L. Rovne aj N. Dubnica uspeli

V 4. kole IV. ligy sa našim zástupcom darilo.

L. Rovne – Častkovce 2:1 (1:0)

Sklári sa od začiatku pustili do súpera a po celý zápas koncertovali v zahadzovaní šancí. V 2. min po centri J. Šeba doťukol loptu do siete Detko. Nasledovali šance Prekopa, J. Šeba, Kristína, z ktorých gól nepadol. Hostia sa dostávali dopredu iba sporadicky a vôbec nestrieľali. Prvý polčas ukončil Prekop, ktorý po sóle netrafil prázdnu bránu. L. Rovne začali dobre aj druhý polčas, no Detko a Ptáček neskórovalali. Až po trestnom kope Šimáčka Kresáň v 55. min hlavou zvýšil na 2:0. Z ojedinelej ľahkej strely, ktorú domáci brankár podcenil, hostia znížili Čechvalom v 63. min. Domáci predvádzali ako sa dajú zahadzovať šance, v závere mali hru pod kontrolou a hostia mohli byť radi, že prehrali iba o gól.

Góly: 2. Detko, 55. Kresáň – 63. Čechvala.

L. Rovne: Štefanec – Ptáček, Lukšík, Prekop, Kresáň, Kadlec, Detko (Kecík), Šimáček (Hudeček), Kristín (Košík), Tomana, J. Šebo.

Častkovce: Lančarič – M. Rusnák, Polák, Hikel, Hevier, Meliš, Luža, L. Rusnák (Kukučka), Kostelan, Čechvala, Ostrovský (Herák).

Partizánske – N. Dubnica 1:4 (1:1)

Góly: 11. Greguška – 4 5. Maník, 50., 57. a 81. Bortel.

Domáci začali aktívne a na štvrťhodinu uzavreli súpera na jeho polovicu. V 11. minúte aktívne napadajúci Šiška stlmil odkop stopéra hostí, lopty sa zmocnil Greguška a z 22 metrov po zemi upratal loptu do pravého dolného kúta novodubnickej svätyne. V 43. minúte Bičan musel od ľavej žrde boxovať Závodného strieľaný center. O minútu Vraník z ľavej strany zakrútil loptu do šestnástky a Maník ju z hranice malého vápna sprvej poslal ponad vybiehajúceho Bičana do siete. Hosťom vyšiel aj nástup do druhého dejstva. V 50. minúte Trnka prenikol po pravej strane, jeho center Bičan netrafil a Bortel zblízka na dvakrát poslal loptu do siete. V 54. minúte na druhej strane Jamborova nepresná delovka z dvadsiatich metrov po Bókovom teči "olízala"“ brvno bránky hostí. Tí udreli v 57. minúte po ľavej strane, Ranuša posunul loptu do šestnástky úplne voľnému Bortelovi, ktorý si položil na zem aj Bičana a s prehladom napol sieť. V 68. minúte Porubčan bravúrne zneškodnil Jamborovu prudkú strelu z hranice veľkého vápna. V 75. minúte Nižňanský milimetrovým centrom posadil loptu na hlavu Šišku, ktorý ju však z dvoch metrov poslal nad opustenú novodubnickú bránku. V 81. minúte prišlo ďalšie zaváhanie domácich radov a Bortel sa dočkal hetriku, keď z dvanástich metrov nedal Bičanovi šancu. V nadstavenom čase ešte Bičan zneškodnil dlhé sólo Ranušu.

TEMPO: Bičan – Bóka, Jambor, Kompas, Greguška (53. Dermek), Křapka, Kollár, Šimončič, Sedláček, Nižňanský, Šiška .

MFK: Porubčan – Burdej, Trnka (58. Šteffel), Adamčík, Švikruha, Beňo, Ranuša, Závodný, P. Ďuriš (25. Vraník), Maník, Bortel (82. Prekop) .

Solčany - Nováky 2:1 (0:1)

Góly: 55. Kuna (11m), 84. Soboňa - 22. Zaťko (11m).

Od prvej minúty až do konca išlo o dramatický zápas. Nováky sa ukázali ako skúsený súper. Nápor domácich eliminoval brankár hostí. Zaťko otvoril skóre z pokutového kopu. Po tejto situácii sa hra pritvrdila a v 36. minúte išiel pod sprchy po druhej žltej karte hráč domácich Martin Michalík. Zavládla nervozita v domácich radoch, avšak taktika trénera ukľudniť hráčov sa ukázala ako správna. Do druhého polčasu nastúpili hráči domácich s omnoho väčším tlakom na súpera. V 55. minúte po faule brankára nasledoval pokutový kop, ktorý premenil domáci Kuna. Ukázala sa veľká bojovnosť domáceho mužstva, ktoré hralo s desiatimi hráčmi. Po mnohých šanciach rozhodol o výsledku zápasu v 84. minúte Soboňa ktorý zvýšil na 2:1. Do konca stretnutia sa snažili hostia zvrátiť stav, čo im hráči Solčian nedovolili. Po skončení zápasu sa diváci postavili a odmenili hráčov za bojovný výkon veľkým potleskom.

