Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Plevník odskočil prenasledovateľom

V 7. kole I. triedy vo futbale zaváhala Košeca v M. Ledniciach, ktoré prvýkrát vyhrali.

UDIČA - LYSÁ 2:0 (0:0)

V prvom polčase sa hralo na domácu bránu, no Lysá veľkú prevahu nevyužila. Už v 2.min. nevyužil Miroslav Mošteňan nájazd. O štyri minúty trafil Kováč zdiaľky žrď. Hostia hrali útočný futbal a mali veľa šancí. Bašo však nemal robotu, strely P. Barninca, Mokričku a M. Zlochu ho neohrozili. Druhý menovaný v 45. min išiel sám na Baša, ale nedal. V úvode druhého polčasu bola zase aktívnejšia Lysá, domáci hrozili iba dlhými autami striedajúceho Hrebíka.

Hostia ale nepremieňali šance, medzi ktorými bola aj strela M. Zlochu do brvna a v závere prišiel trest. Z prvej vážnej akcie Udiče padol gól. Chochelovu strelu z priameho kopu dokopol do siete Milák - 1:0. V závere sa tempo zrýchlilo, Lysá chcela vyrovnať, ale v 89. min Hrebík na polovici ihriska obohral Mariána Mošteňana a na druhý pokus prekonal K. Barninca.

Góly: 75. Milák, 89. Hrebík.

Udiča: Bašo - Chochel, Štefánik (Cigánik), Braciník, Harvánek, T. Gašpárek, Milák, Kvasník (Slávik), Matučík (Doblej), Cesnárik (Hrebík), Súľovský

Lysá: K. Barninec - Kováč, Baška, Marián Mošteňan, P. Barninec, M. Zlocha, Macko, Miroslav Mošteňan (Janíček), J. Barninec (A. Zlocha), Huževka, Mokrička.

D. MARIKOVÁ - BRVNIŠTE 1:1 (1:1)

V zápase sa zrodila spravodlivá remíza. Domáci sa ujali vedenia po strekle Hudeka, ale už o päť minút vyrovnal M. Čamaj. Aj keď boli šance na oboch stranách, body si súperi podelili.

Góly: 16. Hudek - 21. M. Čamaj.

D. Mariková: Minarech - Vajdík (Marciník), Žilinčík (Revák), Hrenák, R. Vlach, Turičík, Socha, Brídzik, Hudek, Oravec, J. Vlach.

Brvnište: J. Čapliar - B. Čapliar, J. Hároník, J. Španihel, Holiš, J. Barbosa, Miniarik, Koreň (Hudek), M. Čamaj (Čvirik), J. Čamaj (Vatolík), M. Španihel (Fusko).

M. LEDNICE - KOŠECA 3:1 (2:0)

V 1. min po dlhom aute sa domáci ujali vedenia Petrášom. Kralovič potom neprekonal domáceho brankára. Druhý gól pridali M. Lednice v 20. min prudkou prízemnou strelou Ľ. Vanča. Domáci na ťažkom teréne hrozili nakopávanými loptami. Po prestávke sa hosia snažili, ale Mihálik a Gajdoš sa nepresadili. Potom bol po druhej žltej karte vylúčený Hoštacký a neskôr dostal červenú kartu aj Kralovič. Domáci zvýšili na 3:0, ale v 86. min iba deviati hostia skorigovali Vlasatým.

Góly: 1. a 20. Petráš, Ľ. Vančo, 83. M. Košút - 86. Vlasatý.

M. Lednice: Kmeť - P. Lednický, M. Vančo, Ľ. Vančo, M. Lednický (Čerňanský), Hudek (L. Lednický), M. Košút, J. Čelko, Ušiak (T. Čelko), Šimko, Petráš (J. Košút).

Košeca: Krupička - Galko, Kalus, Hoštacký, Kralovič, Gajdoš, Vlasatý, Eckert, Švehla, Kašša (Bugala), Mihálik.

