Nedeľa, 28. máj, 2023 | Meniny má Viliam

Rovne cup mal opäť úspech

Na ihrisku s umelým povrchom pri ZŠ Eduarda Scheibera v Lednických Rovniach sa v sobotu 29. júna konal dvanásty ročník medzinárodného turnaja v malom futbale Rovne cup. Dve kategórie

V Lednických Rovniach sa hral bojovný futbal a diváci sa rozhodne nenudili.V Lednických Rovniach sa hral bojovný futbal a diváci sa rozhodne nenudili. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Na ihrisku s umelým povrchom pri ZŠ Eduarda Scheibera v Lednických Rovniach sa v sobotu 29. júna konal dvanásty ročník medzinárodného turnaja v malom futbale Rovne cup.

LEDNICKÉ ROVNE.

Dve kategórie

O účasť v turnaji je veľký záujem a počet účastníkov sa každoročne zvyšuje. Organizátori už vlani rozdelili družstvá do dvoch kategórií, aby neboli veľké výkonnostné rozdiely. Malo to význam, pretože štyridsiatnici nemôžu stačiť mladým puškám v rýchlosti, aj keď o šikovnosti sa to úplne tvrdiť nedá. V početnejšej kategórii do 35 rokov sa predstavili aj hostia z českého Letkova, ktorí mali výnimku a hrali za nich hráči výrazne mladí aj tí starší. V mladšej sa predstavilo sedem tímov, v staršej bolo o jedno družstvo menej. Podľa pôvodného rozpisu sa malo hrať 1 x 12 minút, ale organizátori kvôli nabitému programu skrátili zápasy o dve minúty.

Zbohom, Stanko

V úvode turnaja si účastníci turnaja pripomenuli minútou tichou v januári zosnulého hráča Stanislava Detka. Hlavný organizátor Jaroslav Tarkovský spolu s českými kolegami odišli na cintorín do Horenickej Hôrky, aby položili kvety na jeho hrob. „Už ma nikdy nevystriedaš, Stanko. Zbohom!," povedal so slzami v očiach Karel Fiala. „Vlani sme sa počas celej jedenásťročnej histórie turnaja stretli vo vzájomnom zápase. Stanko hral za Sklo-črepy proti Sokolu Letkov. Na zápas sa tešil, akoby už vtedy vedel, že je to naposledy," zaspomínal si manažér Sokola Karel Fiala.

Dve generácie

Pri pohľade na zápasy hostí z Letkova zaujala veková pestrosť hráčskeho kádra. V mužstve boli dve dvojice tvorené otcom a synom. Jirko Čechura na Slovensko chodí pravidelne, ale až teraz si prvýkrát zahral v jednom tíme so synom Jakubom. „Nevadí nám, že je medzi nami takmer tridsaťročný rozdiel, máme obaja radosť z futbalu," potvrdil otec. Vzápätí sme sa dozvedeli od manažéra zaujímavú pikošku. „Nejde o jediné dieťa, doma má ešte syna a dve dcéry. Po štvrtom dieťati sa tento vyučený stolár zapovedal, že detí je dosť a odteraz bude robiť iba kuchynské linky," smeje sa Karel. Letkovčania ukázali, že pre nich výsledky neboli najdôležitejšie a súperov šetrili, keď skórovali iba raz.

Triumf Bleskov

V mladšej kategórii prešli suverénne skupinou FC Blesky, ktorí v šiestich zápasoch nenašli premožiteľa a priemerne každému súperovi nastrieľali tri góly. Ďalšími postupujúcimi do semifinále bbolo Armat, Arsenala a Dolná Breznica. Smolu mali Sklo črepy, ktorým cestu do semifinále zahatala bezgólová remíza s Dolnou Breznicou. Vôbec sa nedarilo Letkovu, ktorý zaznamenal iba jediný gól a prehral všetky zápasy. V semifinále si Armat bez problémov poradil s Arsenalom a Blesky nedokázali prekonať pevnú obranu Dolnej Breznice. O ich postupe do finále rozhodli až penalty. Arsenal zopakoval výhru zo skupiny aj v boji o tretie miesto. Vo finále Blesky remizovali s Armatom 1:1, ale opäť uspeli na penalty v dlhom rozstrele a získali cennú trofej.

Výsledky v skupine: Arsenal - Letkov 2:0, Arsenal - Armat 0:3, Arsenal - Sklo črepy 1:0, Arsenal - Slovakia 2:0, Arsenal - Dolná Breznica 1:0, Arsenal - Blesky 1:2, Letkov - Armat 0:6, Letkov - Sklo črepy 0:1, Letkov - Slovakia 1:4, Letkov - Dolná Breznica 0:6, Letkov - Blesky 0:4, Armat - Sklo črepy 1:0, Armat - Slovakia 3:0, Armat - Dolná Breznica 1:1, Armat - Blesky 0:2, Sklo črepy - Slovakia 1:0, Sklo črepy - Dolná Breznica 0:0, Sklo črepy - Blesky 1:3, Slovakia - Dolná Breznica 0:1, Slovakia - Blesky 1:6, Dolná Breznica - Blesky 0:1.

