Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou

Pozvánky na kultúrne akcie v okresoch Púchov,Ilava a Považská Bystrica.

Týždeň slovenských knižníc

Marec už tradične patrí knihe. Pri tejto príležitosti sa v knižniciach konajú rôzne podujatia. Náš región nie je výnimkou.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Považská knižnica v marci pripravuje vo zvýšenej periodicite rozličné podujatia pre deti materských, základných a stredných škôl.

Priebežne v tomto mesiaci budú slávnostné zápisy pre deti základných škôl.

Počas Týždňa slovenských knižnici pripravila niekoľko podujatí. Konajú sa od 22. do 27. marca.

Týždeň knižníc

Začínal sa v pondelok 22. marca besedou žiakov základných škôl o knihe Romana Brata Môj anjel sa vie biť. Pracovisko pre deti a mládež v Považskej knižnici sa zaplní deťmi aj v utorok 23. marca, kde budú besedovať s pracovníčkami knižnice o najobľúbenejších knihách. Meno najlepšie čitateľa bude známe v stredu 23. marca. Vyhodnotenie bude o 14. h v čitárni knižnice.

Skryť Vypnúť reklamu

Beseda so spisovateľom

Vo štvrtok 23. marca príde o 10. h medzi žiakov v ZŠ Slovenských partizánov spisovateľ Milan Húževka. Ďalšie podujatie sa uskutoční o 12.15 h v čitárni Považskej knižnice, kde sa blude konať literárna hodina na tému Ľudovít Štúr a jeho dielo.

Súčasťou týždňa knižníc bude vo štvrtok aj prezentácia o živote a tvorbe Pavla Dobšinského a v piatok obľúbená Noc s Andersenom, ktorá začína o 18. h. (R)

Buty v Queense

PÚCHOV. Legendárna česká skupina Buty sa predstaví na jednom z mála slovenských koncertov v púchovskom Queense. Štart je v sobotu 27. marca o 20.hodine.

Regionálna prehliadka folkloristov

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Súťažná prehliadka detských ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov z nášho regiónu sa uskutoční v stredu 24. marca o 10. h v kine Mier.

Skryť Vypnúť reklamu

Prednáška v materskom centre

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Viete, ako zvládnuť náhle zhoršenie zdravotného stavu? Dozviete sa o tom na prednáške a inštruktáži o prvej pomoci v materskom centre Včielka (VIII. ZŠ) vo štvrtok 25. marca o 15.30 h.

Návrat k jarným tradíciám

POVAŽSKÁ BYSTRICA. V kine Mier bude do 5. apríla výstava Návrat k jarným tradíciám.

Fotovýstava

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Klubová výstava fotografií členov fotoklubu Fénix bude do 11. apríla v kine Mier.

Ochotnícke divadlo

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Združenie kresťanských seniorov pozývať všetkých, ktorí si chcú zahrať divadlo. Pripravuje predstavenie Účinkovanie a umučenie pána Ježiša Krista. Potrebuje k tomu okrem hercov ochotníkov aj ľudí, ktorí chcú robiť režiséra, ramaturga, osvetľovača, návrhára oblečenia a kulís, zvukára, kulisára, scenáristu a šepkára. Záujemcovia sa môžu prihlásiť v Katolíckom dome, kde stačí dať lístok s menom a priezviskom do skrinky pri vchode do budovy.

Skryť Vypnúť reklamu

Považskobystrický pohár v diskotancoch

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Dňa 17. apríla sa v kine Mier o 10. h uskutoční Považskobystrický pohár v diskotancoch 2010, ktorý organizuje CVČ. Ide o súťaž tanečníkov neregistrovaných v STO IDO, SZMT, AMAS (alebo v iných tanečných zväzoch a organizáciach). Je určená žiakom základných a stredných škôl, členom rozličných tanečných krúžkov, súborov i jednotlivcom, ktorí budú súťažiť v hip-hope, break dance, disko, show tanec. Súťažiaci budú rozdelení do troch kategórií: deti (do 11 rokov, vrátane), juniori (do 15 rokov, vrátane) a mládež (od 16 rokov).

Do súťaže sa môžu prihlásiť jednotlivci, páry, mini formácie (3 až 7 tanečníkov) i tanečné skupiny (od 8 tanečníkov). Uzávierka prihlášok do 11. apríla.

Obrazy Miroslava Buchera

POVAŽSKÁ BYSTRICA. V MG Art galérii bude do 4. apríla výstava mliara Miroslava Buchera.

Deti zo stanice Leningradská

PÚCHOV. Filmový klub Jeden svet Gympu, púchovské gymnázium, ICM Púchov a dom kultúry pripravili na 23. marca o 14.30 h prvé klubové filmové stretnutie spojené s diskusiou a pozvaným hosťom. Podujatie bude v divadelnej sále.