PLEVNÍK - VISOLAJE 3:0 (0:0)

Pred zápasom domáci zagratulovali k sedemdesiatke Jozefovi Stančovi, prvú šancu mal Kušnier v 3. min, o obrana loptu zblokovala. O sedem minút skúšal šťastie Jakubec, no strela bola nepresná. Hostia vystrelili na bránu až v 36. min, ale Magerčiak bol pozorný. O chvíľu prudko strieľal Bednář, ktorého strela uviazla v blate pred bránou. Gól nedal ani 41. a 43. min Tomaník, ktorého strely pochytal Štrbáň. Druhý polčas začal hrou v strede ihriska a v 50. min nebezpečnú strelu Kamasa zmaril Štrbáň. V 76. min dal gaňo parádny gól z 30 metrov. O minútu bol vylúčený hosťujúci Lutišan. Dodekovu strelu v 83. min chytil Štrbáň a Gańo o minútu nastrelil žrď. Smataník v 85. min zvýšil na 2:0 a o dve minúty Kušnier zblízka upravil na konečných 3:0.

Góly: 76. Gaňo, 85. Smataník, 87. Kušnier.

Plevník: Magerčiak - Turčáni, Jakubec, Slaninka, B. Kremeň, Tomaník (Čičút) S. Buday, Kamas (Dodek), Gaňo, Kušnier, P. Ďurkech (Smataník).

Visolaje: Štrbáň - Martinka, Krško, Kaplan, Lutišan, Frnka (Hrenák), Sojčák, Bednář, Baránek (Pazdera), Trnka (Hija), Palme.

ILAVA - HOROVCE 2:1 (1:0)

V 2. min Kňažek prestrelil bránu a v 7. min Kameništiak išiel sám na bránu, ale vystrelil vedľa. O tri minúty sa už presadil aj gólovo. Strapko v 15. min strieľal vedľa a G. cabaj v 33. min hlavičkoval nepresne. Ciesar chytil v 43. min bravúrne priamy kop Šeda. V 56. min potrestal chybu brankára Kameništiak. Hostia po góle prevzali iniciatívu a v 70. min Mičekovu strelu vyrazil Vrábel nohou. V 80. min Siekel netrafil a v 84. min Miček dorazil loptu do siete - 2:1.

N Góly: 10. a 56. Kameništiak -

N Ilava: Vrábel - Šedo, Strapko, Porubčan, Galko (Šupák), Kňažek (Ševčík), G. Cabaj, Tomanica, Samek, Kameništiak, Gulač (Šišaj).

Horovce: Ciesar - J. Barkáč (Pilný), M. Barkáč, Miček, Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop (Žeravík), J. Kováč, Bartek.

PÚCHOV B - DULOV 5:0 (2:0)

Púchovčania boli herne lepší a v 10. min po nevydarenej Bogiňovej strele bol Sviečka na správnom mieste a do prázdnej brány dal vedúci gól. Po sóle Čelka v 16. min Bogiň mieril nepresne. Ten istý hráč sám pred brankárom v 21. min neuspel. O tri minúty Prekop nohou vychytal Sviečku a v 31. min Bogiňov volej Prekop vyrazil a Sviečka vrátil loptu do siete.

Kopiš v 36. min vystrelil tesne vedľa. Po chybe obrany Mikolášovu tutovku bravúrne zmaril Behanec. Bogiňov center si Štefanec hlavou vrazil do vlastnej brány. E. Ciesar potrestal v 67. min ďalšiu chybu a o minútu po Moravíkovej prihrávke uzavrel skóre Čelko. Moravík v 72. min minul bránu a v 78. min Červený zblízka hlavičkoval vedľa. Vyloženú šancu zahodil v 84. min Lipták, ktorý sa s loptou zamotal. Na druhej strane Prekop nedovolil skórovať Prekop, ktorý v 89. min chytil Bogiňovu šancu.

