Plevníčania dali dvakrát štvorku

Najvyššia oblastná futbalová súťaž I. trieda priniesla v 6. kole gólové hody.

I. trieda muži 6. kolo + DOHRÁVKA

PLEVNÍK - PAPRADNO 4:1 (1:0)

V dohrávke 3. kola prvú nebezpečnú nepresnú strelu vyslal na bránu hostí v 4. min Ďuriš. O šesť minút ho napodobnil hosťujúci Černošík, ktorého pokus kryl Magerčiak. V 22. min najprv opečiatkoval brvno M. Buday, o chvíľu bomba Gaňa letela vedľa. Štyri minúty pred prestávkou došlo ku kurióznej situácii. Magerčiak vykopol loptu, ktorá tesne pred šestnástkou odskočila a bol z toho nevídaný gól. V 59. min vyrovnal strelou z 18 metrov Nemčík. O sedem minút dal vedúci gól Plevníka striedajúci Čičút. V 67. min na 3:1 zvýšil krásnym gólom ďalší striedajúci hráč Kušnier. V 83. min Kušnier z päťky pridal štvrtý gól.

Góly: 41. Magerčiak, 66. Čičút, 67. a 83. Kušnier - 59. Nemčík.

Plevník: Magerčiak - Turčáni, Jakubec, Slaninka, B. Kremeň, Tomaník (Čičút), S. Buday, Gaňo, Ďuriš (Kamas), M. Buday (Smataník), P. Ďurkech (Kušnier).

Papradno: Moravík - Kurnocík, Žilinčík, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Vachalík, P. Trúchlik, Černošík, Babiar, Nemčík.

LYSÁ - PAPRADNO 4:3 (2:1)

Hostia začali aktívnejšie, mali vyložené šance, ale P. Trúchlik a Nemčík nedali. Domáci sa osmelili v 23. min, keď po faule na Húževku Marián Mošteňa z priameho kopu prekvapil Hromadíka. O sedem minút po ďalšej chybe zvýšil Macko. Hostí to nepoložilo na kolená a v 39. min po Kozáčikovej akcii Nemčík znížil. Papradno sa snažilo aj po prestávke, ale v 50. min Marián Mošteňan z 30 metrov dal na 3:1. Hostia bojovali a S. Trúchlik v 75. min a v 86. min vyrovnal. Keď sa zdalo, že bude remíza, ušiel J. Barninec a popod vybiehajúceho Hromadíka dal víťazný gól.

Góly: 23. a 50. Marián Mošteňan, 30. Macko, 90. J. Barninec - 39. Nemčík, 75. a 86. S. Trúchlik.

Lysá: K. Barninec - Kováč, Baška, Marián Mošteňan, Macko, M. Zlocha, P. Barninec, Miroslav Mošteňan (Janíček), Mokrička (Maco), Húževka, A. Zlocha (J. Barninec).

Papradno: Hromadík - Žilinčík, Lokšík (Šúpolík), M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Klabník, Vachalík, P. Trúchlik, Kozáčik, Nemčík.

JASENICA - PÚCHOV B 4:3 (2:0)

Oba celky hrali rýchly futbal a v 7. min J. Jánošík vybehnutím zachraňoval pred Sviečkom. O minútu Tlaskal chytil šancu Gáboríka. V 13. min unikol Pecník a Gáborík jeho center nevyužil. J. Mišutka v 15. min zaváhal, rovnako ako na druhej strane Bogiň. Tlaskal sa vyznamenal pri strele Mila v 22. min. Pecníkova ďalekonosná strela v 25. min letela nad, no o minútu po prieniku J. Mišutku Gáborík otvoril skóre. V 36. min Revák išiel sám na J. Jánošíka, no ten jeho strelu bravúrne zneškodnil. Z protiútoku zvýšil Číž bombou z uhla a Gáborík v 43. min nedočiahol dobrú prihrávku.

