Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Senzačná výhra MŠK nad majstrom

V hádzanárskej extralige mužov majster a účastník Ligy majstrov Prešov prehral s nadšene bojujúcimi Považskobystričanmi.

Hráči Pov. Bystrice pripravili Prešovu prvú prehru.(Zdroj: BARBORA TALAČOVÁ)

Pov. Bystrica - Prešov 29:26 (12:16)

Bystričania chceli nadviazať na dobré výkony, čo sa im v celom zápase darilo. V úvode prehrávali 0:1 a 1:2 a v 6. min Sobol pri oslabení dal na 2:3. Firit vyrovnal a Kostelanský dostal MŠK v 8. min do vedenia 4:3. Hostia robili nezvyčajne veľa technických chýb a Sobol poslal sedmičku vedľa Žernovičovej brány. V 10. min Kristopans dvakrát zablokoval Firita, ktorý sa už do konca zápasu na palubovke neobjavil. O tri minúty Ďuriš poslal MŠK do dvojgólového vedenia 6:4. Tento hráč ďalšími dvoma gólmi v presilovke zvýšil v 16. min na 9:6.

V 18. min Antl zo sedmičky nastrelil brvno. T. Mažár rovnako odpovedal dvoma presnými zásahmi a v 20. min stiahol na 10:9. Peknú akciu Ďuriša zakončil Adamčík - 11:9. Do tretice Žernoviča v 22. min neprekonal Tumidalský zo sedmičky, ale po slabšej trojminútovke súper zásluhou Tumidalského a Radčenka otočil na 11:12. V 27. min M. Kozák vyrovnal na 12:12, no záver polčasu patril Tatranu. T. Mažár a Antl skórovali pri oslabení - 12:14 a pri presilovke sa presadili opäť Antl a Krok. S Pov. Bystricou to nevyzeralo dobre, ale v 31. min M. Kozák v pokračujúcej presilovke znížil na 13:16.

Pri vylúčení T. Mažára znížili Adamčík s M. Kozákom na 15:16. Vallo v 35. min zahodil dobrú šancu na vyrovnanie, ale v 38. min Ďurajka po úniku vyrovnal na 17:17, keď predtým Kovačin vychytal Tumidalského. Kostelanský v 39. min pri presilovke dostal MŠK po dlhšom čase do vedenia - 18:17. Po chybe Tatrana Ďurajka prestrelil koníčkom prázdnu bránu. Mužstvá sa potom striedali v strieľaní gólov až do 43. min, kedy bol stav 20:19. Ďurajka zvýšil na 21:19 a v 44. min vyrovnali Krok s Urbanom na 21:21.

Domáci zabrali a v 46. min Adamčík upravil na 23:21. V 50. min MŠK viedli po góle M. Kozáka už 25:22 ale o minútu z vymyslenej sedmičky Tumidalský znížil na 25:23. O minútu Sobol prešliapol v šanci a z protiútoku Adamčík a potom Ďurajka zvýšili na 27:23. V 53. min Antl postavil hostí na nohy - 27:24 a po veľkej chybe zbytočne v ďalšej šanci prerážal. Domcái vysunukli obrany, ktorá platila na Tumidalského, Radčenka a Kroka. V 55. min Krok znížil na 27:25. Začalo ísť do tuhého a množili sa nepresnosti. Adamčík z náskoku koníčkom prestrelil bránu.

V 57. min bol vylúčený Korňan a zdalo sa, že hostia rozdiel zlikvidujú. Radčenko mieril vedľa, ale po strate domácich Antl znížil na 27:26. Po ďalšej strate lopty Kostelanským pri dobrej obrane Prešova na druhej strane nevyrovnal krok, ktorý si pomohol v útoku faulom. Minútu pred koncom Adamčík dal gól na 28:26. Hostia bojovali, no pri vylúčení Ďuriša Radčenko vystrelil vedľa a z protiútoku Ďurajka potvrdil zaslúženú a ťažko vybojovanú výhru Pov. Bystrice.

Pov. Bystrica: Kovačin, Žernovič - Cifra, Ďuriš 4/2, Hároník, Kostelanský 3, Ďurajka 7, Adamčík 6, Korňan, Vicena 1, Vallo, Firit 2, M. Kozák 6, Žilinčík.

Prešov: Krupa, Niroda - Marušák, T. Mažár 3, Urban 1, Krok 3, Kristopans, Radčenko 5, Tumidalský 9/2, Sobol 1, Menkovič, Pekár, Antl 4, Dudáš.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Na Lietavskom hrade Matúša Čáka Trenčianskeho v láske veľmi nemajú

Matúš Čák Trenčiansky. Pre mnohých legendami opradený Pán Váhu a Tatier. Pre iných nenásytný uzurpátor a dobyvateľ.

Posprejované podchody nemá kto vyčistiť

Vandali opakovane ničia most aj podchody. Železnice a mesto sa sporia o to, kto je za stavby zodpovedný.

Cement spojil Slovensko materiálne, pútnické miesto Butkov duchovne

Pútnické miesto Butkov v okrese Ilava je na Slovensku unikátom. Je nielen najmladším u nás, ale výnimočná je aj jeho poloha a genéza vzniku.

Za vzácnym nálezom sa vybral znovu

Nedávno našiel pri obci Dubodiel v Trenčianskom okrese pekný hubársky nález muž, ktorý sa vybral zabehať si. Len zriedkavo si vyberá zrovna túto trasu, ale teraz sa bude na ňu asi vracať častejšie.

Futbalový program v nedeľu

V nedeľu 23. septembra sú lákadlom zápasy v Dulove, kde hrá vedúci Kvašov či duel Tuchyňa – H. Poruba.