Traja hráči dosiahli hetrik

V I. futbalovej triede zvýšil vedúci Plevník náskok.

M. LEDNICE - LYSÁ 4:2 (3:0)

Domáci začali s chuťou a už v 5. min T. Lednický hlavičkoval po centri T. Hudeka vedľa. Petráš o minútu v šanci zle trafil loptu a v 8. min M. Zlocha netrafil Kmeťovu bránu. V 14. min Petráš dal vedúci gól a v 16. min hlavičku J. Čelka Panáček vytlačil na roh. Strely Ľ. Janíčka a Vraníka tesne minuli domácu bránu. V 26. min ušiel T. Hudek, pohral sa s obrancami a povedľa vybiehajúceho brankára zvýšil na 2:0. O štyri minúty Húževka stroskotal na P. Lednickom. V 32. a v 33. min Húževka a M. Kováč nemali presnú mušku.

SkryťVypnúť reklamu

V 34. min nezvýšil M. Košút, ktorý zdiaľky nastrelil spojnicu. Dve minúty pred prestávkou strelu Černanského zastavila a žrď v 45. min prišiel kuriózny gól. Lopta po strele ostala stáť v kaluži na bránkovej čiare, odkiaľ ju dobiehajúci Petráš dopravil do siete. V druhom polčase boli lepší hostia, domáci pôsobili unaveným dojmom. V 48. min trafil sieť Petráš po chybe obrany. V 57. min Kmeť bravúre zmaril šancu Miroslava Mošteňana. O tri minúty Panáček pádom pod nohy zmaril šancu Šimka. V 66. min tvrdú Petrášovu strelu Panáček vyrazil na roh. O minútu Kmeť nohami vyrazil strelu M. Zlochu. Petráš v 68. min na dvakrát neprekonal brankára. Zaváhania obrany potrestal v 70. min hlavičkou A. Zlocha. V 75. min Panáček vyrazil priamy kop M. Vanča. V 80. min Vraník z troch krokov miril vedľa a v 85. min P. Kováč prekvapil zdiaľky brankára - 4:2.

Góly: 14. ,45. a 48. Petráš, 26. T. Hudek - 70 A. Zlocha,

M. Lednice: Kmeť - P. Lednický, M. Vančo (L. Lednický), Ľ. Vančo, T. Hudek, Čerňanský (Šimko), M. Košút, J. Čelko, Petráš (J. Košút), T. Lednický (T. Čelko), M. Hudek.

Lysá: Panáček - P. Kováč (M. Vraník), Baška, Marián Mošteňan, A. Zlocha, M. Zlocha (J. Barninec), M. Kováč, Miroslav Mošteňan, Ľ. Janíček, Húževka, M. Vraník

PLEVNÍK - D. MARIKOVÁ 2:1 (0:1)

Prvá štvrťhodina nepriniesla nič zaujímavého. V 16. min hlavička Vajdíka letela tesne vedľa Žiačkovej brány. O sedem minút si domáci vyslúžili potlesk od divákov za peknú akciu, na konci ktorej bol pozorný Minarech. V 38. min Plevníčania faulovali v šestnástky a z nariadenej jedenásty skóroval Rak. O tri minútu peknú Jakubcovu strelu vyrazil Minarech. V 48. min vyrovnal Dodek, keď loptu poslal z dvoch krokov do siete. O sedem minút Butkova strela tesne minula brvno brány hostí. V 67. min urobili domáci závar pred bránou, ale Rak situáciu vyriešil. Plevník zaútočil v 70. min a Smataník dal druhý gól. O tri minúty Socha dostal červenú kartu a v 84. min Rakovej strele chýbali k vyrovnaniu iba centimetre.

Góly: 48. Dodek, 70. Smataník - 38. Rak (11 m).

Plevník: Žiaček - Turčáni, Jakubec, Butko, Slaninka, Tomaník, Dodek (B. Kremeň), P. Ďurkech (Smataník), Babínec (Kušnier), M. Buday (Čičút), Gaňo.