Poradie: 1. Blesky, 18:3 - 18, 2. Armat, 14:3 - 13, 3. Arsenal, 7:4 - 12, 4. Dolná Breznica, 8:3 - 8, 5. Sklo črepy, 3:5 - 7, 6. Slovakia, 5:14 - 3, 7. Letkov, 1:23 - 0.

Semifinále: Blesky - Dolná Breznica 0:0, p.k. 2:0, Armat - Arsenal 2:0.

O 3. miesto: Arsenal - Dolná Breznica 2:1.

Finále: Blesky - Armat 1:1, p.k. 6:5.

Skúsenosť nadovšetko

V staršej kategórii nad 35 rokov bojovalo v základnej skupine šesť tímov. Zaujímavá taktika, dať gól a udržať vedenie, vyniesla Dolnej Breznici prvé miesto v skupine. Jediný, kto prekonal ich brankára, boli hráči Interu 6. Skvelú obranu mal aj Armat, ktorý s jediným inkasovaným gólom s Dolnou Breznicou, obsadil druhé miesto. Do semifinále postúpili ešte Ajax a Inter 6, ktorý mal iba o bod viac ako piaty Dulov. Nedarilo sa medzinárodnému tímu Sklo črepy, ktoré dalo iba jediný gól a uhralo jeden bod. V semifinále Dolná Breznica zdolala aj posledného súpera, ktorého skalp jej chýbal do zbierky, Inter 6 1:0. Druhým finalistom sa Ajax po výhre nad Armatom, a ten neuspel ani v boji o bronz. Dolná Breznica aj vo finále nezakopla, na čo doplatil Ajax.

Výsledky v skupine: Dulov - Inter 6 0:1, Dulov - Ajax 1:1, Dulov - Sklo črepy 2:1, Dulov - Armat 0:0, Dulov - Dolná Breznica 0:3, Inter 6 - Ajax 1:2, Inter 6 - Sklo črepy 0:0, Inter 6 - Armat 0:2, Inter 6 - Dolná Breznica 1:1, Ajax - Sklo črepy 2:0, Ajax - Armat 0:2, Ajax - Dolná Breznica 0:1, Sklo črepy - Armat 0:1, Sklo črepy - Dolná Breznica 0:1, Armat - Dolná Breznica 0:1.

Poradie: 1. Dolná Breznica, 7:1 - 13, 2. Armat, 5:1 - 10, 3. Ajax, 5:5 - 7, 4. Inter 6, 3:5 - 5, 5. Dulov, 3:6 - 4, 6. Sklo črepy, 1:6 - 1.

Semifinále: Dolná Breznica - Inter 6 1:0, Armat - Ajax 0:1.

O 3. miesto: Inter 6 - Armat 1:1, p. k. 3:2.

Finále: Dolná Breznica - Ajax 3:1.

Hviezdy turnaja

Organizátori vyhodnotili najlepších jednotlivcov. V mladšej kategórii sa najlepším brankárom stal Martin Štefanec (Blesky), najlepším strelcom Marek „Patizón" Burdej (Armat) a najužitočnejším hráčom Tibor Prekop (Blesky.

V staršej kategórii sa najlepším brankárom stal Jozef Šlesár (Armat), najlepším strelcom bol Dušan Kopačka (Dolná Breznica) a cenu pre najužitočnejšieho hráča získal Maroš Jurga (Dolná Breznica). Tipovaciu súťaž na majstra a krásny krígeľ vyhrali Jozef Turiak a Vladimír Dzurko.

Netradičná cena

Organizátori sú známi vyhlasovaním rôznych netradičných cien. Po najkrajších nohách, najstaršom hráčovi, najkrajšom zadku či bábovke turnaja vyhlásili cenu na počesť bývalého spoluhráča Stanislava Detka za prínos futbalu. Krásny pohár získali Mirka a Janka Tarkovské. „Jury turnaja rozhodla oceniť spomínané dámy za ich neoceniteľný turnajový prínos. Napriek tomu, že celý rok frfľú na futbal, keď príde turnajový čas, pracujú ako včeličky, zabezpečujú, starajú sa o všetko. Klobúk dole pred oboma," dodal Jaroslav Tarkovský.

Kivi chýbalo, vuvuzely nie

Keď pred dvoma rokmi v čase turnaja prehralo na ME Česko s Tureckom gólom v nadstavenom čase, privítali domáci hostí z českého Letkova tureckou vlajkou. „Išlo o akciu na poslednú chvíľu, lebo sme ju nikde nemohli zohnať, a tak sme ju dali ušiť," spomína na žart J. Tarkovský a pokračuje. „Teraz, keď je Slovensko na MS v Afrike, chceli sme zmierniť český smútok z neúčasti typickými darčekmi. Výprava sokolov z Letkova si odniesla loptu a trúby vuvuzely. Neboli z Afriky, ale z hypermarketu. Darček im urobil radosť, nie tak výkony našich v nedeľu s Paraguajom." Hostia mali pripravený revanš, no všetko bolo inak. „Chceli sme domácich podpichnúť novozélandskou vlajkou, ale nikde sme ju nemohli zohnať. Rozmýšľali sme, že hostiteľov obdarujeme aspoň košíčkom kiwi, ale nakoniec sme to nechali tak," dodal Karel Fiala.