ČK: M. Michalík (Solčany).

SOLČANY: Ambróz - Mihálik, Teplanský, Kuna, Mančík, P. Ducký, Šebo, Matušík, M. Michalík, L. Michalík, Soboňa, striedali 74. Klačanský, 76. L. Ducký.

NOVÁKY:Furka - Kováč, Zaťko, Sluka, Katrena, Argyusi, Laurinec, Cserge, Pinďura, Suchánek, Halaška, striedali 70. Boško, 85. Obžera.

Bošany - Lehota 1:0 (0:0)

Gól: 67. Minarovič

Išlo o zápas vyložených šancí Bošian. V prvých minútach mali gólové šance Zvala a taktiež Šesták. Jedinú šancu hostí v prvom polčase mal Hradinec, ktorý z dobrej pozície netrafil bránu. Druhý polčas Bošany tlačili hostí na ich polovicu a pokračovali v nepremenených šanciach. Jediný gól strelil striedajúci Minarovič krížnou strelou po zemi. Ďalšiu šancu mal Jakubík v 88. minúte, avšak nepremenil, a tak sa zápas skončil za stavu 1:0 v prospech domáceho mužstva.

ČK: Pročka, 200 divákov.

BOŠANY: Bulák - Šesták, Ľubo Bulák, Višňovský, Zvala (85. Guniš), Štros (59. Minarovič), Kostolný, Mikloš, Jakubík, Husár, Murko.
LEHOTA: Lacko - Pvojta, Dobrotka, Križka, Pročka, Hradinec, Svorad, Madarász, 65. Šimko, Badinský, Štefanička, 53. Panis, Kohút, 85. Cipov.

Brezová – Kanianka 2:3 (0:1)

Hostia začali sebavedome a už v 1.min strela hosťujúceho Babaštu lízala brvno domáceho brankára Maliarika. Aj domáci sa postupne osmelili, veľmi dobre začali napádať rozohrávku hostí a priebeh hry vyrovnávali. V 21. min brankár Kanianky T. Pipíška zmaril čistú šancu Šebestovi. V 29. min výborne zakročil Maliarik proti strele Richtera. Ale v 32. min voľný Peter Richter už využil center zľava a vedľa bezmocného Maliarika otvoril skóre – 0:1. V závere polčasu ešte preveril Petra Maliarika tvrdo J. Hvolka. V 51. min ďalekonosná strela Zubálika narobila problémy brankárovi T. Pipíškovi a z následného rohu hlavou vyrovnal sedemnásťročný Ndiaye Pape Cheikh na 1:1. Ten istý hráč v 55. min po peknej akcii strhol vedenie na stranu domácich – 2:1. Ale o minútu, ešte po doznievaní eufórie, zabudli domáci pri centri sprava pri zadnej žrdi na Mariána Petráša, ktorý hlavičkou vyrovnal na 2:2. V 61. min nevyužil svoj nájazd na brankára domáci Šefčík, keď netrafil bránu. V 65. min nariadil rozhodca prísnu jedenástku proti domácim po zákroku na Petráša, ktorú premenil svojím druhým gólom Peter Richter – 2:3. Domáci okamžite prestriedali a snažili sa vyrovnať, dali do hry všetky sily a srdce, ale hostia tri body už z rúk nepustili.

Góly: 51. a 55. Ndiaye Pape Cheikh - 32. a 65. Peter Richter (2. z 11 m), 56. Marián Petráš

Brezová.: Maliarik – Lang, Žabka, Zubálik, Smolíček, Netsch, Šefčík (66. Hrdlička), Pape Cheikh (76. Tidiane Djiby Ba), Hyža, Šebesta (66. Sarr Cheikh Adrame), J. Potúček.

Kanianka: Tomáš Pipíška – Šnirc (76. Kováč), Kurbel, Jurenka, Bátora, Juraj Hvolka (85. Pekár), Mečiar, Miroslav Hvolka, Babašta, Richter, Petráš.

Nová Ves – Tr. Stankovce 5:2 (1:0)

Stretnutie s prvým mužstvom tabuľky začalo podľa očakávania výborným a rýchlym futbalom. Už v 4. min mohli hostia ohroziť domácu bránu, ale osamotený Královič v 16ke nespracoval loptu. V 7. min ušiel po pravej strane Gálik a jeho center v päťke usmernil do brány Jambor. V ďalších minútach prvého polčasu mali domáci prevahu, ale najväščiu príležitosť v 26. min z niekoľkých metrov spálil Jambor. V druhom polčase pokračovali domáci v tlaku na súperovu bránu a v 55. min po vybojovanej lopte Gálikom Jambor spoza 16ky prehodil hosťujúceho brankára. V 63. min neudržal Kvasnica Križákovu strelu a Jambor dorazil do prázdnej brány. O štyri minúty premenil Ježík pokutový kop na 3:1. Aj posledných 10 minút priniesol futbal výbornej úrovne, keď padli tri góly. Najskôr v 84. min po rohu Horeša dal hlavičkou gól Hujík a o minútu ušiel hosťujúcej obrane Križák a povedľa vybiehajúceho brankára poslal loptu do siete – 5:1. V 88. min skorigovali hostia na 5:2 Záhumenským po rohovom kope.