D. Mariková: Minarech - Turičík (Hudek), Ištok, Rak, Revák, Vajdík, Hrenák, Socha, Matušík, Huličiak, Brídzik. J

ILAVA - UDIČA 1:1 (1:1)

Zápas popredných mužstiev mal nadpriemernú úroveň. Obe mužstvá vychádzali zo zabezpečených obrán do útokov. Domáci mali prevahu, ale Pagáč a Kameništiak mierili vedľa. Skóre otvoril v 37. min Pagáč po centri Tomanicu. Gól hostí nedeprimoval a v 44. min Súľovský po rýchlej kontre vyrovnal. Aj po prestávke sa mali diváci na čo pozerať. Strely Chochela, Kvasníka a Cesnárika mierili vedľa, pokusy domácich Kameništiaka a Sameka Bašo s prehľadom pochytal. Remíza svedčí zápasu.

Góly: 37. Pagáč - 44. Súľovský.

Ilava: T. Cabaj - Šedo, Strapko, Calpaš, Galko, Kňažek (Šišaj), Samek, Tomanica, Ptáček (G. Cabaj), Pagáč (Ševčík), Kameništiak.

Udiča: Bašo - M. Gašpárek, J. Gašpárek, Král, (Hrebík), Harvánek, T. Gašpárek, Braciník, Súľovský, Chochel, Cesnárik, Kvasník. ZUZKA TANUŠKOVÁ

PÚCHOV B - BRVNIŠTE 4:4 (4:0)

V 8. min po Majtánovej Luhový otvoril skóre. V 9. min Sviečka z hranice šestnástky dal druhý gól. Brankár hostí v 21. min vyrazil priamy kop Sviečku a v 22. min Carrera vystrelil vedľa. V 25. min priamy kop J. Hároníka kryl J. Ciesar. V 31. min osamotený Carrera netrafil bránu a v 34. min Sviečkova bomba trafila brvno a od brankárovej hlavy lopta skončila v sieti.

V 42. po Sviečka dosiahol hetrik po centri Luhového. Striedanie Sviečku domácim uškodilo a po prestávke akoby nastúpilo iné mužstvo. Majtánovu šancu J. Čapliar v 59. min vyrazil, rovnako ako o dve minúty pokus Reváka. V 71. min J. Čamaj z ofsajdovej pozície dal prvý gól , ktorý hostí povzbudil.

V 75. min Čvirik trafil brvno a M. Čamaj potrestal chybu gólom do prázdnej brány. V 82. min sa nekopal jedenástka za faul na Petruška a v 84. min chybe z penalty M. Čamaj dal na 4:3. Fusko v 86. min vyrovnal a v 90. min hlavičku M. Ciesara obrancovia vykopli z prázdnej brány. V nadstavenom čase hostia ešte nastreli brvno.

Góly: 9., 34. a 42. Sviečka, 8. Luhový - 71. J. Čamaj, 76. a 84. M. Čamaj (druhý z 11 m), 86. Fusko.

Púchov B: J. Ciesar - Majtán, Poljak, Mihálik, M. Ciesar, Jantoš, Revák, Čelko, Carrera, Sviečka (Petrušek), Luhový.

Brvnište: J. Čapliar - J. Hároník, Hudek (P. Španihel), J. Španihel, Holiš, J. Barbosa, Kolembus, M. Čamaj, J. Čamaj (Fusko), Šlesar (Vatolík), M. Španihel (Čvirik).

PAPRADNO - KOŠECA 5:0 (4:0)

Domáci predviedli koncert využitých šancí, keď už v 8. min Tóth, v 15. min Moravík, v 20. a 26. min Tóth zakončili suverénny polčasový výkon Papradna. Hostia sa počas zápasu nedostali do vyloženej šance. Po prestávke domáci kontrolovali priebeh a v 69. min Nemčík zvýšil na 5:0. Košečania bojovali, ale domáci ich k ničomu nepripustili.

Góly: 8., 20. a 26. Tóth, 15. Moravík, 69. Nemčík.

