Pondelok, 25. jún, 2018 | Meniny má Tadeáš

Všetci traja nováčikovia sa usadili v prvej štvorici

V I. futbalovej triede sa viacero zápasov rozhodovalo v záverečných minútach.

LYSÁ - PÚCHOV B 2:1 (0:0)

Hostia boli počas celého zápasu lepší a dostali sa zaslúžene do vedenia. V 55. min po ruke v šestnástke premenil pokutový kop Bogiň. Lysá vyrovnala v 79. min, keď po brejku Húževka pomedzi Jankovičove nohy poslal loptu do siete. O štyri minúty ušiel M. Zlocha a peknou strelou z 28 metrov k žrdi dal rozhodujúci gól. V závere mohla Lysá potvrdiť víťazstvo, no Jankovičovi pomohlo brvno.

Góly: 79. Húževka, 83. M. Zlocha - 55. Bogiň.

Lysá: K. Barninec - Kováč, Baška, Marián Mošteňan, Macko (Janíček), M. Zlocha, J. Barninec, Miroslav Mošteňan (Kalus), Mokrička, Húževka, A. Zlocha.

Púchov B: Jankovič - Poljak, Majtán, Jantoš (Kučiak), Baranec, Ciesar, Revák (Jelčic), Čelko, Petrušek, Bogiň, Sviečka.

PAPRADNO - ILAVA 2:1 (1:1)

V 3. min Gulač bežal na domácu bránu, avšak v poslednom momente spadol. O desať minút bol v šanci domáci Nemčík, no lopta z jeho kopačky letela vedľa. V 17. min vystrelil zdiaľky G. Cabaj, Hromadík bol pozorný. Kozáčik sa v 21. min ocitol v šanci, ale gól z toho nebol. O minútu sa už diváci radovali, keď skóroval Nemčík. V 41. min to už neplatilo, pretože G. Cabaj strelou z 18 metrov vyrovnal na 1:1. V 44. min pohrozil ešte nebezpečnou strelou Klabník, ale brankár T. Cabaj loptu kryl. V 48. min Tóth pekne vystrelil, brankár jeho strelu zneškodnil. Potom sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. V 81. min P. Trúchlik pekne vystrelil, no T. Cabaj bo na mieste. O minútu krásne vystrelil domáci Nemčík, ktorého strela smerovala vedľa. Minútu pred koncom Porubčan fauloval v šestnástke a Kozáčik z penalty dal víťazný gól. Po prestávke bolo málo šancí a zápas skončil tesnou výhrou domácich.

Góly: 22. Nemčík, 89. Kozáčik (11 m) - 41. G. Cabaj.

Papradno: Hromadík - M. Trúchlik, P. Trúchlik, Klabník, Kurnocík (Lokšík), Kukučka (Žilinčík), Vachalík, S. Trúchlik, Kozáčik, Nemčík, Tóth (Šupolík).

Ilava: T. Cabaj - Porubčan, Kameništiak, Strapko, Galko, Šedo, G. Cabaj, Samek, Tomanica, Kňažek (Mišík), Gulač.

JASENICA - PLEVNÍK 1:2 (0:1)

Stretnutie sa začalo opatrne. Hostia prišli s mladým mužstvom a od nováčika si chceli odviezť tri body. V 18. min Babínec a v 20. min Tomaník nedali tutovky, ktoré im zmaril S. Šterdas. V 25. min P. Jánošík delovkou z 28 metrov mieril tesne nad. V 38. min sa hostia ujali vedenia Gaňom, ktorý z 30 metrov prekvapil domáceho brankára skákavou strelou. V 61. min domáci kopali jedenástku za faul, ale Magerčiak vyrazil Pavlíkovu strelu. Hosťujúci tréner mal šťastnú ruku, lebo striedajúci Kušnier v 68. min po chybe brankára pridal druhý gól. Jasenica mala potom prevahu, ale znížila až v 90. min, keď po rohu dal gól M. Šterdas. V nadstavenom čase trafil domáci Gáborík brvno, ale lopta sa odrazila pred bránkovu čiaru. Za záverečný nápor si Jasenica zaslúžila aspoň remízu.

