Domaniža mala lídra na lopate

Po vysokých výhrach Dubnice B a Pov. Bystrice boli blízko k trom bodom v 10. kole 3. ligy aj hráči Domaniže.

Pov. Bystrica (v červenom)potvrdila päťgólovú výhru nad Gabčíkovom až v závere.Pov. Bystrica (v červenom)potvrdila päťgólovú výhru nad Gabčíkovom až v závere. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Pov. Bystrica - Gabčíkovo 5:0 (2:0)

Raven mal hru neustále pod kontrolou a išiel od začiatku za výhrou. Prvú šancu mali hostia, ale Bartek v 5. min zasiahol pred Rybárom. Z protiútoku našiel Ondrička za obranou Miroslava Oršulu, ktorý neuspel. V 11. min Filo peknou strelou otvoril skóre. O štyri minúty po rohu Miroslav Oršula pridal druhý gól. V 21. min Gajdošíkovu delovku z 30 metrov vyrazil brankár pred Ondričku, ktorý prestrelil odkrytú bránu. Šebíkov pokus v 30. min z 25 metrov letel vedľa a v 43. min nezvýšil Filo, lebo Baják v poslednej chvíli dobre zasiahol. V 45. min Novisedláka v šanci v šestnástke čisto odzbrojil Baják.

Po prestávke domáci súpera k ničomu nepustili. V 61. min Ondričkovu strelu z 25 metrov Iszmán vyrazil na roh a v 66. min Miroslav Oršula z rovnakej pozície mieril nad. V 71. min dobre hrajúci Novisedlák prešiel cez Csiffáriho, ale Liszkay zachránil na roh. O päť minút sa priamy kop Novisedláka obtrel o brvno. Deväť minút pred koncom Krajči našiel Šebíka, ktorý zblízka nezaváhal. V 85. min ďalší Krajčiho center našiel Ondričku, ale po jeho strele, ktorú brankár vyrazil, Šebík prestrelil bránu. Martin Oršula po minúte na ihrisku v 86. min prihral Šebíkovi, a ten hlavičkou od žrde dal štvrtý gól. V nadstavenom čase Šebík skompletizoval rýchly hetrik prízemnou strelou po úniku k žrdi.

Góly: 11. Filo, 15. Mi. Oršula, 81., 86. a 90. Šebík. R Jančok, ŽK: Pauer, 80 divákov.

Pov. Bystrica: Bartek - Gajdošík, Pauer, Hrenák, Bednár, Šebík, Novisedlák, Miroslav Oršula, Jurga (76. Krajči), Ondrička (87. Šuška), Filo (85. Martin Oršula). Tréner J. Kútny.

Gabčíkovo: Iszmán - Gerzanič, Bolega, Liszkay, Kiss (35. Zsigrai), Rybár, Bartalos (82. Keszegh), Baják, Csiffári, Nagy (68. Kállai), Hamar. Tréner A. Csiba.

Domaniža - Sereď 3:4 (2:1)

V 4. min otvoril skóre po chybe hosťujúci Kamenský, a zdalo sa, že hostia budú mať zápas vo svojej réžii. V 9. min Miroslav Kvaššay po faule na Lagína z jedenástky vyrovnal. Sovíkovu tvrdú strelu v 22. min kryl brankár a o tri minúty Kamenský hlavičkoval nebezpečne vedľa. V 41. min po rýchlej akcii strelu J. Kardoša obrana zrazila na roh. O dve minúty po chybe obrany potešil domácich gólom do prázdnej brány Lagín.

Po zmene strán vyrovnal z priameho kopu v 53. min Tomaček. O päť minút dostal Vaško po faule na Lagína červenú kartu a Miroslav Kvaššay premenil aj druhú jedenástku. Keď sa zdalo, že domáci vyťažia dobrý výsledok, pomohli hosťom faulami. V 73. min Dobiš z priameho kopu vyrovnal. V 82. min Tomačekov priamy kop Zdurienčík iba vyrazil pred Kamenského, ktorý rozhodol. Domaniža nezvládla zápas po taktickej stránke.

