MY POPSTAR Trenčianskeho kraja: Laureátom je Lukáš Trautenberger

Vynikajúce publikum, vynikajúci súťažiaci, zložitá úloha odbornej poroty. Aj takto by sa dalo charakterizovať finále speváckej súťaže, ktoré bolo v trenčianskom dome armády.

Šestica najlepších spevákovŠestica najlepších spevákov (Zdroj: VIERA ŽALUDKOVÁ)

O titul laureáta a možnosť nahrať vlastné promo CD sa uchádzalo osemnásť mladých spevákov z celého kraja. V hľadisku mali výbornú podporu, ktorá ich motivovala k maximálnym výkonom. Víťaz staršej kategórie mal o motiváciu naviac. Čakal ho priamy postup na ďalšiu spevácku súťaž - Zlatú črievičku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spevácka súťaž, ktorú už štvrtý rok poriada pre mladých spevákov nášho kraja Súkromná základná umelecká škola manželov Kardošovcov, Krajské centrum voľného času v Trenčíne, sieť regionálnych novín MY v Trenčianskom kraji a PX Centrum Považská Bystrica, vyvrcholila v decembri. Osemnásť finalistov určila porota počas semifinále, ktoré bolo koncom novembra v Považskej Bystrici.

SkryťVypnúť reklamu

my_publikum.jpg

Iná atmosféra, iné publikum

Súťažiaci nemali postup do finále jednoduchý. Najprv museli prejsť sitom okresných kôl, kde spievali bez hudobného sprievodu. „Súťaž je určená pre všetky talenty, nielen tých, ktorí už majú skúsenosti s pódiom. A talent sa dá objaviť najlepšie vtedy, ak ho pri speve nesprevádza hudba. Práve preto sme sa rozhodli, že okresné kolá budú bez hudobného sprievodu," vysvetľuje predseda odbornej poroty a hlavný organizátor Stanislav Kardoš.

Podporu hudby pri speve mali súťažiaci až v semifinále. To však malo jednu odlišnosť od záveru. Chýbalo publikum. Pred to sa postavili až finalisti. Niektorí možno s obavami, iní už ako starí „mazáci". Po vystúpení však všetci zhodne skonštatovali, že vo finále bola úplne iná atmosféra ako v semifinále. Najviac ich potešila podpora publika, ktoré nešetrilo potleskom.

SkryťVypnúť reklamu

Slovami uznania nešetril ani predseda samosprávneho kraja Pavol Sedláček, ktorý prevzal nad podujatím záštitu. „V prvom rade chcem poďakovať organizátorom, lebo ukazuje sa, že súťaž naberá na obrátkach. Verím, že všetci podajú perfektné výkony, v čom ich budete určite povzbudovať aj vy, diváci," vyzval publikum k podpore.

Sprievodný program

Hoci súťaž MY POPSTAR Trenčianskeho kraja je predovšetkým o speve, priestor vo finále dostávajú aj iné talenty. Na pódiu sa predstavili mažoretky z púchovského centra voľného času, tanečníci zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Považskej Bystrici i víťazka tanečnej súťaže Tanečný ring.

my_sutaz1.jpg

Ich vystúpenia, ale aj výkony spevákov sledovala riaditeľka púchovského centra voľného času Eva Kováčová. „Súťaž sa mi veľmi páči a určite treba v nej pokračovať. Jednu pripomienku má k výberu skladieb. Mohli byť dynamickejšie, aby deti lepšie zvládli kontakt s publikom, ktoré chce vidieť aj ich tanečné kreácie," zhodnotila súťažiacich. Doplnila, že aj ich zariadenie sa chcelo prezentovať na tomto fóre svojimi výsledkami. Zastupovali ho mažoretky, ktoré na majstrovstvách Európy získali prvé, druhé a tretie miesto.

SkryťVypnúť reklamu

Porota mala ťažkú úlohu

V tomto hodnotení sa zhodli všetci porotcovia. „Úloha porotcu je príjemná, ale zároveň aj nepríjemná, lebo nie všetci môžu vyhrať. Bolo to o to ťažšie, že všetci interpreti boli dobrí, zvlášť v mladšej kategórii. Dali nám zabrať. O najlepších sme museli rozhodovať aj hlasovaním," povedal Kardoš.

Jozef Balažka, ktorý patrí medzi organizátorov Zlatej črievičky, bol v porote po prvý raz. „Bol som v porote na postupovom kole v Partizánskom. Žiaľ, ani jeden náš nominant nepostúpil. Ale na druhej strane musím povedať, že všetci finalisti boli výborní. Ako porota sme mali veľmi ťažkú úlohu."

„Dávno som nebol v takejto porote. Súťaže teraz sledujem väčšinou v televízii. Môžem povedať, že finalisti tejto súťaže majú určite šancu umiestniť sa na najvyšších priečkach celoslovenských súťaží. Ako porota sme sa veľmi vzácne zhodli na laureátovi. . Je to najkomplexnejšia osobnosť, prezentuje sa tvorbou, javisko mu je vlastné, cíti sa tam dobre," zhodnotil výkon laureáta zástupca riaditeľa Forzy Juraj Čurný.

