Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Cyklistom FC teamu Pov. Bystrica štart sezóny vyšiel

Po úspechoch v teréne sa považskobystrickí cyklisti presadzujú aj na ceste, čo dokázal víťazstvom Zeman.

Zdenko Zeman (v strede) vyhral v Trnave.Zdenko Zeman (v strede) vyhral v Trnave. (Zdroj: ŠTEFAN ŽILOVEC)

POVAŽSKÁ BYSTRICA.V Prievidzi sa začala tohtoročná cestná cyklistická sezóna cestným maratónom na 115 km. V nabitej konkurencii, keď na štarte stálo takmer sto pretekárov, sa dokázal presadiť aj Zdenko Zeman z Finančného centrum teamu Považská Bystrica. Preteky boli od začiatku rýchle a už na 38. kilometri sa odpútala trojica pretekárov. Neskôr sa k ním pridali ďalší štyria. Sedemčlenná skupina únik dotiahla až do cieľa, kde sa radoval z víťazstva slovenský reprezentant a účastník minuloročných cestných majstrovstiev sveta v cyklistike Pavol Polievka s Dukly Trenčín, pred Milanom Barényim z Prievidze a Pavlom Križanom z Mastesrs Trnava. Zdenko Zeman došpurtoval do cieľa na 9. mieste a vo svojej kategórii nad 40 rokov obsadil pódiové 2. miesto.

Ďalší víkend bol pre pretekárov FC Teamu opäť úspešný, aj keď to zo začiatku nevyzeralo. V sobotu 24. apríla sa konalo v Suchej nad Parnou 1. kolo Merida road cupu - Slovenského pohára na ceste. V kategórii Masters A sa umiestnil Ivan Rehák z FC teamu Pov. Bystrica na 6. priečke a nádejný kandidát na popredné miesta v kategórii Masters B Zdenko Zeman sa v záverečných kilometroch dostal do pádu a preteky nedokončil.

Na druhý deň 25. apríla sa konalo 2. kolo Merida road cupu v Trnave a pretekári FC teamu Považská Bystrica už nič nenechali na náhodu. V kategórii Masters A sa po aktívnej jazde počas celého preteku umiestnili Radomír Janík na 2. mieste a Ivan Rehák na 8. mieste, keď víťazom sa stal Pavol Križan z Masters Trnava. Na 13. mieste sa umiestnil ďalší pretekár Miloš Horňák, čo nie je zlý výsledok, lebo kolegom z FC Teamu počas pretekov výrazne pomohol k umiestneniam na popredných priečkach. V kategórii Masters B sa i napriek odreninám s pádu s predošlého dňa dokázal presadiť Zdenko Zeman, keď po úniku od prvých kilometrov dokázal zvíťaziť pred druhým Ľudovítom Daňom z Bikestar Prievidza tretím Mariánom Valáškom z Masters Trnava.