Bude otvorená menej hodín, vstupné je vyššie

Ľudia, ktorí boli zvyknutí chodiť na krytú plaváreň v Považskej Bystrici, sa budú musieť uspokojiť s tým, že návštevných hodín bude menej, ceny vyššie.

Za rovnaké vstupné strávite v bazéne o hodinu menej.Za rovnaké vstupné strávite v bazéne o hodinu menej. (Zdroj: BERKO)

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Krytá plaváreň bola doteraz otvorená počas pracovných dní aj od dvanástej hodiny na poludnie do druhej popoludní. Od marca už nebude mať verejnosť tento čas k dispozícii.

Záujemcovia o tento druh športovej činnosti buď za rovnakú cenu ako doteraz strávia v bazéne menej času, alebo si priplatia.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aké je to po úprave?

V pondelok a stredu bude plaváreň otvorená od štvrtej popoludní na dve hodiny, v utorok na tri hodiny. Vo štvrtok a piatok na päť hodín, teda do deviatej večer. V týchto dvoch dňoch sa rozhodli Mestské športové kluby predĺžiť návštevné hodiny o hodinu.

SkryťVypnúť reklamu

Nové cenníky mali na svojej webovej stránke MŠK už od prvého marca, aktualizácia návštevných hodín však chýbala.

Reakcie ľudí

Ľudia si myslia, že hodín by malo byť k dispozícii viac. „Doteraz som na plaváreň nechodil, ale nedávno som si dal záväzok, že urobím niečo pre zdravie a budem chodiť pravidelne. Hodiny obmedzujú na plavárni asi pre zlú návštevnosť. Neviem posúdiť, či je to správne. Mali by to aspoň nechať otvorené dlhšie a bral by som aj nočné plávanie. Je to vlastne jediné miesto, kde sa dá ísť za športom. Bral by som tiež otvorenie nejakého relaxačného centra a sauny v týchto priestoroch, to chýba," myslí si Peter Bursa.

Niekto využíva radšej iné hodiny, všetko záleží od toho, ako chodia ľudia do práce. „Ja by som skôr pridala ešte hodiny doobeda, a nie zrušila aj tie od dvanástej. Veď nechodí každý len na prvú zmenu. Tu v meste nie je nič iné, bolo by potrebné návštevné hodiny práveže rozšíriť," myslí si pani Janka, ktorá šla na na plaváreň aj s kamarátkou Monikou.

SkryťVypnúť reklamu

Aj iní návštevníci hovoria, že otváracie hodiny by bolo potrebné viac prispôsobiť požiadavkám obyvateľov. „Nie je dobré obmedzenie hodín," skonštatoval Maroš Paulec.

„Obmedzenie nie je dobré. Už teraz to nie je ideálne a ak chce ísť človek plávať, musí sa dosť prispôsobovať," tvrdí Michal Holák.

Koluje petícia

Po meste už koluje aj petícia za zachovanie či rozšírenie návštevných hodín. „Medzi ľuďmi je od minulého týždňa viacero hárkov. Podpisujú údajne dosť," prezradil jeden z členov petičného výboru. Zatiaľ sa podarilo zozbierať okolo tisícky podpisov.

V petícii občania žiadajú mesto a Mestské športové kluby o zachovanie návštevných hodín s prípadnou možnosťou ich ďalšieho rozšírenia pre verejnosť. „Zrušením návštevných hodín sa oberajú občania o jednu z mála športových a zdraviu prospešných aktivít v meste Považská Bystrica. Sme za to, aby Mestská krytá plaváreň v Považskej Bystrici slúžila širokej verejnosti," uvádza sa doslovne v petícii.

