Pondelok, 10. máj, 2021 | Meniny má ViktóriaKrížovkyKrížovky

Prešov zlomil Považanov až v závere

Hádzanári Pov. Bystrice ani v treťom tohtosezónnom dueli so suverénnym Prešovom nesklamali. Dlho mali šancu na dobrý výsledok, až v závere neodolali presilovkovému tlaku Tatrana.

Zľava Adamčík a Korňan (v bielom) nedali Prešovčanom nič zadarmo.Zľava Adamčík a Korňan (v bielom) nedali Prešovčanom nič zadarmo. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Prešov - Pov. Bystrica 36:33 (19:19)

Hostia začali vedúcim gólom a v 4. min po dvoch presných zásahoch Firita viedli 1:3. O tri minúty Tatran otočil na 4:3, ale v 10. min po presnej strele dobre hrajúceho J. Kozáka viedli Považania 5:7. Po niekoľkých chybách domáci vyrovnali na 7:7 a v 15. min bol stav 9:9. Hostí dvakrát podržal Kovačin a v 16. min Firit dal vedúci gól na 9:10.

Kovačin potom chytil Antlovi sedmičku, ale nasledovali chyby jeho spoluhráčov, ktoré východniari potrestali a viedli v 20. min 12:11. Domáci si tesné vedenie udržali až do 24. min - 15:14. Keď Kovačin vychytal Babiaka, v 26. min po Firitovej sedmičke bolo 15:16. Bystričania neustále viedli, ale 40 sekúnd pred prestávkou Urban vyrovnal na 19:19.

Druhý polčas začali domáci gólom na 20:19 a Antl po chybe obrany MŠK zvyšoval na 21:19. J. Kozák a Štefanisko vzápätí vyrovnali na 21:21. Góly sa striedali na oboch stranách až do 36. min, keď bolo 23:22. Potom Krupa vychytal Ďuriša a v 38. min pri vylúčení Korňana bolo 26:23. V 41. min Kovačin zmaril tutovku Antla a Krupa Ďuriša. Tumidalský zvýšil na 27:24 a v 44. min Firit s J. Kozákom znížili na 27:26. Firit zo sedmičky a Frajkor vyrovnali v 47. min na 28:28.

Ďuriš podstrelom a umiestnenou strelou dostal MŠK do vedenia 29:30. Huňady potom vyrovnal na 30:30 zo sedmičky. O dve minúty pri dvojitej presilovke Tatran ušiel na 32:30. Pri ďalšej presilovke Huňady zo sedmičky zvýšil na 33:30. Prešov pridal ďalšie dva góly po chybách MŠK a viedol 35:30. Firit, Frajkor a Adamčík stiahli dve minúty pred koncom rozdiel na 35:33. Bystričania pokazili rýchly protiútok a na druhej strane Drápal chytil Huňadymu sedmičku. O chvíľu Stráňovský poistil výhru Tatrana.

Prešov: Krupa, Popčák - T. Mažár 6, Marušák, Mazúr 6, Huňady 9/2, Tumidalský 3, Urban 1, Kristopans, Babiak, Radčenko 2, Dudáš 2, Mikéci, Antl 7/3.

Pov. Bystrica: Kovačin, Žernovič, Drápal - Firit 10/4, Cifra, Frajkor 5, Štefanisko 2, Ďuriš 4, Adamčík 3, Korňan 1, Vallo, Žilinčík, J. Kozák 7, M. Kozák 1.

Výsledky 18. kola: N. Zámky - Hlohovec 38:31, ŠKP - Košice 29:27, Trnava - Bardejov odložené na 23. 2.

7. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  8. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  10. Na konci tohto bezplatného IT kurzu môžete získať dobrú prácu 6 079

Chodiť von so psom v obci Beluša v Púchovskom okrese už nebude možná kdekoľvek. Nové všeobecne záväzné nariadenie vymedzuje verejné miesta, kde je vstup so psom zakázaný.