Góly: 10. a 31. Sviečka, 51. vlastný Štefanec, 67. E. Ciesar, 68. Čelko.

Púchov B: Behanec - Majtán, Poljak, Jelčic, M. Ciesar, Kopiš, E. Ciesar (Moravík), Čelko, Mihálik, Bogiň, Sviečka.

Dulov: Prekop - Štefanec, Vozár, Mikoláš, Dzurko, Egly, Brnka, D. Cíbik, M. Cíbik (Červený), Lipták, R. Kováč.

PAPRADNO - JASENICA 2:1 (1:0)

V 9. min zahodil tutovku Kukučka, keď z päťky prestrelil brány a Kozáčikov trestný kop v 10. min vyrazil Rybárik. Nemčík mieril v 13. min vedľa a v 25. min sa nepresadil Tóth, ktorého gólovú hlavičku v 28. min vyrazil brankár na roh. V 30. min po zlom odkope sa k lopte dostal Černošík, ktorý povedľa brankára dal vedúci gól. Strelu P. Jánošíka v 33. min kryl Hromadík, rovnako ako dobrý pokus Pecníka v 41. min. V 46. min unikol Gáborík, no jeho center nikto nezúžitkoval. Na 2:0 zvýšil v 53. min kurióznym gólom Nemčík.

Strela sa odrazila od žrde do brankárovej hlavy a siete. Hostia sa zlepšili a bolo otázkou času, kedy dajú gól. Rybárik potom zachránil pred Kozáčikom pádom pod nohy a Černošík netrafil prázdnu bránu. Hromadík v 69. min reflexívne zasiahol pred Pavlíkom, ktorý neskóroval ani v 75. min. O minútu P. Trúchlik fauloval v šestnástke a Šterdas z jedenástky znížil na 2:1. Gáboríkova strela v 83. min letela vedľa a v 88. min Baláž hlavičkoval nad. Traja domáci bežali v 90. min na brankára, ale loptu stratili.

Góly: 30. Černošík, 53. Nemčík - 76. Šterdas (11 m).

Papradno: Hromadík - Žilinčík, P. Trúchlik, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Klabník, Černošík (Babiar), Kukučka (Lokšík), Kozáček, Nemčík.

Jasenica: Rybárik - Kukučiar, Šterdas, Milo, Číž, J. Mišutka, Pecník, Kališík (Baláž), Janáček (Pavlík), P. Jánošík, Gáborík.

14. Dulov 7 1 1 5 7:22 4

Zostava kola: Bašo (Udiča), Marián Mošteňan (Lysá), Kušnier (Plevník), Krško (Visolaje), Rybárik (Jasenica), Vlasatý (M. Lednice), P. Lednický (M. Lednice), Bogiň (Púchov B), Kameništiak (Ilava), S. Trúchlik (Papradno), Sviečka (Púchov B).

1. Arabská exotika: TOP hotely v Ománe
  2. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  3. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  4. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  4. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Z hádzanárskej brány viedla cesta až do primátorskeho kresla

Nedávno oslávil krásne životné jubileum – 80. rokov – Juraj Červinka.

Púchovská televízia vysielala nelegálne

Od novembra minulého roka je Púchovská televízia bez licencie. Napriek tomu vysiela stále.

Na festival prídu aj zaujímaví hostia

Po roku sa do Považskej Bystrica opäť vracia festival, počas ktorého návštevníci môžu prežiť napínavé chvíle, ale aj dozvedieť sa veľa o iných krajinách.

Na Považí boli dve drámy v predĺžení + bohaté foto

V 1. hokejovej lige sa hralo 3. kolo.

Vzorový Hokejový región Trenčín bude vychovávať budúce hokejové hviezdy!

Vrátiť mládež na športoviská a vychovať novú hokejovú generáciu. S týmto jasným cieľom začína misiu Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Pilotným regiónom, ktorý bude vzorom pre ďalšie regióny na Slovensku, je práve Trenčiansky samosprávny kraj.