V 53. min Gáborík zblízka zvýšil na 3:0 po úniku P. Jánošíka. O osem minút vykopol Šterdas loptu z prázdnej brány po strele Petruška. V 62. min Petrušek znížil. O dve minúty P. Jánošík potrestal chybu brankára - 4:1. Bogiň v 69. a v 82. min z priamych kopov znížil na 4:3. Potom dostal domáci brankár J. Jánošík červenú kartu a v 86. min Pecník prestrelil bránu hostí.

Góly: 26. a 53. Gáborík, 37. Číž, 63. P. Jánošík - 62. Petrušek, 69. a 82. Bogiň.

Jasenica: J. Jánošík - Kukučiar, Šterdas, Milo, Číž, Janáček (Baláž), Pecník, Kališík (Beniač), J. Mišutka (Rybárik), P. Jánošík (Kňažko), Gáborík.

Púchov B: Tlaskal - Hurtoň, Poljak, Repáč, Baranec (M. Ciesar), Čelko, Revák (Mihálik), Petrušek, E. Ciesar, Bogiň, Sviečka.

DULOV - ILAVA 2:2 (0:2)

Rýchly gól Gulača z 1. min vniesol do domácich radov nervozitu, ktorej sa nezbavili celý prvý polčas. V 17. min po chybe obrany inkasovali druhý gól od Sameka. Trestný kop Mikoláša končil v 39. min na žrdi. Druhý polčas začali lepšie domáci, ale strely R. Kováča, Mrenku a Eglyho nenašli cieľ. Rafaj potom chytil sólo Gulača a T. Cabaj sa vyznamenal pri strele Mikoláša. V závere ušiel R. Kováč a znížil. O tri minúty sa ten istý hráč sa najlepšie zorientoval v skrumáži a vyrovnal.

Góly: 80. a 83. R. Kováč - 1. Gulač, 17. Samek.

Dulov: Rafaj - Štefanec, Slabý, Mikoláš, Dzurko, Egly, M. Cíbik, Krajči, D. Cíbik, Mrenka (Novosad), R. Kováč.

Ilava: T. Cabaj - Šupák, Strapko, Šedo, Galko, Kňažek, G. Cabaj, Tomanica, Samek, Kameništiak (Mišík), Gulač (Pagáč).

HOROVCE - PLEVNÍK 2:4 (1:2)

Prvých dvadsať minút patrilo aktívnym domácim, ale strely Prekopa, Kuča a Janíčkov nájazd neboli úspešné. Hostia udreli z prvej šance v 28. min Kušnierom, ktorý trafil z 20 metrov presne k žrdi. O päť minút bol rozdiel dvojgólový po Kušnierovej tečovanej strele. V 43. min obrana hostí faulovala a Kučo znížil z jedenástky. Bezvýsledný tlak domácich pokračoval po prestávke a v 53. min Kušnier po prečíslení dosiahol hetrik. V pohode hrajúci hostia o dve minúty zvýšili M. Budayom na 1:4. Kučo v 58. min z ďalšej jedenástky za ruku znížil na 2:4. J. Barkáč zblízka minul prázdnu bránu v 68. min. Domáci si tlak nevynútili a strely boli len propagačné. Hostia zo štyroch striel dali štyri góly.

Góly: 43. a 58. Kučo (oba z 11 m) - 28., 33. a 53. Kušnier, 55. M. Buday.

Horovce: Ciesar - Kučo, J. Kováč, Miček (Žeravík), Gereg, Svorada, Janíček (M. Pilný), Siekel, Prekop, J. Barkáč, M. Barkáč (Bartek).

N Plevník: Magerčiak - Jakubec , Slaninka, Turčáni, B. Kremeň, Tomaník (P. Ďurkech), S. Buday, Kamas, M. Buday, Kušnier (J. Kremeň), Gaňo (Čičút).