Góly: 90. M. Šterdas - 38. Gaňo, 68. Kušnier.

Jasenica: S. Šterdas - Kukučiar, M. Šterdas, Milo, Číž, Baláž (Kališík), Pecník, Šibík, Pavlík, P. Jánošík (Beniač), Gáborík.

Plevník: Magerčiak - Jakubec, Slaninka, Turčáni, B. Kremeň (Kušnier), Tomaník (Janech), S. Buday, Babínec (Čičút), M. Buday, Gaňo, P. Ďurkech (Adamec).

DULOV - M. LEDNICE 4:0 (1:0)

Prvá akcia v 12. min skončila gólom najlepšieho hráča Liptáka po Mikolášovom rohu. Hostia pohrozili J. Čelkom a v 28. min po Dudákovej strele do brvna nevyrovnal Čerňanský. V závere polčasu po Eglyho centri neskóroval Lipták. Pri nápore Dulova bol prekážkou Petráš, ktorý zachránil M. Lednice od vyššej prehry. Pochytal šance Liptáka, Červeného, Dzurka a Kováča. Lipták po priamom kope Mikoláša vrátil do siete vyrazenú loptu - 2:0. Hostia neohrozili Prekopa a striedajúci Červený umiestnenou hlavičkou dal tretí gól. Po Krajčiho prihrávke zakončil sólo z polovice ihriska na 4:0.

Góly: 12. a 72. Lipták, 82. a 87. Červený.

Dulov: Prekop - Štefanec, Slabý, Mikoláš, Dzurko, Egly, (Červený), D. Cíbik, Krajči, Baláž, (Mrenka), Lipták, R. Kovgáč.

M. Lednice: Petráš - P. Lednický, M. Vančo (L. Lednický), Ľ. Vančo, Hudek (J. Košút), Čerňanský, J. Lednický, J. Čelko, P. Vančo, Dudák (T. Čelko), J. Vančo.

HOROVCE - D. MARIKOVÁ 2:2 (1:0)

Prvých desať minút sa hralo bez šancí. V 17. min Kučo ideálne prihral Janíčkovi do brejku, ktorý sám pred brankárom nezaváhal. O minútu Žeravík v ideálnej pozícii mieril iba do brankára. Hostia ovládli hru, ale bez efektu a do konca polčasu sa hralo bez šancí na oboch stranách. Druhý polčas začal šancou Janíčka, ktorý mieril tesne vedľa v 46. min. V 57. min si to vynahradil a po sóle preloboval brankára. Horovčanov akoby vedenia uspokojilo a iniciatívu prevzali hostia. V 69. min Brídzik po chybe obrany pohodlne povedľa gólmana skóroval - 2:1. Domáci sa zo šoku nespamätali, a v hoci sa hralo bez šancí, v 90. min Húdek strelou z 20 metrov zaistil hosťom zaslúženú remízu.

Góly: 17. a 57. Janíček - 69. Brídzik, 90. Húdek.

Horovce: Ciesar - Kučo, J. Kováč, Miček (M. Pilný), Gereg, Svorada, Janíček, Žeravík, Prekop, Bartek, M. Barkáč.

D. Mariková: Kaniak - Turičík, Žilinčík, Marciník (Revák), R. Vlach (Vajdík), Rak, Socha, Brídzik, Húdek, Oravec (Matušík), J. Vlach.