Barbara Dubinová, ktorá patrí medzi prvých finalistov súťaže, skonštatovala, že byť v porote je ťažšie ako na pódiu. „Chcem požiadať tých, čo sa neumiestnili, aby sa nevzdávali a pracovali na sebe ďalej. Talent majú, len ho treba rozvíjať," vyzvala spevákov. Vie, o čom hovorí. Tento rok vydala vlastné CD a snaží sa presadiť na speváckej dráhe.

my_sutaz.jpg

Peter Sámel zo skupiny patrí medzi stálice nielen na hudobnom poli, ale aj v porote MY POPSTAR. „Súťaž má stúpajúcu tendenciu, speváci sa neustále zlepšujú," stručne vyjadril svoje pocity.

Čakanie na výsledky

S ubúdajúcim počtom finalistov, ktorí mali vystúpenie ešte len pred sebou, medzi súťažiacimi gradovalo napätie. Kto získa cenu? Kto sa stane laureátom? Tieto otázky im bolo vidieť na tvárach aj počas záverečného defilé, keď čakali na verdikt poroty. Niektorí po ňom možno zostali sklamaní, iní zas neskrývali dojatie a nadšenie.

V kategórii od jedenásť do štrnásť rokov najvyššie ocenenie poroty a prvé miesto získala Kristína Vrecková z Nitrianskeho Rudna. Na druhom mieste skončila Klára Mockovčiaková z Myjavy a na treťom Janko Blaháč z Prievidze.

V staršej kategórii - od pätnásť do osemnásť rokov, sa z víťazstva tešila Simona Drdáková z Púchova. Zároveň získala aj priamy postup do finále Zlatej črievičky. Druhá priečka patrí Zuzke Feketeovej z Prievidze a tretia Matúšovi Bandúrovi z Považskej Bystrice.

Laureátom súťaže a šancu nahrať vlastné promo CD má Lukáš Trautenberger z Lubiny, ktorý sa predstavil s vlastnou skladbou a kapelou.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 082
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 689
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 998
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 773
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 293
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 658
  7. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 2 248
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 195
  1. Tomáš Mikloško: Toxické peklo: Ako rozpoznať narcistu a jeho obeť
  2. Ľudmila Križanovská: Charakter človeka sa spozná v náročných životných situáciách. Je to naozaj tak?
  3. Tomas Hlavaty: Ateizmus a viera: Dve pasáže z Levovej homílie, ktoré vyvolávajú pochybnosti
  4. Ján Škerko: Sme vo vesmíre sami? Vesmírna prázdnota vo veľkom ničom
  5. Vladimír Krátky: Cintľavky - zobuďte sa !
  6. Milan Srnka: Quo vadis, hokejová reprezentácia?
  7. Štefan Šturdzík: Po boji je každý generál.
  8. Anna Miľanová: Obchodovanie áno. Dačo za dačo. Zakúpenie, výmena, či iné ocenenie kvality tovaru.
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 241
  2. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 323
  3. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 7 933
  4. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 7 916
  5. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 7 609
  6. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 7 570
  7. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 047
  8. Ján Valchár: O Istanbule a vybrakovaných skladoch tankov 5 628
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Park je vhodným miestom pre kultúrne podujatia.

Nesie ekologický odkaz.


Informácie o veciach regionálnej samosprávy.


Rodičia sa boja o deti.


8
Tánička Altusová a Vladko Suchanič spoločne s moderátormi markizáckeho Telerána Simonou Ondrušovou a Marekom Polomským.

Majú radi hory, nahrávajú podcasty o nich a nedávno boli o svojej turistickej a moderátorskej vášni rozprávať aj v markizáckom Teleráne.


  1. Tomáš Mikloško: Toxické peklo: Ako rozpoznať narcistu a jeho obeť
  2. Ľudmila Križanovská: Charakter človeka sa spozná v náročných životných situáciách. Je to naozaj tak?
  3. Tomas Hlavaty: Ateizmus a viera: Dve pasáže z Levovej homílie, ktoré vyvolávajú pochybnosti
  4. Ján Škerko: Sme vo vesmíre sami? Vesmírna prázdnota vo veľkom ničom
  5. Vladimír Krátky: Cintľavky - zobuďte sa !
  6. Milan Srnka: Quo vadis, hokejová reprezentácia?
  7. Štefan Šturdzík: Po boji je každý generál.
  8. Anna Miľanová: Obchodovanie áno. Dačo za dačo. Zakúpenie, výmena, či iné ocenenie kvality tovaru.
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 241
  2. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 323
  3. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 7 933
  4. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 7 916
  5. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 7 609
  6. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 7 570
  7. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 047
  8. Ján Valchár: O Istanbule a vybrakovaných skladoch tankov 5 628
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu