj chrbát strely Šimeka, Lobotku a Barčáka, hosťujpci Púš vychytal Voleka a Kubrického, no Havlíčkova strela si našla cestu do siete a znamenala pre Pov. Bystricu dva body.

Góly: 2. J. Tamáši 1:0, 12. Šimek 1:1, 18. Krčula 2:1, 27. Slávik 3:1, 35. Barčák 3:2, 45. Stráňovský 4:2, 52. Vrána 4:3, 54. Liška 4:4, nájazd Havlíček 5:4.

Pov. Bystrica: Bratina - Jelínek, Hajas, Hegyi, Volek, Brídik, Janísek, Krčula, Filo, Kubrický, Valášek, Konečný, Slávik, Stráňovský, J. Tamaši, Koleda, B. Varga, Demáček, Havlíček, Bujdák.

Senica: Púš - Vrbovský, Greň, Rusňák, Pekar, Ondrovič, Konta, Vrána, Hrnčirík, Liška, Hladký, Reissmüller, Lobotka, Horský, B. Rehuš, Barčák, Kováč, Šimek, Palák, J. Rehuš.

Výsledky 32. kola: Brezno - Detva 6:5 (1:1, 4:0, 1:4), Šmálik 3, Piperek, M. Babic, Sýkora - Škvarka 2, Pohorelec, Čársky, B. Srnka, Prešov - Trebišov 8:4 (5:3, 3:1, 0:0), Kubus 2, Pavlovský 2, Novák, Suja, Kövér, Ondrej - Dancsák, Učník, Kobeľa, Gašpar, Prievidza - Trnava 1:6 (1:1, 0:1, 0:4), Sibert - Rusnák 2, Hlavna 2, Valach, Hutár, Topoľčany - Piešťany 3:5 (1:1, 1:2, 1:2), Tvrdík, Káčer, Božik - Chylo 2, Bučka, Peško, Románek, Bardejov - D. Kubín 8:0 (3:0, 2:0, 3:0), Jenčík 3, Baláž 2, Baranok, Majerník, Leitner, Kežmarok a Michalovce mali voľno.

1. Piešťany 29 23 4 2 119:57 71

2. Trnava 29 13 8 8 104:80 49

3. Prešov 27 14 6 7 92:75 46

4. Bardejov 27 13 4 10 110:86 45

5. Topoľčany 28 12 6 10 91:86 44

6. Trebišov 26 14 3 9 87:81 44

7. Kežmarok 28 12 4 12 88:73 42

8. Pov. Bystrica 28 12 4 12 92:96 38