Papradno: Hromadík - Pavlík, Žilinčík, M. Trúchlik, Kukučka (P. Balušík), Tóth, Klabník, Moravík (P. Trúchlik), Lokšík, Kozáčik, Nemčík.

Košeca: Krupička - Švehla, Gajdoš, Hoštacký (Jozef Palček), Kralovič (Rafko), Eckert, Vlasatý, Kalus, Vicen, Kašša (Galko), Mihálik (Ondrejec).

JASENICA - VISOLAJE 1:3 (1:1)

Prvú gólovú šancu si domáci vypracovali v 2. min, ale rýchlu akciu Pavlíka zmaril Lutišan. Hostia v 7. min kontrovali hlavičkou Pazderu, ktorú J. Janošík vyrazil na roh. P. Mišutka potom mieril tesne vedľa. V 22. min sa domáci ujali vedenia Pavlíkom po dlhom sóle. O štyri minúty pohrozil Popelka a v 38. min Gáborík neobstrelil Lutišana, ktorý jeho strelu vytlačil na roh. V 45. min vyrovnal P. Mišutka z jedenástky. Po samostatnej akcii dostal P. Mišutka v 63. min hostí do vedenia. Domáci sa snažili vyrovnať, ale v 81. a v 83. min nastrelil brvno Šterdasom a Pavlíkom. Visolaje v 90. min prikrášlili výhru gólom Palmeho z priameho kopu.

Góly: 22. Pavlík - 45. a 63. P. Mišutka (druhý z 11 m), 90. Palme.

Jasenica: J. Jánošík - Kukučiar, Šterdas, Milo, Číž, J. Mišutka, Pecník, Janáček (Kališík), Pavlík, P. Jánošík (Kušnier), Gáborík.

Visolaje: Lutišan - Krško, Kaplan, Martinka, Krála (Trnka), Sojčák (Baninec), P. Mišutka, Pazdera, Baránek, Palme, Popelka (Hrenák).

DULOV - HOROVCE 2:3 (0:0)

Derby a zápas o šesť bodov začal obojstranne opatrne. Priame kopy domácich boli nepresné a Janíček po prieniku nedal. Horovce boli aktívnejší v prvej polovici prvého polčasu, ale strely Siekela, Janíčka a Gašpárka k úspechu neviedli. Domáci pohrozili v 41. min, keď Červený mieril zo šestnástky vedľa. O tri minúty po centri J. Barkáča Prekop s Siekelom loptu minuli. V 50. min sa Dulov ujal vedenia po hlavičke Slabého po rohu. Gól im pomohol, ale šance nevyužili. V 60. min Kučov center zúžitkoval hlavou Janíček. Kučo a Janíček potom nedali a v 70. min domácich potešil po rohu nekrytý Vozár. O tri minúty bolo vyrovnané, keď po Rafajovom faule na Janíčka si namiesto jedenástky dali domáci vlastenca. Janíček potom hlavičkoval do brvna. Ke´d sa zdalo, že bude remíza, Janíček uvoľnil Žeravíka, a ten rozhodol.

Góly: 50. Slabý, 70. Vozár - 60. Janíček, 73. vlastný, 90. Žeravík.

Dulov: Rafaj - Štefanec, D. Cíbik, Mikoláš, Dzurko (Vozár), Egly (Mrenka), Brnka, Krajči, Červený (M. Cíbik), Lipták, Kováč (Slabý).

Horovce: Ciesar - Kučo, J. Barkáč, Gašpárek, Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, J. Kováč, M. Barkáč (Žeravík).

14. Dulov 11 2 2 7 14:33 8

Zostava kola: Jakubec (Plevník), Rak (D. Mariková), Petráš (M. Lednice), Miroslav Mošteňan (Lysá), Pagáč (Ilava), Chochel (Udiča), P. Mišutka (Visolaje), Sviečka (Púchov B), Štefanec (Horovce), Žeravík (Dulov), M. Trúchlik (Papradno).