Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Senzačná výhra MŠK nad majstrom

V hádzanárskej extralige mužov majster a účastník Ligy majstrov Prešov prehral s nadšene bojujúcimi Považskobystričanmi.

Hráči Pov. Bystrice pripravili Prešovu prvú prehru.Hráči Pov. Bystrice pripravili Prešovu prvú prehru. (Zdroj: BARBORA TALAČOVÁ)

Pov. Bystrica - Prešov 29:26 (12:16)

Bystričania chceli nadviazať na dobré výkony, čo sa im v celom zápase darilo. V úvode prehrávali 0:1 a 1:2 a v 6. min Sobol pri oslabení dal na 2:3. Firit vyrovnal a Kostelanský dostal MŠK v 8. min do vedenia 4:3. Hostia robili nezvyčajne veľa technických chýb a Sobol poslal sedmičku vedľa Žernovičovej brány. V 10. min Kristopans dvakrát zablokoval Firita, ktorý sa už do konca zápasu na palubovke neobjavil. O tri minúty Ďuriš poslal MŠK do dvojgólového vedenia 6:4. Tento hráč ďalšími dvoma gólmi v presilovke zvýšil v 16. min na 9:6.

V 18. min Antl zo sedmičky nastrelil brvno. T. Mažár rovnako odpovedal dvoma presnými zásahmi a v 20. min stiahol na 10:9. Peknú akciu Ďuriša zakončil Adamčík - 11:9. Do tretice Žernoviča v 22. min neprekonal Tumidalský zo sedmičky, ale po slabšej trojminútovke súper zásluhou Tumidalského a Radčenka otočil na 11:12. V 27. min M. Kozák vyrovnal na 12:12, no záver polčasu patril Tatranu. T. Mažár a Antl skórovali pri oslabení - 12:14 a pri presilovke sa presadili opäť Antl a Krok. S Pov. Bystricou to nevyzeralo dobre, ale v 31. min M. Kozák v pokračujúcej presilovke znížil na 13:16.

Pri vylúčení T. Mažára znížili Adamčík s M. Kozákom na 15:16. Vallo v 35. min zahodil dobrú šancu na vyrovnanie, ale v 38. min Ďurajka po úniku vyrovnal na 17:17, keď predtým Kovačin vychytal Tumidalského. Kostelanský v 39. min pri presilovke dostal MŠK po dlhšom čase do vedenia - 18:17. Po chybe Tatrana Ďurajka prestrelil koníčkom prázdnu bránu. Mužstvá sa potom striedali v strieľaní gólov až do 43. min, kedy bol stav 20:19. Ďurajka zvýšil na 21:19 a v 44. min vyrovnali Krok s Urbanom na 21:21.

Domáci zabrali a v 46. min Adamčík upravil na 23:21. V 50. min MŠK viedli po góle M. Kozáka už 25:22 ale o minútu z vymyslenej sedmičky Tumidalský znížil na 25:23. O minútu Sobol prešliapol v šanci a z protiútoku Adamčík a potom Ďurajka zvýšili na 27:23. V 53. min Antl postavil hostí na nohy - 27:24 a po veľkej chybe zbytočne v ďalšej šanci prerážal. Domcái vysunukli obrany, ktorá platila na Tumidalského, Radčenka a Kroka. V 55. min Krok znížil na 27:25. Začalo ísť do tuhého a množili sa nepresnosti. Adamčík z náskoku koníčkom prestrelil bránu.

V 57. min bol vylúčený Korňan a zdalo sa, že hostia rozdiel zlikvidujú. Radčenko mieril vedľa, ale po strate domácich Antl znížil na 27:26. Po ďalšej strate lopty Kostelanským pri dobrej obrane Prešova na druhej strane nevyrovnal krok, ktorý si pomohol v útoku faulom. Minútu pred koncom Adamčík dal gól na 28:26. Hostia bojovali, no pri vylúčení Ďuriša Radčenko vystrelil vedľa a z protiútoku Ďurajka potvrdil zaslúženú a ťažko vybojovanú výhru Pov. Bystrice.

Pov. Bystrica: Kovačin, Žernovič - Cifra, Ďuriš 4/2, Hároník, Kostelanský 3, Ďurajka 7, Adamčík 6, Korňan, Vicena 1, Vallo, Firit 2, M. Kozák 6, Žilinčík.

Prešov: Krupa, Niroda - Marušák, T. Mažár 3, Urban 1, Krok 3, Kristopans, Radčenko 5, Tumidalský 9/2, Sobol 1, Menkovič, Pekár, Antl 4, Dudáš.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

AKTUALIZOVANÉ: Odberné miesta v Považskej Bystrici, Púchove a Ilave

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Považskej Bystrici, Púchove a Ilave. Doplnili sme odberné miesta za Považskú Bystricu, celý okres Púchov a v meste Ilava.

Mobilné odberové miesto na sídlisku SNP v Považskej Bystrici

V Púchove si celoplošné testovanie po dvoch týždňoch zopakujú

Mesto Púchov si na základe vládneho rozhodnutia po dvoch týždňoch zopakuje celoplošné antigénové testovanie. Skríning sa v Púchove začne v sobotu (23. 1.) a potrvá do utorka 26. januára.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.