SkryťVypnúť reklamu

Šetrenie

Riaditeľ Mestských športových klubov, ktoré sa starajú o prevádzku plavárne, hovorí, že musia šetriť, aby nedopadli ako v Trenčíne. Tam podľa medializovaných informácií prevádzkovateľ, súkromná spoločnosť, neplatil za elektrickú energiu, a tak bol odpojený. Plaváreň bola preto zatvorená. „Otváracia hodina od dvanástej do druhej je pre MŠK maximálne nevýhodná a vysoko stratová. Predĺžili sme otváracie hodiny vo štvrtok a piatok o hodinu. Ideme teda do deviatej hodiny večer. Keď sa ukáže, že záujem bude väčší, môžeme pridať aj ďalší deň hodinu večer," vysvetľuje Václav Glabazňa, konateľ a zároveň riaditeľ MŠK.

Dodáva, že vypustením možnosti návštev pre verejnosť počas pracovných dní na dve hodiny od dvanástej MŠK ušetria. Všetko ovplyvňuje podľa Glabazňu aj zmluva so športovým klubom. „Ušetríme jednoznačne na mzdových prostriedkoch. Plavecký klub má totiž od druhej do štvrtej podľa zmluvy právo na využívanie bazéna. S tým nepohneme, musíme bazén uvoľniť, verejnosť vtedy nemá možnosť prístupu. Ja som fyzicky na plavárni ľudí mal tieto dve hodiny, ale neboli naplno využití. To bolo neproduktívne. Takto stačí, keď prídu oveľa neskôr, až od štvrtej, a tak ušetríme," zdôvodňuje Glabazňa.

Museli zvýšiť cenu

Okrem toho, že došlo k obmedzeniu návštevných hodín, do-šlo aj k zmene cenníka. „Ceny zostali na plavárni rovnaké, avšak skrátila sa doba o jednu hodinu," dozvedeli sme sa priamo na plavárni od personálu.

„Ide o zreálnenie cien. Zodpovedá to všetkým vstupom, teda cenám tepla, energiám, minimálnym mzdám, dani z pridanej hodnoty, opravám a podobne, ktoré sme nútení zabezpečiť, aby sme mohli plaváreň zachovať v činnosti. Ceny na plavárni sú minimálne štyri roky na jednej úrovni a už sa to nedá zvládnuť. Snažíme sa takto stratu na plavárni znížiť na únosnú mieru, aby sa nezopakovala situácia z Trenčína," tvrdí Glabazňa.

Je to dosť

Ľudia vnímajú nárast ceny citlivo. „Veľmi tam nechodím, ale teraz už vôbec nepôjdem. Dve eurá na hodinu, to je dosť veľa. Kedysi som využil zľavy na kartičku poistenca. Je fajn, že hore je teraz možnosť zahrať si bowling, biliard a tak. Len by som ešte uvítal nejakú saunu, tam by som šiel možno skôr ako na plaváreň," hovorí Patrik Méri.

„Chodím na plaváreň s deťmi z plaveckého klubu, ktorý máme v škole. Niektorým to pomáha po zdravotnej stránke, iné sú športovo nadané. Vstupné bolo pre ne dosť vysoké aj pred zdražením. Teraz, keby mali zaplatiť za hodinu plávania toľko čo predtým za dve, asi mnohí nebudú môcť chodiť, lebo na to nebudú mať. Žiaľ, nemáme ani žiadne permanentky, ani zľavy. Plaváreň máme zdarma, len keď organizujeme súťaž," hovorí pani Miriam, učiteľka a trénerka plávania.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  2. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  8. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 88 433
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 672
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 380
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 449
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 6 119
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 458
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 231
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 508
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Kraslice so vzormi z Domaniže.

Umelkyňa ich tvorí podľa domanižských vzorov.


Šofér jazdil pod vplyvom alkoholu.

Ďalšieho podguráženého vodiča chytili v Považskej Bystrici.


Ilustračné foto

Ich počet klesol medziročne o 16.


TASR
Kubínski turisti na Jilemnického 25-ke.

Zmeny sa udiali v dôsledku zosuvu skál v úžine.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu