Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky

Dve výhry nad nováčikmi v III. lige, Domaniža nebodovala

V 1. kole III. futbalovej ligy vyhrala Dubnica B nad Čiernym Brodom a Pov. Bystrica uspela v D. Strede proti rezerve DAC.

Dubnica B - Čierny Brod 3:1 (2:0)
V prvom polčase za hral zo začiatku medzišestnástkový futbal. Domáci skórovali z prvej šance v 19. min, keď Vargovu prihrávku Živčic v páde dorazil do siete. V 25. min mohli hostia vyrovnať. Na dlhú prihrávku Letko zle vybehol, lopta ho preskočila, no Gašparovič z uhla prestrelil prázdnu bránu. Aj z druhej šance padol gól, keď v 35. min po Grabežovej prihrávke Ľ. Urgela poslal loptu vedľa brankára do siete. V 40. min po štandardnej situácii hlavičkoval Szorád z päťky pod brvno, ale Letko kryl. V 43. min Masarik prešiel celým ihriskom, no Maglocký jeho strelu končekmi prstov vyrazil na roh.

V 47. min Varga zo šestnástky trafil žrď. Po protiútoku J. Urgela fauloval a Hrnčár z jedenástky znížil. V 59. min Urbanovu strelu brankár vyrazil. O desať minút na druhej strane Letko kryl strelu Gardiana. V 81. min poistil výhru Dubničanov po prihrávke J. Urgelu Gábor, ktorý zakončil sólo strelou povedľa vybiehajúceho brankára na 3:1.
Góly: 19. Živčic, 35. Ľ. Urgela, 81. Gábor - 47. Hrnčár (11 m).
Rozhodoval Otrubčák, ŽK: J. Urgela, Zuzula, 100 divákov.
Dubnica B: Letko - J. Urgela, Chmelík, Božoň, Kollár (66. Dado), Masarik, Augustíni (74. Gábor), Živčic, Varga, Grabež (52. Urban), Ľ. Urgela. Tréner D. Kramlík.
Č. Brod: Maglocký - Meszáros, Szorád, Seidl, Zuzula, Macura, Hrnčár, Gardian, Závodný (16. Nagy), Gašparovič (29. Pragai), Fraks (76. Kaprinai). Tréner Z. Hornyák.

D. Streda B - Pov. Bystrica 0:1 (0:0)
Hneď v prvých minútach hostia dvakrát pohrozili, ale Nahodil im nedoprial skórovať. Boli naďalej útočnejší a ľahko sa dostávali pred bránu súpera. Veľkú šancu spálil Filo v 24. min, keď zoči-voči brankárovi zo siedmich metrov zle trafil loptu. Na opačnej strane v 30. min Csonka prehodil brankára, ale aj bránu. Domáci útočili len sporadicky, v 44. min sa Jandásova strela odrazila od brvna za bránu.

V druhom polčase prevzali iniciatívu hráči rezervy a dostali svojho súpera pod tlak. V 54. min Lelkes išiel sám na bránu, ale trafil iba vybehnuvšieho brankára. Hostia získali vedenie aj body po jednom z ojedinelých protiútokov, keď po ideálnom centri usmernil hlavou loptu do siete Jurga.
Gól: 60. Jurga. R Gašparovič, ŽK: Ágh - Novisedlák, Oršula, 95 divákov.
DAC B: Nahodil - Czibula, Radványi, Ágh, Czinege (64. A. Németh), Pajič (46. Habenicht), Králik (16. Lénárth), A. Lelkes, Jandás, Zs. Németh, Csonka. Tréner K. Németh.
RAVEN: Bartek - Oršula, Škultéty, Gajdošík, Bednár, Hrenák, Novisedlák, Jurga, Ondrička, Krajčí (32. Šebík), Filo. Tréner J. Kutný.
Domaniža - Bánovce 1:2 (1:1)
Vo vyrovnanom zápase sa hostia ujali vedenia v 18. min krížnou strelou Kosibu. Hral sa behavý futbal s príležitosťami. V 28. min Vaštík prekvapil nádhernou strelou brankára a bolo vyrovnané. V 44. min Horúckovu strelu vyrazil Zdurienčík. V druhom polčase pokračoval vyrovnaný zápas.

V 62. min Svoboda mal smolu, keď hlavičkoval do brvna a dorážku M. Krála obranca vyhlavičkoval z bránkovej čiary. Domáci potom nevyužili viacero šancí, čo sa im vypomstilo. V 73. min Kosiba strelou z uhla dostal Bánovce do vedenia. Domáci sa snažili, o vyrovnanie, ale herne disponovaný súper udržal výhru. Za predvedený výkon si domáci prehrať nezaslúžili.
Góly: 28. Vaštík - 18. a 73. Kosiba.
Rozhodoval Černek, ŽK: Vaštík, M. Král, Štrbák, 150 divákov.
Domaniža: Zdurienčík - Mrcel Kvaššay, Vaštík, P. Kardoš (54. Zahradník), Hájek, J. Král (80. Slyško), M. Král, Čelko (60. Marek Kvaššay), Miroslav Kvaššay, Lagín, Svoboda. Tréner V. Kopecký.
Bánovce: Bohunský - Valach (50. Škorec), Štrbák, Škultéty, Borcha, Mezovský, Kosiba, Horúcka, Medera, Masarovič, Hošek (88. Gieci). Tréner J. Janega. ⋌
Výsledky 1. kola: Galanta - Gabčíkovo 2:0 (1:0), Palárikovo - Sereď 0:3 (0:0), Ludanice - ČFK Nitra 3:0 (3:0), Piešťany - Topoľčany 1:0 (0:0), Skalica - V. Ludince 2:1 (0:0).

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  4. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  6. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  10. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 6 511

Pre ružové a červené okresy sa podľa COVID automatu zvyšuje počet divákov pre kultúrne podujatia.

7. máj

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) plne podporuje snahy slovenských pekárov, aby poslanci Národnej rady SR zachovali súčasné lehoty splatnosti faktúr.

7. máj

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho športu.