VISOLAJE - UDIČA 5:0 (4:0)

Domáci začali rýchlo a prekvapili hostí, ktorí hrali slabo. V 3. min včasným vybehnutím zachraňoval Štrbáň pred Súľovským. V 5. min Kaplan z trestného kopu nedal Bašovi šancu. O päť minút sa nepresadil kanonier Chochel. V 15. min Palme po ideálnom vysunutí nedal Bašovi šancu. Chochel sa zaskvel v 23. min nožničkami, ale trafil iba Štrbáňove ruky. Súľovský v 26. min hlavičkoval tesne nad domácu bránu. O minútu neskóroval ani Chochel. Udičania spresnili hru, dostávali sa do tempa, ale v 30. min Palme zvýšil po úniku a hrubej chybe obrany na 3:0. O sedem minút Palme dosiahol čistý hetrik, keď po vyšachovaní obrany bez problémov skóroval. Po góle tréner hostí stiahol Chochela do obrany a v 40. min Popelka hlavičkoval do ľavej žrde brány už prekonaného Baša. V 45. min Palme mohol pridať ďalši gól, ale sám pred Bašom ostal prekvapený a loptu zle trafil. Domáci pokračovali vo výbornom výkone aj po prestávke. Hostia odpadli a podali najslabší výkon. V 46. min Palmeho strelu likvidovala obrana a v 47. min T. Gašpárek neprekonal Štrbáňa. Potom bola hra nesúrodá až do 70. min, kedy Královu strelu zblokovala obrana. Bašo v 73. min zlikvidoval pokus Pazderu. O päť minút Popelkovu bombu Bašo vyrazil, ale na dorážku nestačil. Hrenákov pokus v 84. min chytil Bašo a si poradil aj s ďalekonosným pokusom Krška v 86. min. Minútu pred koncom zahodil tutovku aj Palme.

Góly: 5. Kaplan, 15., 30. a 37. Palme, 78. Popelka.

Visolaje: Štrbáň - Lutišan, Kaplan, Sojčák (Krála), Palme, Martinka, Popelka (Jakubík), Pazdera, Baránek, Krško, Trnka (Hrenák).

Udiča: Bašo - M. Gašpárek, Cesnárik (Hrebík), Matučík, Škrabák (Štefánik), T. Gašpárek, Braciník, Súľovský (Slávik), Chochel, Milák, Cigánik (Šedík).

KOŠECA - BRVNIŠTE 3:0 (2:0)

Nováčik bol od začiatku útočnejší, hostia sa spoliehali na obranu a brankára J. Čapliara, ktorý do 40. min pochytal tutovky M. Vicena, Kaššu a Gajdoša. Až v 45. min po centri M. Vicena Gajdoš trafil prázdnu bránu. V tej istej minúte Jozef Palček po centri Vlasatého zvýšil na 2:0. V 61. min krásny volej J. Barbosu letel nad a v 66. min Kašša z jedenástky za ruku zvýšil na konečných 3:0. V závere mali domáci tri dobré šance, ale J. Čapliar všetky zneškodnil.

Góly: 45. Gajdoš, 45. Jozef Palček, 66. Kašša (11 m).

Košeca: Krupička - Galko, Kalus, Gajdoš (Ján Palček), Kralovič (Jaroslav Palček), M. Vicen (Filko), Vlasatý, Štepanovič, Bugala (Ondrejec), Kašša, Jozef Palček.

Brvnište: J. Čapliar - Ecker (F. Hároník), J. Hároník, J. Španihel, Holiš, Koreň, Miniarik, M. Čamaj, J. Barbosa, P. Španihel (J. Čamaj), M. Španihel (Fusko).

14. M. Lednice 4 0 1 3 2:12 1

Zostava kola: J. Čapliar (Brvnište), Bugala (Košeca), Nemčík (Papradno), Palme (Visolaje), Slaninka (Plevník), Šibík (Jasenica), Baranec (Púchov B), Húževka (Lysá), Gereg (Horovce), Socha (D. Mariková), Lipták (Dulov).

1. Jadrové vŕtanie je zárukou rýchlosti, presnosti a bezprašnosti
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?