V hokejovej extralige uchmatla slovenská dvadsiata Popradu bod.

Dvojica mladých Slovákov neprekonáva popradského Melicherčíka.Dvojica mladých Slovákov neprekonáva popradského Melicherčíka. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Slovensko 20 – Poprad 2:3 s.n. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 37. Trška, 41. Murček – 25. Lapšanský, 40. Wanvig, nájazd Svitana.

V prvej tretine začali aktívnejšie hostia aj bez opôr Krotáka a Kmiťa. V 5. min zahodili šnace Mlymarovič a Jasečko, ktoré pochytal Riečický. Pri presilovke v 10. min po Čerešňákových strelách jeho spoluhráči nedopravili puk za Melicherčíka. O minútu Klouda zblízka neprekonal domáceho brankára a v 19. min po Kledrowetzovom faule Murček nepremenil trestné strieľanie.

V 25. min po prihrávke J. Brejčáka Lapšanský prenikol pred brnu a otvoril skóre. Hostia viacej ohrozovali domáceho brankára, ktorý odolával. Pri vylúčení Perniša mohli zvýšiť, no deväť sekúnd pred jeho návratom po úniku a prečíslení obrany Trška po prihrávke Matouška vyrovnal. Polminútu pred druhou prestávkou po Vandasovej prihrávke od zadného mantinelu Wanvig dostal Poprad opäť do vedenia.

V čase 40.42 po Matoušekovej strele Murček dotlačil puk do siete – 2:2. Potom došlo k vylúčeniam s väčšími trestami, na čo v 50. min doplatili Matoušek a hosťujúci J. Brejčák, ktorý bol vylúčený do konca zápasu. O chvíľu odišiel na trestnú lavicu aj Rogers, ale domáci nedokázalai rozhodnúť. V 52. min Bene trafil iba brankárovu hokejku. O osude duelu museli napokon rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých zariadil bod navyše pre Poprad útočník Svitana.

Potom dostal desaťminútový trest domáci Mráz a po hrubom faule v 59. min Popradčan Wanvig dostal trest 5 minút + do konca zápasu, ale gól už nepadol ani v predĺžení. Prvý nájazd premenil Svitana, ale potom postupne Bagin, Mlynarovič, Kalináč, Lapšanský a Bene nedali, a tak hostia vyhrali 2:3.

Slovensko 20: Riečický - Čerešňák, Macejko, Trška, Pokovič, Perniš, Bagin, Luža, Šedivý, Bene, Murček, Ihnaťo, Kalináč, Jakúbek, Matoušek, Macík, Zigo, Chovan, Halás, Mráz, Krempaský.

Poprad: Meleicherčík – Rogers, Kasík, Jasečko, D. Brejčák, Reitmayer, Kledrowetz, Malina, Kramár, Wanvig, Lundberg, Vandas, Lapšanský, Mlynarovič, Svitana, Kopecký, Klouda, J. Brejčák, Marušiak, Takáč, Vojtaššák.