Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

V Mikušovciach spoznali premiérových víťazov pohárovej hasičskej súťaže

Prvý ročník súťaže hasičských družstiev mužov a žien O pohár starostu obce Mikušovce sa niesol v daždivom počasí. Po menších dohadoch s futbalistami sa napokon bežalo na trávniku miestnej TJ.

Mikušovské maminy.Mikušovské maminy. (Zdroj: YETTY)

Prvý ročník súťaže hasič-ských družstiev mužov a žien O pohár starostu obce Mikušovce sa niesol v daždivom počasí. Po menších dohadoch s futbalistami sa napokon bežalo na trávniku miestnej TJ.

Prekrásne putovné poháre, dobrý guláš a klobása, to boli iba súčasti dobre pripravenej súťaže, ktorá sa v obci bežala po prvý raz. Po prvý raz sa predstavili aj niektorí účastníci.

Prvá dva mužské časy domáceho áčka a prvého družstva Pruského zaostali za očakávaním. Prúdari boli ďaleko od terčov, a tak stačilo mikušovským maminám, ktoré štartovali ako tretie, iba dobehnúť a pustiť vodu o chvíľočku neskôr. K prekvapeniu im to stačilo na štvrtú priečku u žien.

Tretia bola Závrská s časom tesne pod dvadsať sekúnd, druhá Nedašova Lhota za 19,45 sek. Víťazom sa stali Kvašovčanky, ktoré si brúsia zuby na trofej zo Slovensko-moravskej hasičskej ligy po poslednej pohárovke.

Triumf Nedašovej Lhoty

To, čo sa nepodarilo Nedašovej Lhote u žien, to zvládli jej muži. Jediní zabehli pod šestnásť sekúnd, a čas 15,37 sek sa stal zároveň aj ustanovujúcim rekordom trate a pohárovej súťaže. Druhé skončili Dohňany za 16,16 sek, tretie Streženice za 16,74 sek.

Rozhodoval záver

Hlavní favoriti mali bežať až ku koncu štartovnej listiny. Doh-ňanci zabehli za 16,16 sek a viedli. Na dobrý čas si brúsilo zuby aj Mostište, no útok nedokončilo. Po ňom štartovala Nedašova Lhota ženy. Časom 19,45 sek sa posunula do čela tabuľky. Horenická Hôrka sa chystala prekonať najlepšie časy tiež, lenže jej muži útok nedokončili.

Čas Stupného stačil až na štvrté miesto. Po ňom sa chystala Nedašova Lhota, ktorá zabehla na oboch prúdoch pod šestnásť sekúnd. Na ľavom za 15,37 sek, pravý bol rýchlejší ešte o dvadsaťpäť stotín sekundy.

Kvašovčanom to vyšlo z polovice

Posledné slovo mali družstvá z Kvašova. Muži lepší čas ako súperi nedosiahli, a skončili napokon na piatej priečke. Pred nimi vybehli na trať ženy. Ľavý prúd zabehol za 18,41 sek, pravý bol ešte rýchlejší. Čas 17,17 sek by stačil u mužov dokonca na štvrté miesto!

Výsledky: Muži: 1. Nedašova Lhota (15,37/15,12) 15,37 sek, 2. Dohňany (16,16/14,38) 16,16 sek, 3. Streženice (16,14/16,74) 16,74 sek, 4. Stupné (16,77/17,5) 17,5 sek, 5. Kvašov (18,1/18,14) 18,14 sek, 6. Horovce (18,37/18,61) 18,61 sek, 7. Horná Poruba (19,72/ 20,42) 20,42 sek, 8. Vydrná (15,47/23,78) 23,78 sek, 9. Dulov (14,77/26,98) 26,98 sek, 10. Mikušovce B (28,8/17,25) 28,8 sek, 11. Pruské A (34,62/14,91) 34,62 sek, 12. Mikušovce A (44,49/43,77) 44,49 sek, 13. Tuchyňa (26,37/ 82,06) 82,06 sek, Mostište (16,39/ NÚ), Dvorec, Pruské B, Horenická Hôrka - všetci NÚ.

Ženy: 1. Kvašov (18,41/17,17) 18,41 sek, 2. Nedašova Lhota (19,45/ 19,2) 19,45 sek, 3. Závrská (19,96/19,3) 19,96 sek, 4. Mikušovce maminy (21,93/22,14) 22,14 sek, 5. Vydrná (19,7/22,78) 22,78 sek, 6. Mikušovce (25,81/2,32) 25,81 sek, 7. Ladce (29,38/28,9) 29,38 sek, Pruské (19,16/NÚ), Horovce - obaja NÚ.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 343

Rodáčka z Orlového KRISTÍNA HAMÁROVÁ je nadšená cestovateľka. Spolu s kamarátkou Naďou vo svojej relácii Všesvet sprostredkúvajú zážitky a rady zo sveta.

14 h
Odberné miesto na covid.

Víkendové testovanie na ochorenie COVID-19 využilo v desiatich odberových miestach na území Púchova 5 869 ľudí.

Počas nedeľného testovacieho dňa prišlo výrazne menej ľudí. Viaceré obce však väčšinou testovali len počas soboty. POzitivita bola na podobnej úrovni ako v sobotu.

Mobilné odberové miesto v Domaniži

Obec Domaniža je jedinou v Považskobystrickom okrese, kde majú mobilné odberné miesto na antigénové testovanie. Využili ho už počas víkendového (23. - 24. 1.