Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Dubnica doplnila už postupujúci Púchov

Dve kolá pred koncom základnej časti 2. hokejovej ligy si v skupine B zaistili postup medzi finálovú šesticu po Púchovčanoch aj Dubničania. Rozhodla o tom nielen výhra Dubnice nad Ružomberkom, ale aj prehra Partizánskeho doma s Púchovom.

Dubnica - Ružomberok 8:4 (2:1, 4:1, 2:2)

Dôležitý zápas so účasť v najlepšej šestici začala Dubnica nervózne a už v 9. sekunde bol vylúčený Bobík. Domáci sa ubránili, rovnako ako o chvíľu súper. Liptáci boli vyrovnaným súperom, ale v 13. min Prna po Bobíkovej prihrávke otvoril skóre. O dve minúty hostia vyrovnali, ale Dubničanov po návrate vylúčeného Ružomberčana potešil o štyri sekundy druhým gólom Kostolný.

Druhá tretina bola v úvode podobná prvej, ale pri vylúčení hráča hostí stačila Huňovi polminúta na tretí gól. O dve minúty Pakši prihral Blažejovi na štvrtý gól a domáci sa upokojili. Súper hral chvíľu presilovku o dvoch hráčov, ale keď bol na trestnej lavici už iba Bobík, pri vlastnom oslabení skóroval Brandís - 5:1. Vylúčenie Bezecného súper potrestal druhým gólom, no o šesť sekúnd Ružomberčania faulovali a pri početnej prevahe Brandís svojím druhým gólom zvyšoval na 6:2.

V tretej tretine sa konečne streleckého zápisu dočkal aj Bobík, ktorý dovtedy iba dvakrát zohrieval trestnú lavicu. Pri vylúčení Bellu na 2 + 2 minúty sa v druhej časti presilovky presadil Kostolný - 8:2. Potom Dubničania poľavili, čo súper využil a dvoma gólmi znížil na 8:4.

Góly: 13. Prna 1:0, 15. Koniar 1:1, 19. Kostolný 2:1, 27. Huňa 3:1, 29. Blažej 4:1, 33. Brandís 5:1, 36. Králik 5:2, 38. Brandís 6:2, 46. Bobík 7:2, 56. Kostolný 8:2, 57. Koniar 8:3, 59. Matejka 8:4.

Dubnica: Joštic - Bezecný, Tatar, Rekem, Tvrdoň, Prekop, Magula, Doskočil, Kostolný, Prna, Brandís, S. Stantien, Bobík, Huňa, Šupák, Havier, Pakši, Blažej, Paliatka.

Ružomberok: Němec - Ševčík, Maslík, Pardel, Krajčí, Škácha, Mezovský, Rybársky, Kováč, Durnota, Bujňák, Králik, Antoška, Trochta, Bella, Koniar, Matejka.

Partizánske - Púchov 3:5 (0:1, 3:3, 0:1)

Hostia boli v prvej tretine strelecky aktívnejší, ale dokázali skórovať až v 14. min, keď v závere presilovej hry dal gól J. Koleno. Aj po prestávke to boli Púchovčania, ktorí opäť pri presilovke zvyšovali na 0:2 zásluhou Gaša. Domácich vrátil do hry pri početnej výhode Majerčík, ale hostia o minútu kontrovali Dvorským.

V závere tretiny dokázalo Partizánske v priebehu dvoch minút vyrovnať, ale z vyrovnania sa tešilo iba osem sekúnd. Hneď po buly Vraník dostal hostí do vedenia. Púchov si najtesnejšie vedenie udržiaval až do konca a dvadsaťdva sekúnd pred koncom poistil jeho výhru Martinák.

Výhra Púchovčanov znamená, že do finálovej šestice spolu s nimi postupujú aj Dubničania. Ďalšími istými účastníkmi už sú Nitra a R. Sobota. O zvyšných dvoch sa rozhodne medzi kvartetom HOBA Bratislava, Levice, Sabinov a Gelnica.

Góly: 14. J. Koleno 0:1, 25. Gašo 0:2, 28. Majerčík 1:2, 29. Dvorský 1:3, 37. Gális 2:3, 39. Tvrdík 3:3, 39. Vraník 3:4, 60. Martinák 3:5.

Partizánske: Mrižo - Krchňavý, Dodok, Rauko, Ondruška, Majerčík, Greguš, Tkáč, Dorica, Vystavil, Školka, Kohýl, Ostertág, Tvrdík, Korec, Gális, Varga.

Púchov: Lutišan - Ondrejka, Martinák, Dvorský, Ladecký, J. Koleno, Túček, Vraník, Bajtala, Doležel, Zalčík, Gašo.

18. kolo: Turč. Teplice mali voľno.

Dohrávka 11. kola: Turč. Teplice - Partizánske 3:9.

1. Púchov 14 11 1 2 81:36 35

2. Dubnica 14 9 2 3 76:36 30

3. Partizánske 15 8 0 7 70:60 24

4. Ružomberok 15 5 1 9 68:70 19