Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Púchovčanov vyšiel vstup do finálovej skupiny

V prvom zápase skupiny o 1. - 6. miesto v 2. hokejovej ligy vyhral Púchov nad víťazom C skupiny Ružomberkom.

Púchov – Ružomberok 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

V domácom drese sa v prvom zápase finálovej skupiny objavili ďalší dvaja hráči, ktorí nedávno obliekali dres Pov. Bystrice – Jarábek a Ružička. V prvej tretine mal Púchov prevahu a už z prvej presilovky vyťažil vedúci gól, ktorý dala nová posila Jarábek po Krejčího prihrávke. Súper o minútu vyrovnal Antoškom a domáci potom nevyužili ďalšiu presilovku. Do konca tretiny mali domáci viacero šancí, no nerozhodný stav sa nemenil.

Na začiatku druhej tretiny bol vylúčený strelec domáceho gólu a po necelej minúte Koniar z presilovky dostal Liptákov do vedenia 1:2. V 26. min sa úlohy vymenili, keď na trestnú lavicu odišiel autor vedúceho gólu hostí a Jarábek spolu s Ladeckým sa o pätnásť sekúnd podieľali na Doležalovom góle na 2:2. Vo vyrovnanom dueli dvakrát domácich oslabil Krejčí, no v 37. min Filo potešil priaznivcom tretím gólom, na ktorý mu prihrával Martinka.

Vstup do tretej tretiny mali lepší domáci. Najprv Krejčí premenil Koledovu prihrávku v 44. min a o dve minúty nová posila Ružička zúžitkoval Doleželovu asistenciu – 5:2. O minútu po výmene názorov dostal Martinka 2 + 10 minút a Matejka 2 + 2 minúty. V 49. min vykresal iskierku nádeje pre Ružomberok Koniar gólom na 5:3 a o chvíľu mali hostia výhodu presilovky. Zubo sa prekonať nedal a domáci išli za prvou výhrou. Trinásť sekúnd pred koncom Gašo prihral nádejnému juniorovi Zemkovi, ktorý pečatil dôležité víťazstvo Púchova.

Góly: 6. Jarábek, 26. Doležel, 37. Filo, 44. Krejčí, 46. Ružička, 60. Zemko – 25. a 49. Koniar, 7. Antoška.

Púchov: Zubo – Jarábek, Ladecký, Hulák, Dvorský, Túček, Filo, Zalčík, Martinák, Vraník, Krejčí, Doležel, Koleda, Gašo, Švirec, Martinka, Ludvig, Vereš, Zemko, Ružička, Sušanin.

Ružomberok: Němec – Ševčík, Maslík, M. Droppa ml., Oško, Škácha, Mezovský, Kováč, Durnota, M. Droppa st., Králik, Antoška, Husarčík, Sivák, Koniar, Matejka.

1. kolo: Nitra – Partizánske 2:4 (1:0, 0:2, 1:2), 10. a 56. Adam – 28. Dorica, 31. Malinka, 49. Švajlen, 60. Gális, Ružinov – R. Sobota 7:0 (2:0, 4:0, 1:0), 16., 24. a 37. Huntata, 8. a 56. Bystričan, 31. Pištek, 37. Vepy.

8. 15 otázok o separovaní. Minimálne na jednu nebudete vedieť odpovedať
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?

Šebešťanová - Mikušovce.

Krajské a oblastné futbalové súťaže pokračovali ďalšími dohrávkami z jesennej časti.