Majstri ľudových nástrojov

PÚCHOV. V programe pri príležitosti Dňa učiteľov v nedeľu 28. marca o 15. h sa v dome kultúry predstavia folklórne skupiny a ľudové hudby z Púchovskej doliny, Ždiaru, Bánskej Bystrice, Trenčína, Krasňan a Martina.

Veľkonočné tradície

ILAVA. Podujatie venované veľkonočným sviatkom sa uskutoční vo štvrtok 25. marca od 10. do 17. h v dome kultúry. Po celý deň môžete obdivovať šikovné ruky majstrov ľudového remesla - veľký výber kraslíc, veľkonočné aranžmá, obrusy, výrobky umeleckého kováča, bižutériu, ručne vyrobené odevné doplnky, drotárske výrobky, maľované obrázky, medovníčky, barančeky, výrobky z prútia, dreva a všeličo iné... Ochutnať môžu skvelé špeciality. Chýbať nebudú ani tvorivé dielne pre žiakov. V kultúrnom programe sa o 10. h predstaví detský folklórny súbor Laštek z Ilavy, 15.30 h súbor Vretienko a žiaci zo špeciálnej základnej školy. Súčasťou bude vyhlásenie výsledkov výtvarnej súťaže detí MŠ a ŠZŠ Ilava.

Výstava drevorezieb

ILAVA. Od 24. marca do 11. apríla bude v dome kultúry výstava Jozefa Švihela a jeho dcéry Lenky Horečnej-Švihelovej pod názvom Poézia dreva a farieb

Bio - nebio

DUBNICA NAD VÁHOM. V priestoroch centra voľného času bude od 23. marca do 23. apríla výstava na tému Bio - nebio. Prostredníctvom nej si návštevníci budú môcť vytvoriť vlastný náozor na produkciu potravín a ochutnať biopotraviny. Otvorená je aj pre širokú verejnosť.

Veľkonočná výstava

DUBNICA NAD VÁHOM. Do 25. marca si v čase od 8. do 17. h môžete pozrieť v priestoroch centra voľného času veľkonočnú výstavu spojenú s ukážkami remeselných technik.

Slávnostný koncert

DUBNICA NAD VÁHOM. Pri príležitosti 50. výročia vzniku hudobného školstva v meste sa v nedeľu 28. marca uskutoční vo veľkej sále MsDK o 15. h koncert žiakov ZUŠ.

Veľká noc ide

DUBNICA NAD VÁHOM. Veľkej noci bude venované podujatie na priestranstve a javisku pred ABC v sobotu 27. marca od 9. do 13. h. V kultúrnom programe sa predstavia žiaci MŠ Pod hájom, ZUŠ, vypočuť si môžete ľudové piesne v podaní Márie Bagínovej a Gabriely Bagínovej, zažiť veľkonočnú oblievačku s Vršatcom a zabaviť sa pri koncerte skupiny Oremus.

Rodinné tajomstvo

DUBNICA NAD VÁHOM. Divadelnú komédiu Rodinné tajomstvo v podaní divadla Art si môžete pozrieť v sobotu 27. marca o 18. h vo veľkej sále MsDK.

Nehaňte ľud môj...

DUBNICA NAD VÁHOM. Literárno-dramatické pásmo pod názvom Nehaňte ľud môj, ktoré je venované 190. výročiu A. Sládkoviča, sa uskutoční 23. marca o 11. h v MsDK.

Čitateľský maratón

DUBNICA NAD VÁHOM. Mestská knižnica pozýva všetky deti, ktoré rady čítajú, aby sa zapojili do pokusu o slovenský rekord v čitateľskom maratóne. Organizátorom je Linka detskej istoty pri SV UNICEF a podujatie je súčasťou 11. ročníka Týždňa slovenských knižníc. Cieľom rekordu je zapojiť čo najväčší počet detí do čítania súčasne vo viacerých mestách Slovenska. Maratón trvá 6 hodín. Každé dieťa vo veku do 15 rokov sa zaregistruje do prezenčnej listiny. Podmienkou započítania účastníka do rekordu je nahlas prečítať 1 stranu z knihy Petra Gajdošíka: Zverinec na siedmom poschodí.

Čitateľsky maratón odštartuje vo štvrtok 25. marca o 9. hodine v priestoroch Mestskej knižnice a končí o 15. hodine.

Terchovček pre učiteľov

NOVÁ DUBNICA. Pri príležitosti Dňa učiteľov sa v kine Panorex uskutoční v piatok 26. marca o 16. h vystúpenie detskej folklórnej skupiny Terchovček so sólistkou Martinkou Bobáňovou.