Góly: 7., 55. a 63. Jambor, 84. Hujík, 85. Križák – 67. Ježík (11 m), 88. Záhumenský. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Sládek, 300 divákov

Nová Ves: Grznár – Gúčik, Hujík, Barčiak, Horeš, Adamec, Gálik (82. Mišík), Fabo (64. Šupka), Jambor, Balocký, Križák (88. Gablech)

Tr. Stankovce: Kvasnica – Ježík, Minaroviech, Bulko (81. Hrbas), Taraba, Čibík (64. Beňovič), Sedláček, Královič, Anina, Záhumenský, Zajaček (72. Marček).

Nitr. Pravno – Šúrovce 3:6 (3:4)

V prvom polčase za krásneho slnečného počasia sa hral výborný futbal. Domáci podali najlepší výkon, už v 3. min sa ujali gólom Adamčeka, kedy Miro Jamrich zacentroval a Adamček otvoril skóre. V 9. min opäť Miro Jamrich ušiel obrane a zaznamenal druhý gól. Potom hostia Uljakym znížili. Miro Jamrich po brejku zvýšil na 3:1. Hostia Kožuchom opäť znížili na rozdiel gólu a Dlhý vzápätí vyrovanl. V 37. min Kožuch upravil na 3:4. V druhom dejstve domáci boli rovnocenní hosťom, ale gól sa im už nepodarilo streliť. Hostia boli efektívnejší, Benkovským a Pinčekom upravili na 3:6 a zaslúžene zvíťazili.

GÓLY: 8., 19. Miro Jamrich, 3. Adamček – 17. Ujláky, 24., 37. Kožuch, 28. Dlhý, 58. Benkovský, 90. Pinček (11 m), R: Formel, 300 divákov.

NITR. PRAVNO: Pročka – Kaman, Michal Jamrich, Masaryk, Bielik, Kupek, Miro Jamrich, Valko, Adamček, Roháč, Čimčanec, str. Ugróczy, Baláž, Šandor.

ŠÚTOVCE: Svála – Ruval, Benkovský, Nemček, Šmyk, Dlhý, Pinček, Mrva, Horváth, Uljáky, Kožuch, str. Brácho, Matušiča, Horník.

D. Vestenice – Gbely 2:1 (2:0)

Domácim vyšiel úvod zápasu, keď už v 4. min Papranec z voleja otvoril skóre po prihrávke Zuzulu. V 7. min domáci S. Humaj mieril tesne nad bránu. Hostia odpovedali v 25. min Trčkom, no ten mieril vedľa. V 29. min S. Humaj zvýšil na 2:0 po nezištnej prihrávke Papranca. V 32. min bombu Koreňa vyrazil brankár hostí na roh. O minútu obranca hostí napálil loptu do brvna vlastnej brány. V druhom dejstve Gbelčania prestriedali a ožili. V 68. min mohol o všetkom rozhodnúť Cagáň, no jeho strelu brankár hostí vyrazil na roh. V 70. min zahrával P. Mihál trestný kop z 35 metrov a lopta letiaca oblúčikom ponad múr lopta skončila v domácej bráne. S. Humaj mal šancu v 86. min, ale mieril vedľa. Domáci dohrávajúci v oslabení nakoniec so šťastím víťazstvo ubránili.

GÓLY: 4. Papranec, 29. S. Humaj – 70. P. Mihál, ČR: 89. Norocký (po 2 ŽK), 400 divákov.

D. VESTENICE: Jurenka – Norocký, Stručka, Cagáň, Koreň, Dvonč, Zuzula, Slaný, Čaprnka, S. Humaj (kolenčík), Papranec (Pánis), (kučerka).

GBELY: Drenka – M. Mihál, Rosa (Kolár,) Točka, Mihok, Mackura, Rozaboril, Eisner, P. Mihál, Bolebruch (Kessl), Tomek (Pomák).

1. D. Vestenice 4 3 1 7:1 10 (+4)

2. Solčany 4 3 1 9:5 10 (+4)

3. Šúrovce 4 3 1 14:6 9 (+3)

4. Tr. Stankovce 4 3 1 11:7 9 (+3)

5. Kanianka 4 2 2 10:6 8 (+2)

6. N. Dubnica 4 2 1 1 9:4 7 (+1)