Góly: 9. a 58. Mir. Kvaššay (oba z 11 m), 43. Lagín - 4. a 82. Kamenský, 53. Tomaček, 73. Dobiš. R A. Gádoši, ŽK: Vaštík, J. Kardoš, Anda, Vaško, Tomaček, Pecho, ČK: Vaško po 2 ŽK, 250 divákov.

Domaniža: Zdurienčík - Marcel Kvaššay, Vaštík, M. Král (83. J. Král), Hájek, Sovík, J. Kardoš (88. P. Kardoš), Miroslav Kvaššay, Augustín, Lagín, Svoboda. Tréner M. Svoboda.

Sereď: Anda - Vaško, Guláš, Korman (46. Šporánek), Lipovský, Dobiš, Kamenský, Tomaček (86. Polednák), Kasaj (77. Penciak), Gál, Pecho. Tréner T. Meszlényi.

Dubnica B - Piešťany 5:0 (2:0)

V prvom polčase mali domáci dobrý vstup a v 4. min po centri F. Vavríka Urban hlavičkou otvoril skóre. O dve minúty po rýchlom brejku Gajarského pokus zo siedmich metrov Kolmokov vyrazil nohami. Hralo sa hore dole, hostia veľmi dobre kombinovali, hrali otvorený futbal a chceli vyrovnať. Vždy ich zradila koncovka. V 40. min po protestoch súpera kopali domáci nepriamy kop. Augustíni priťukol loptu Ľuptákovi, ktorý strelou k žrdi zvýšil na 2:0. Gvozdenovičov pokus v 42. min vykopol z čiary Ľupták.

Piešťany po prestávke túžili upraviť stav a v 51. min Kolmokov vychytal Gvozdenoviča a Talajku. O tri minúty po rýchlej akcii F. Vavrík prihral na päťku Ľuptákovi, ktorý zblízka zvýšil na 3:0. Hostia hrali vabank a otvorili obranu. V 65. min Ľupták našiel F. Vavríka, ktorý po sóle povedľa brankára skóroval. V 73. min po Ľuptákovom centri Vraga vyhral hlavičkový súboj a odrazenú loptu poslal do siete Augustíni. V závere sa už iba dohrávalo a sympaticky hrajúci hostia už s výsledkom nič neurobili. Dubničania hrali dobre v defenzíve a prvýkrát v sezóne odohrali zápas s čistým kontom.

Góly: 4. Urban, 40. a 54. Ľupták, 65. F. Vavrík, 73. Augustíni. R Černák, ŽK: Kardoš, Beňa, 70 divákov.

Dubnica B: Kolmokov - Masarik, Božoň, Milojevič, Duga (70. Kollár), F. Vavrík, Augustíni, J. Urgela (80. Sečány), Urban (70. Živčic), Varga, Ľupták. Tréner D. Kramlík.

Piešťany: Krajčovič - Halás, Beňa, Kardoš, Nádaský (72. Stachura), Gajarský (76. Hornák), Maron, Galba (73. Havrlent), Sedlák, Talajka, Gvozdenovič. Tréner V. Horňáček.

Ďalšie výsledky 10. kola: Bánovce - V. Ludince 1:0 (0:0), 55. Decký, Ludanice - Galanta 0:2 (0:2), 9. Méry, 32. Čerňanský, Dun. Streda B - Topoľníky 1:1 (0:1), 90. Jandás - 28. Kamdem, Čierny Brod - ČFK Nitra 1:0 (1:0), 10. Bobor, Skalica - Palárikovo 2:1 (1:1), 8. Šimo, 67. Jakúbek - 45. Mikla.

1. Sereď 10 10 0 0 29:8 30

2. P. Bystrica 10 7 1 2 23:5 22

3. Bánovce 10 7 0 3 21:12 21

4. Galanta 10 6 2 2 15:6 20

5. Skalica 10 5 1 4 16:14 16

6. Ludanice 10 5 1 4 15:15 16

7. Dubnica B 10 5 0 5 17:14 15

8. Palárikovo 10 3 4 3 17:11 13