Mladý Európan

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct* vyhlasujú piaty ročník celoslovenskej súťaže Mladý Európan. Poslaním súťaže je zvýšiť povedomie študentov stredných škôl o Európskej únii.

Súťaže sa v prvom regionálnom kole môže zúčastniť maximálne 10 trojčlenných družstiev zložených zo študentov 3. ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl. Prihlášky do regionálnych kôl je možné posielať do 26. marca.

Prvé kolo regionálnych súťaží bude formou vedomostného testu o Európskej únií. V druhom kole súťažiaci ukážu svoje zručnosti v skladaní puzzle. Tretie kolo regionálnych súťaží je finále troch súťažiacich družstiev, zamerané na správne zodpovedanie otázok, doplnených obrázkami.

Národné kolo súťaže "Mladý Európan" sa uskutoční 20.mája v Banskej Bystrici. Na víťazov čakajú zaujímavé ceny.

Vojaci očami detí

Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Ľubomír Bulík a mesačník OBRANA v spolupráci s Komunikačným odborom Ministerstva obrany SR vyhlasujú pre žiakov základných škôl 9. ročník výtvarnej súťaže Vojaci očami detí.

Účastníci súťaže zašlú svoje práce spolu so spiatočnou adresou, telefónnym kontaktom a dátumom narodenia najneskôr do 23. apríla 2010 na adresu: Redakcia OBRANA, Kutuzovova 8, 832 47 Bratislava.

Autori najlepších prác v kategórii mladších a starších žiakov získajú hodnotné finančné a vecné ceny. Ich práce uverejníme na internetovej stránke Ministerstva obrany SR. Zároveň ich pozveme na jeden z Dní s ozbrojenými silami SR, ktoré sa uskutočnia v slovenských mestách v apríli až júni tohto roka. Putovná výstava z najlepších prác bude tiež súčasťou týchto dní.

Čo bolo kedysi, čo je dnes...

DUBNICA NAD VÁHOM. Dom Matice slovenskej vypísal pre základné a stredné školy Trenčianskeho kraja literárnu súťaž na tému Čo bolo kedysi, čo je dnes. Účastníci budú súťažiť v dvoch kategóriách - žiaci II. stupňa základných škôl a stredoškoláci. Podmienkou pre účasť je odovzdať súťažných prác do 26. marca prostredníctvom miestneho odboru Matice slovenskej alebo priamo v Dome Matice slovenskej (DMS) na Bratislavskej ulici (MsDK). Porota práce vyhodnotí v apríli a rozhodne aj o víťazoch v každej kategórii. Súťažné práce budú vystavené vo výstavnej miestnosti DMS a vo vestibule domu kultúry.

To pekné z Dubnice

DUBNICA NAD VÁHOM. Pri príležitosti 50. výročia udelenie štatútu mesta vyhlásil Dom Matice slovenskej fotografickú súťaž To pekné z Dubnice. Obyvatelia či návštevníci mesta môžu posielať fotografie zákutia, budovy či nejakého detailu, ktorý je hodný obdivu alebo vyniká svojou nezvyčajnou krásou. Súťaž bude hodnotenie v dvoch kategóriách - žiaci základných a stredných škôl a dospelí. Maximálne päť fotografií vo formáte 14x21 cm môžete priniesť alebo poslať do 15. mája do sídla Domu Matice slovenskej v MsDK. Vyhodnotenie súťaže bude v júni. Fotografie budú vystavené vo výstavnej miestnosti Domu Matice slovenskej.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Zelená Bratislava
 10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 18 085
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 13 621
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 139
 4. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 12 802
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 111
 6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 614
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 720
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 882
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 745
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 701
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Považskobystrická nemocnica má akútny nedostatok krvi!

Darovať vzácnu červenú tekutinu môže každý, kto dovŕšil vek 18 rokov, má minimálnu hmotnosť 50 kg a v zahraničí bol naposledy pred mesiacom.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Mestský úrad bude celý budúci týždeň pre verejnosť zatvorený

Púchovský mestský úrad bude na budúci týždeň pre verejnosť zatvorený.

(ilustračné foto)

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus na Orave: V piatok zachytili takmer 1 700 pozitívnych (minúta po minúte)

Na Orave sa začala pilotná časť celoplošného testovania na Covid-19.

TMR zatvára strediská Jasná a Vysoké Tatry

V prípade priaznivého vývoja situácie na Slovensku by mohli znova otvoriť 6. novembra.

Na Liptove pribudol v piatok dosiaľ najvyšší počet infikovaných

Situácia sa začína zhoršovať už aj v okrese Ružomberok.

Už ste čítali?