Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Púchovčania rozdrvili Ružinov

V 2. hokejovej lige Púchov zdolal ďalšieho nebezpečného súpera.

Púchov – Ružinov 9:2 (0:1, 5:0, 4:1)

Líder začal dôležitý zápas útočnejšie a v prvej tretine súpera prestrieľal, no ani jedna zo striel si nenašla cestu do siete. Obe mužstvá nevyužili po dve presilovky a Ružinov po ojedinelej nebezpečnej akcii otvoril skóre Ďumbalom.

Druhú tretinu začali Bratislavčania presilovkou, keď si zvyšok trestu odpykával Švirec. Namiesto druhého gólu inkasovali, keď Koleda premenil Krejčího prihrávku. Domácich gól povzbudil a po Švirecovej prihrávke skóroval pri hre 4:4 Vraník. Tesne po návrate Pišteka, ktorý dostal dva dvojminútové tresty začali hrať hostia presilovku, lebo bol vylúčený Zalčík. O sedem sekúnd pri oslabení sa opäť presadil koleda po spolupráci s Ladeckým a zvyšoval na 3:1. Po Filovej výmene názorov s dvojicou súperov ocenenou štyrmi minútami na oboch stranách Krejčí v 36. min pridal štvrtý gól.

Pri hre 4:3 Krejčí zúžitkoval Koledovu prihrávku a bolo 5:1. V tretej tretine domáci kontrolovali vedenie, no súper dokázal zásluhou bývalého hráča Dubnice Kontu znížiť na 5:2. O jedenásť sekúnd skóroval aj tretí člen elitného prvého útoku Doležel a o minútu Vraník pri presilovke zvyšoval už na 7:2. V 50. min nedohral hosťujúci Flaškay, ktorý po desaťminútovom treste dostal trest do konca zápas a trest v hre. Nedisciplinovaní hostia doplatili na časté vylučovania pri dvojnásobnom oslabení gólom Fila a o chvíľu sa presadil aj Vereš. Napriek tomu, že domáci už desiaty gól nepridali, ako jediní sú v tabuľke bez straty bodu.

Góly: 21. a 27. Koleda, 36. a 38. Krejčí, 25. a 48. Vraník, 47. Doležel, 55. Filo, 57. Vereš - 18. Ďumbala, 47. Konta.

Púchov: Ondrička – Hulák, Filo, Dvorský, Ladecký, Martinák, Zalčík, Vraník, Krejčí, Doležel, Koleda, Gašo, Švirec, Ludvig, Vereš, Greguš, Sušanin, Zemko.

Ružinov: Medzihorský – Jastrabík, Flaškay, Ščepko, Štamberský, Dujčík, Kúdelka, Franko, Pištek, Huntata, Bystričan, Ďumbala, Dimov, Ertel, Vepy, Brandís, Konta.

4. kolo: R. Sobota – Nitra 1:3 (0:3, 1:0, 0:0), 24. Bačkor – 5. Vasiľko, 11. Horňák, 17. Šimonek, Ružomberok – Partizánske 1:4 (0:1, 1:1, 0:2), 27. I. Droppa – 10., 24. a 49. Káčer, 52. Malinka.

1. Púchov 4 4 0 0 25:12 15

2. Partizánske 4 3 1 0 20:12 12

3. Nitra 4 2 0 2 12:12 9

4. Ružinov 4 2 1 1 21:19 8

5. Ružomberok 4 0 0 4 13:23 3

6. R. Sobota 4 0 0 4 11:24 1