Najčítanejšie na My Považská

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
 3. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
 4. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
 5. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné
 6. Plánujete si dokonalú rodinnú dovolenku?
 7. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
 8. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami
 1. Na trhu jazdeniek pribudli kabriolety
 2. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
 3. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné
 4. Päť rád, ako si po vysokej škole nájsť vysnívanú prácu
 5. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
 6. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
 7. 7 dôvodov, že investícia do bezpečnostných dverí sa vypláca
 8. Dualisti o praxi: Sme súčasťou všetkých procesov
 1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 9 627
 2. Existuje viac spôsobov, ako znížiť mesačnú splátku na hypotéke 8 107
 3. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 6 914
 4. Ďurákovci a ich biznis: Z malého e-shopu k státisícovým tržbám 5 316
 5. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 5 069
 6. Čeľustní ortopédi bijú na poplach: Pacienti potrebujú ochranu 4 703
 7. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 4 594
 8. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 455

Blogy SME

 1. Peter Kubica: Kniha o tom, ako odbehnúť maratóny
 2. Ján Škerko: Smero-hlasácko-fašistická Hydra. Herkules, kde si?
 3. Anna Miľanová: V zálive...
 4. Ján Šeďo: "Putin dostal dve facky a povedal, že sa Ukrajine pomstí".
 5. Jozef Varga: Slúžil som v armádach štyroch štátov / 28. /
 6. Silvia Smolková: Ako hasia problémy v republike naše „stopäťdesiatky“?
 7. Dušan Király: Kuala Lumpur: tajomstvá Petronas Towers a záhadné zmiznutie Belgičanky
 8. Jozef Varga: Krkavci / 9. /
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 106 592
 2. Ján Šeďo: Mrak skazy úraduje aj na severozápade Slovenska a keby len tam... 50 131
 3. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 504
 4. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 32 498
 5. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 214
 6. Ľudmila Križanovská: Zase ste nič nepochopili, pán Fico 14 807
 7. Miroslav Kocúr: Kočner a zahmlievanie okolo skutku, ktorý sa stal 7 328
 8. Ján Bilohuščin: Rádioaktívny mrak konšpirátorov – pohľad jadrového chemika 7 252
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

V treťom finálovom zápase dominovali 2:6 a už v nedeľu môžu na Považí rozhodnúť o majstrovskom titule.


14 h

Muža previezli s vážnym úrazom chrbtice do Trenčína.


TASR 18 h
Most na ostrov Vir.

Slovenskú klasiku aj tento rok využijú tisíce dovolenkárov.


26. máj

Až 35,8% dospelých fajčiarov zahadzuje cigaretové ohorky na zem. Užívatelia nahrievaného tabaku pristupujú k životnému prostrediu a ekológii oveľa zodpovednejšie než fajčiari.


26. máj

Blogy SME

 1. Peter Kubica: Kniha o tom, ako odbehnúť maratóny
 2. Ján Škerko: Smero-hlasácko-fašistická Hydra. Herkules, kde si?
 3. Anna Miľanová: V zálive...
 4. Ján Šeďo: "Putin dostal dve facky a povedal, že sa Ukrajine pomstí".
 5. Jozef Varga: Slúžil som v armádach štyroch štátov / 28. /
 6. Silvia Smolková: Ako hasia problémy v republike naše „stopäťdesiatky“?
 7. Dušan Király: Kuala Lumpur: tajomstvá Petronas Towers a záhadné zmiznutie Belgičanky
 8. Jozef Varga: Krkavci / 9. /
 1. Ján Šeďo: Americkí vojaci zaútočili na predajňu Billa vo Zvolene. 106 592
 2. Ján Šeďo: Mrak skazy úraduje aj na severozápade Slovenska a keby len tam... 50 131
 3. Ján Šeďo: V Jasenovaci omdlievali aj vrahovia z SS, tromfli ich bývalí mnísi. 37 504
 4. Ján Šeďo: Nové ruské zbrane sú desiatky rokov pred zahraničnou konkurenciou... 32 498
 5. Jozef Varga: Prečo nemám rád Rusko 30 214
 6. Ľudmila Križanovská: Zase ste nič nepochopili, pán Fico 14 807
 7. Miroslav Kocúr: Kočner a zahmlievanie okolo skutku, ktorý sa stal 7 328
 8. Ján Bilohuščin: Rádioaktívny mrak konšpirátorov – pohľad jadrového chemika 7 252
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťZatvoriť reklamu