Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Zubří sa v Pov. Bystrici nevzdalo

Prípravný medzinárodný zápas v hádzanej mužov mali dve tretiny dobre rozohraný Považania. v poslednej dvadsaťminútovke vyprodukovali množstvo chýb a v posledných sekundách zachraňoval remízu zo sedmičky Firit.

Adamčík (vpravo) bojuje s presilou hráčov Zubří.Adamčík (vpravo) bojuje s presilou hráčov Zubří. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica - Zubří 32:32 (18:14)

V generálke na extraligu sa domáci stretli s popredným českým tímom zo Zubří.V úvode Bystričania trikrát viedli o gól, no v 8. min po chybných rozohrávkach a nedôslednej obrane prehrávali 4:6. O dve minúty bolo vyrovnané, ale do 14. min boli o gól vpredu hostia - 7:8. Domácim sa potom podarilo otočiť na 10:9 a potom ich dvakrát podržal Drápal, ktorý chytil najprv sedmičku J. Hrstkovi a v 18. min aj Krupovi. Keď pridal aj ďalšie zákroky, jeho spoluhráči v útoku šance premieňali a v 24. min bol stav 15:9.

V bráne výborne chytal Kovačin, ktorý vystriedal Drápala a v 27. min bol náskok opäť šesťgólový 17:11, V posledných minútach sa hostia zlepšili a znížili na 18:14. Po prestávke vyšiel hráčom MŠK nástup, keď dobre bránili a premieňali trháky. Trikrát sa presadil J. Kozák a v 34. min bol stav 22:14. Po prestriedaní v domácom tíme prišli nepresnosti a hostia v 39. min znížili na 23:18.

Nepresná hra Pov. Bystrice pokračovala a súper zacítil šancu. Zle brániaca obrana MŠK nechávala Biela často zoči voči neobsadeným strelcom a v 45. min Zubří znížilo na 25:23. Potom opäť prišla svetlá chvíľka domácich, ktorí v 50. min získali trojgólové vedenie 28:25. Náskok akoby Bystričanov ukolísal a nebezpečný súper trojgólovou šnúrou v 53. min vyrovnal na 28:28.

Pov. Bystricu dostal potom do vedenia Firit, ale Mičkal s Barankom otočili v 55. min na 29:30. Adamčík vyrovnal po peknom uvoľnení a Vallo v 57. min strelou od zeme znova poslal Pov. Bystricu do vedenia 31:30. Domácich viackrát v závere podržal Kovačin, no za dva góly M. Hrstku nemohol a 50 sekúnd pred viedlo Zubří 31:32. Z protiútoku si Korňan „vypýtal" po faule sedmičku, z ktorej Firit vyrovnal. Desať sekúnd pred koncom vyrazil Kovačin nebezpečnú strelu na žrď a Bystričania už nemali čas dať víťazný gól a v zápase, v ktorom viedli už o osem gólov, boli radi za remízu.

Pov. Bystrica: Drápal, Kovačin, Biel - Korňan 2, Cifra, Adamčík 3, Vicena, Hološko, Ďuriš 5, Žilinčík, Kostelanský 1, Hurtiš, Štefanisko 3, Vallo 3, J. Kozák 4, Firit 11/5, Frajkor, Hároník, Sapák.

Zubří: Malina, Novotný - Titkov, Říha 5, Baranek 2, Jurka 1, Mika 6/4, J. Hrstka, Číp 3, Mičkal 2, Třeštík 2, Krupa 3, M. Hrstka 4, Pernica, Stržínek 4.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Obce v okrese Považská Bystrica si pomohli sami

Prípravy na testovanie finišujú. Armáda má v rukách koordináciu, no mnoho vecí si obce museli zaobstarať sami.

Andrej Torda, prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici
Duša Behu okolo Dulova Anton Dobrodenka behá celý život

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.