Sobota, 15. december, 2018 | Meniny má Ivica

Úvod I. triedy patril nováčikom

Košeca, Lysá aj Jasenica bodovali v 1. kole naplno.

Visolaje (v bielom) aj Udiča doma zhodne zaváhali a podľahli nováčikom o jeden gól.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

VISOLAJE - LYSÁ 1:2 (0:1)
V 4. min tvrdú strelu Sojčáka vyrazil do bezpečia brankár nováčika K. Barninec. O šesť minút prudkú strelu Miroslava Mošteňana zneškodnil domáci Štrbáň. V 17. min Mokrička bežal na bránu, avšak v poslednej chvíli spadol. O minútu Sojčák odvrátil núkajúcu sa príležitosť hostí na strelenie gólu. V 31. min ohrozil bránu Visolají Mokrička, ale skákajúcu loptu do siete neposlal. Ten istý hráč mal v prvej polhodine smolu, ale aj tak ukázal dobrý výkon. V 40. min sa hostia ujali vedenia Baškom. Aj druhý polčas sa začal v dobrom tempe.

V 53. min krásnu strelu Mišutku pekne vyrazil K. Barninec. O sedem minút zblokoval únik Húževku Štrbák. V 67. min zvýšil na 0:2 Húževka krížnou strelou z 20 metrov. V 71. min podnikli hostia útok, ale strelu Mokričku zmaril Štrbáň. Onedlho ten istý hráč znova prudko vystrelil, ale domáci brankár spoľahlivo zasiahol. Domáci zaútočili, ale bez efektu. V 88. min Visolaje znížili na 1:2 zblízka Popelkom. Nováčik z Lysej ukázal, že môže byť prínosom.
Góly: 88. Popelka - 40. Baška, 67. Húževka.
Visolaje: Štrbáň - Sojčák (Sagan), Bednář, Kaplan, Lutišan, Palme, P. Mišutka, Baránek (Hija), Pazdera (Frnka), Krála (Popelka), Trnka.
Lysá: K. Barninec - P. Kováč, Baška, Marián Mošteňan, P. Barninec, Janíček, Miroslav Mošteňan (J. Barninec), Macko, Zlocha, Húževka, Mokrička (M. Kováč).
KOŠECA - HOROVCE 4:0 (2:0)
Nováčik podal veľmi dobrý výkon a ešte viacero šancí nevyužil. Hostia herne sklamali, keď iba dvakrát dokázali ohroziť domácu bránu. Výhra Košece je zaslúžená.
Góly: Gajdoš, Galko, Kašša, M. Vicen.
BRVNIŠTE - DULOV 2:0 (0:0)
V prvom polčase si hostia vypracovali viacero gólových šancí, z ktorých Lipták v 15., 23. a 44. min spálil gólové tutovky. Dvakrát nebezpečne pohrozil Baláž a z priameho kopu Mikoláš. Výborne si počínal domáci brankár J. Čapliar, ktorý zabránil minimálne trom gólom.

Po prestávke hostia poľavili, čo domáci hráči hecovaní Šlesarom a zvýšenou bojovnosťou využili na výhru. V 71. min po výhode Koreňov center obrana nezachytila, Prekop zle vybehol a osamotený Čvirik hlavou do prázdnej brány dal vedúci gól. Hostia po góle zvýšili aktivitu, ale skvelý J. Čapliar v bráne čaroval. Keď nevyrovnal Mikoláš v 85. min, po rohu a faule na Čvirika, Miniarik z jedenástky poistil výhru. Dulov trpko pykal za nevyužité šance.
Góly: 71. Čvirik, 88. Minairik (11 m).
Brvnište: J: Čapliar - J. Hároník, F. Hároník (Hudek), J. Španihel, Koreň, Miniarik, Čamaj, Vatolík (Čvirik), Šlesar (Fusko), V. Barbosa, J. Barbosa.
Dulov: Prekop - Slabý, Štefanec, Mikoláš, Cíbik, Červený (M. Kováč), Lipták, Krajči, Baláž, Egly, R. Kováč.

UDIČA - JASENICA 2:3 (1:0)
Oba celky začali svižne, hostia bez rešpektu, domáci v snahe vyhrať. V úvode sa do šance dostal J. Gáborík, ale nič nevyťažil, lebo Bašo včas vybehol. V 3. min Škrabák po rohu a chybe obrany dal vedúci gól. Udiča sa dostávala do tempa a súper iba sporadicky prichádzal pred pozorného Baša, ktorý všetky strely pochytal alebo boli nepresné. V 7. min Pavlík hlavou takmer vyrovnal a v 9. min Škrabákov priamy kop brankár s námahou kryl. V 15. min Janáčkova strela letela tesne vedľa. V 22. min sa vyznamenal Bašo pri strele Šibíka. O desať minút J. Jánošík včas vybehol proti Súľovskému.

