TRENČÍN. Väčšinou sú cesty mokré, len na horských priechodoch Kľak a Homôlka bola asi desaťcentimetrová vrstva mokrého snehu, ktorý cestári odhrnuli.
Riaditeľ Správy ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja Stanislav Lališ informoval, že v noci zabezpečovalo údržbu ciest v kraji celkovo 55 posýpacích vozidiel - 11 v okresoch Považská Bystrica a Ilava, 20 v okresoch Partizánske, Bánovce a Prievidza a 24 v okresoch Trenčín, Myjava a Nové Mesto nad Váhom. "S údržbou ciest nemáme problémy. Najväčším problémom sú zatiaľ nezodpovední vodiči nákladných automobilov. Mnohí ešte nemajú na svojich automobiloch nahodené zimné pneumatiky a ak ich kamióny uviaznu na horských priechodoch, nemôžeme vykonávať zimnú údržbu," posťažoval sa Lališ.
Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja zabezpečuje zimnú údržbu 1500 kilometrov ciest II. a III. triedy a na základe objednávky pre Slovenskú správu ciest udržiava aj 300 kilometrov ciest I. triedy.