Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Pov. Bystrica zvýšila stratu na vedúcu Sereď

V 3. futbalovej lige trio našich zástupcov vonku nebodovalo.

Palárikovo - Dubnica B 2:0 (1:0)

Úvod bol obojstranne opatrný, v 10. min. ale zamestnal brankára Urminského domáci Mikla. Gólmana hostí nechal ešte viac vyniknúť v 18. min. v dobrej šanci Mach, ktorému nabil Mikla. Palárikovčania sa dočkali v 23. min, keď Simonics vysunul Pánika, ktorého center usmernil do siete hlavou Zlatňanský. Domáci mali viac z hry aj po obrátke a v 58. min. trafil Vencel brvno. Nebezpečné však boli aj rýchle brejky hostí, najmä v 60. a 64. min. musel ukázať brankárske umenie aj Prohászka. OTJ poistila druhé domáce víťazstvo šesť minút pred koncom, keď Mikla uvoľnil Vencela, ktorý spoza šestnástky trafil dolný roh dubnickej svätyne.

Góly: 23. Zlatňanský, 84. Vencel. R Jančok, ŽK: Mach - Gábor, 150 divákov.

OTJ: Prohászka - Simonics,Žembera (58. Matúš), Drienovský, Mikla, Holka, Kompas, Mach,Vencel, Pánik (80. Židuliak),Zlatňanský (73. Bogyai). Tréner T. Kuťka.

DUBNICA B: Urminský - Chmelík, Božoň, J. Urgela, Mrva, Urban, Kollár (62. Varga), Vavrík, Dado (70. Sečány), L. Urgela, Ulrich (70. Gábor).

Topoľníky - Domaniža 2:0 (2:0)

Topoľníky boli počas celého zápasu lepším tímom a od úvodu sa dostávali do šancí, no chýbala presnejšia koncovka. V 16. min. sa najprv neujala Kamdemova delovka, ale vzápätí po centri Nagya otvoril skóre Rózsa. O desať minút si centrovanú loptu v päťke spracoval Kamdem a Kubišovi nedal šancu - 2:0. V 30. min. prišla prvá vážnejšia šanca hostí, keď sa po rohovom kope dostali na úroveň 16-tky, ale bez výsledného efektu. V druhom polčase pokračovali domáci v útočnom futbale. V 54. min. neuspel v tutovke Rózsa a v závere Frühwaldov lob zastavili domáci obrancovia.

Góly: 16. Rózsa, 24. Kamdem. R Darnadi, 200. ŽK: Nagy, Tóth - Vaštík.

DRUŽSTEVNÍK.: Várady - Chovan, Braun, Milan, Zsák, Kamdem (79. Frühwald), Nagy (70. Tóth), Mandák, Farkaš, Peciar (81. Egri), Rózsa. Tréner R. Prokop.

PARTIZÁN: Kubiš - Marcel Kvaššay, Vaštík, Marek Kvaššay, M. Hájek (70. Slyško), J. Král, M. Král, Sovík, Miroslav Kvaššay, Michálek (64. Čelko), Svoboda. Tréner M. Svoboda.

Sereď - P. Bystrica 3:2 (2:2)

S ťažkým terénom sa obe mužstvá výborne vysporiadali a hral sa vynikajúci futbal. Domáci začali náporom, Gál dal do uličky oslávencovi Tomačekovi a bolo 1:0. V 23. min. sa Vaško takmer postaral o vyrovnanie, jeho teč skončil tesne nad. Potom prišli chvíle hostí, keď najprv po Filovej prihrávke skóroval Šebík a Mi. Oršula po spornej penalte otočil skóre. Tesne pred prestávkou však Pecho vymyslel peknú akciu a Šporánek hlavou k žrdi nedal Bartekovi šancu. Po zmene strán prišiel najkrajší okamih zápasu, keď z 35 m napriahol Guláš a lopta sa zatrepotala v šibenici. Ďalšie dve šance ešte nevyužil Tomaček, vabank Bystričanov vážnejšiu šancu nepriniesol.

Góly: 9. Tomaček, 45.+ Šporánek, 55. Guláš - 31. I. Šebík, 38. Miroslav Oršula (11 m). R Černek, ŽK: Vaško, Pecho - Šuška, 560 divákov.

ŠKF: Anda - Vaško, Guláš, Korman (40. Šporánek), Lipovský, Dobiš (84. Polednák), Kaminský, Tomaček, Kasaj (77. Penciak), Gál, Pecho. Tréner T. Meszlényi.

RAVEN: Bartek - Gajdošík, Pauer (86. Šuška), Hrenák (79. Jurga), Martin Oršula, Šebík, Novisedlák, Miroslav Oršula (71. Jurga), Krajči (66. Varhaník), Ondrička, Filo. Tréner J. Kútny.

Výsledky 9. kola: Galanta - Skalica 3:1 (0:0), 50., 54. a 74. (11 m) Čerňanský - 64. Šenk (11 m), Ludanice - Bánovce 0:3 (0:1), 33. Decký (11 m), Masarovič, Borcha, Gabčíkovo - Čierny Brod 4:0 (2:0), 18. Bolega, 45. Hamar, 70. Bartalos, 75, Nagy, Piešťany - Dunajská Streda B 0:0, ČFK Nitra - V. Ludince pre nespôsobilý terén odložili na 6. 10.

1. Sereď 9 9 0 0 25:5 27

2. P. Bystrica 9 6 1 2 18:5 19

3. Bánovce 9 6 0 3 20:12 18

4. Galanta 9 5 2 2 13:6 17

5. Ludanice 9 5 1 3 15:13 16

6. Palárikovo 9 3 4 2 16:9 13

7. Skalica 9 4 1 4 14:13 13

8. Dubnica B 9 4 0 5 12:14 12