VISOLAJE - M. LEDNICE 2:1 (1:0)

Visolaje mali prevahu a v 20. min Pazdera zahodil šancu, rovnako ako neskôr P. Mišutka a Krála. V 28. min po nepriamom kope Kaplan trafil žrď a v 35. min Ľ. Vančo opečiatkoval brvno. V 40. min s prehľadom otvoril skóre Popelka. Hostia po prestávke ožili, ale strelecky s trápili. Po dorážke v 87. min zvýšil P. Mišutk, ale v 90. min M. Košút z 30 metrov prekvapil Štrbáňa, ktorý v nadstavenom čase zmaril šancu Hudeka.

Góly: 40. Popelka, 87. P. Mišutka - 90. M. Košút.

Visolaje: Štrbáň - Mišutka, Kaplan (Hrenák), Sojčák, Palme, Martinka (Frnka), Popelka (Trnka), Bednář, Baránek, Krála (Krško), Pazdera.

M. Lednice: Kmeť - P. Lednický, Ušiak, Ľ. Vančo, Hudek, M. Košút, Šimko, J. Čelko, P. Vančo (J. Košút), Čerňanský (L. Lednický), Dudák (Petráš).

KOŠECA - D. MARIKOVÁ 4:2 (2:0)

V solídnom zápase boli hostia lepší v držaní lopty, ale domáci premieňali šance. Mihálika vychytal Minarech, ale potom už skóroval. V 15. min M. Vicen zvýšil na 2:0. Mihálikovu strelu v 36. min kryl Minarech. V 56. min potrestal chybu po Mihálikovej strele Gajdoš. Kalus lobom trafil brvno a Mihálik prekonal striedajúceho Kaniaka. Päť minút pred koncom po rohu dal R. Vlach prvý a o dve minúty Turičík druhý gól. V 88. mi išiel Rafko sám na Kaniaka, ktorý ho vychytal a v 90. min nastrelil Kalus žrď.

Góly: 8. a 71. Mihálik, 15. M. Vicen, 56. Gajdoš - 85. R. Vlach, 87. Turičík.

Košeca: Krupička - Galko (Rafko), Kalus, Hoštacký, Kralovič, M. Vicen (Gajdoš), Eckert, Štepanovič, Švehla, Kašša (Ondrejec), Mihálik.

D. Mariková: Minarech (Kaniak) - Vajdík, Žilinčík (Matušík), Turičík, Marciník (R. Vlach), Rak, Socha, Brédzik, Hudek (R. Polník), Oravec, J. Vlach.

BRVNIŠTE - UDIČA 2:2 (0:1)

V úvode sa oba celky iba oťukávali. Až po štvrťhodine sa už hral lepší futbal a v 19. min diváci videli gól, ktorý dal T. Gašpárek. Potom sa domáci na niekoľko minút usadili pred šestnástkou hostí a mali optickú prevahu. Zaútočiť dokázali aj nebezpeční hostia. V 34. min lopta z pravačky B. Čapliara iba tesne minula bránu Udiče. V 44. min Bašo vyrazil strelu M. Čamaja. Od úvodu druhého polčasu sa oba tímy snažili o útočnú hru. V 58. min dali hostia druhý gól, ktorého autorom bol zblízka Hrebík. V 80. min M. Čamaj znížil a minútu pred koncom vyrovnal Baroš.

Góly: 80. M. Čamaj, 89. Baroš - 19. T. Gašpárek, 58. Hrebík.

Brvnište: J. Čapliar - B. Čapliar, Holiš, J. Hároník, J. Španihel, Koreň, M. Španihel, Miniarik, Vatolík (Baroš), Šlesar (Fusko), M. Čamaj.

Udiča: Bašo - M. Gašpárek, Braciník, Chochel, Babec (Cigánik), T. Gašpárek, Matučík, Milák, Doblej (Rolinčin), Súľovský (Slávik), Hrebík.

14. M. Lednice 6 0 2 4 3:14 2

Zostava kola: Súľovský (Udiča), Šlesar (Brvnište), Petrušek (Púchov B), Marián Mošteňan (Lysá), S. Trúchlik (Papradno), Kučo (Horovce), Kušnier (Plevník), Popelka (Visolaje), Mihálik (Košeca), Socha (D. Mariková), R. Kováč (Dulov), Samek (Ilava).