V 40. min mali Jaseničania najväčšiu šancu po faule v šestnástke. Penaltu J. Gáboríka Bašo perfektne vystihol. V 53. min J. Gáborík po centri vyrovnal. Hostia pridali a ovládli stred ihriska. Dobre bránili a podržal ich aj brankár. Udiča doplatila na nepresnú streľbu. V 78. min hosťom vyšlo striedanie a Kališík zdiaľky prehodil prekvapeného Baša. V 85. min I. Chochel efektnými nožničkami pod brvno vyrovnal. Keď sa zdalo, že hostia si odvezú bod, nečakane udreli. Po centri J. Gáboríka dal v 88. min Kališík víťazný gól.
Góly: 3. Škrabák, 85. I. Chochel - 53. J. Gáborík, 78. a 88. Kališík.
Udiča: Bašo - M. Gašpárek, Cesnárik (Babec), Matučík, Škrabák, T. Gašpárek, Braciník, Súľovský (Cigánik), I. Chochel, Milák, Hrebík.
Jasenica: J. Jánošík - Kukučiar, Šterdas, I. Milo, Číž (J. Mišutka), Janáček (Baláž), Pecník, Šibík, Pavlík (Kališík), P. Jánošík (Králik), J. Gáborík.

D. MARIKOVÁ - PAPRADNO 2:5 (1:2)
Hostia začali lepšie, ale v 10. min sa nepresadil S. Trúchlik a v 14. min Vachalík. Domáci sa ujali vedenia v 15.min Hudekom po úniku strelou po zemi. V 35. min Nemčík po sóle vyrovnal. Aktívny Tóth v 43. a 49. min potrestal chyb obrany. Kapitán Rak z jedenástky za faul brankára v 57. min oživil šance D. Marikovej - 2:3. Po ďalšej hrubke v 66. min skóroval Vachalík a výhru Papradna pečatil v 78. min Nemčík. Domáci neboli slabší, ale totálne im zlyhala obrana.
Góly: 15. Hudek, 57. Rak (11 m) - 35. a 78. Nemčík, 43. a 49. Tóth, 66. Vachalík.
D. Mariková: Kaniak - Vajdík, Turičík (Revák), Hrenák (R. Polník), R. Vlach, Rak, Socha, Brídzik, Hudek, Oravec, Matušík (Marciník).
Papradno: Hromadík - P. Trúchlik, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Klabník, Černošík, Vachalík, Kozáčik, Nemčík, Martinec (Kurnocík), Tóth (Peter Babiar).

M. LEDNICE - PÚCHOV B 2:2 (1:0)
V prvom polčase mohli domáci rozhodnúť, ale tri tutovky skončili vedľa brány hostí. Jediný gól dal po prieniku T. Čelko presnou strelou k žrdi. Po nepriamom kope J. Čelko zvýšil na 2:0, ale potom ovládli hru hostia. Sviečka dvoma gólmi vyrovnal. Výhru mohol M. Ledniciam zaistiť J. Čelko, ale v 90. min mu šancu zblokoval obranca.
Góly: 18. T. Čelko, 65. J. Čelko - 68. a 79. Sviečka.
M. Lednice: Petráš - Hudek, Dubovan, Ľ. Vančo (M. Lednický), P. Lednický, Čerňanský, T. Lednický, M. Košút, J. Čelko, Šimko, T. Čelko (J. Košút), Dudák.
Púchov B: Jankovič - Lajčin, Poljak, Kučiak, M. Ciesar, Jelčic, Revák (Medňanský), Bogiň, E. Ciesar, Petrušek, Sviečka.

PLEVNÍK - ILAVA 2:0 (2:0)
Do 18. min sa hralo medzi šestnástkami. Vtedy sa k lopte dostal Kušnier, ale prišiel o ňu. Hostia pohrozili v 22. min po brejku Pagáčom, no lopta letela vedľa. V 25. min Tomanica z 35 metrov trafil žrď. V 27. min Kamas nedal gól z priameho kopu. Štyri minúty pred prestávkou dal vedúci gól Tomaník. Po rozohraní vypichol loptu hosťom Kušnier, obišiel troch hráčov a sólo zakončil lobom na 2:0. V 74. min Šedo dal hlavou gól, ktorý pre ofsajd neplatil. V 89. min Slaninkov pokus Cabaj vyrazil.
Góly: 41. Tomaník, 42. Kušnier.
Plevník: Magerčiak - Jakubec (Turčáni), Slaninka, B. Kremeň, Butko, Tomaník (Tichý), Kamas, S. Buday (Babínec), Gaňo, Kušnier (Čičút), P. Ďurkech.
Ilava: Cabaj - Šedo, Kameništiak, Strapko, Galko, Kňažek, Srovnal (Porubčan), Tomanica, Samek, Pagáč (Šupák), Gulač.(LL)
Zostava kola: Štrbáň (Visolaje), Macko (Lysá), Butko (Plevník), Kašša (Košeca), Kališík (Jasenica), Sviečka (Púchov B), J. Čelko (M. Lednice), J. Čapliar (Brvnište), Lipták (Dulov), Socha (D. Mariková), Tóth (Papradno).

1. Venujte na Vianoce darček plný informácií!