Dubnica B prvýkrát na jar zvíťazila

V 3. futbalovej lige vonku bodovali aj Pov. Bystrica a Domaniža.

Považskobystričania (v červenom) remizovali v Ludaniciach.Považskobystričania (v červenom) remizovali v Ludaniciach. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Ludanice - P. Bystrica 2:2 (1:0)

V Ludaniciach sa hral zaujímavý a otvorený futbal. Hostia boli síce futbalovejší, ale domáci bojovnejší. Skóre otvorili Ludanice v 10. minúte, kedy štandardku domácich hlavou podvihol hosťujúci obranca Bednár a zmiatol tak aj svojho brankára - 1:0. Za hostí mohol v 21. minúte vyrovnať Ondrička, ale v malom vápne prestrelil vedľa pravého vinkla. V 29. minúte mohol vedenie domácich poistiť Líška, ale vyznamenal sa brankár hostí. V 42. minúte mal gól na kopačke Koprda, ale opäť sa predviedol hosťujúci gólman Škrobák.

Po zmene strán hostia pritlačili domácich a po peknej narážačke vyrovnal v 53. minúte Filo. Ludanice sa k vážnejšiemu zakončeniu dostali až v 63. minúte, kedy brankár Škrobák najskôr vyrazil strelu Koprdu, no pri dorážke Líšku stiahol brankár hostí útočníka dole a kopala sa penalta. Tú bezpečne premenil Richter - 2:1. O pár minút spálil tutovku Koprda. A nedáš-dostaneš sa ihneď potvrdilo na druhej strane, kedy po dlhom odkope a nedorozumení domácich stopérov sa k lopte dostal Filo a strelil svoj druhý gól v zápase - 2:2. V závere si domáci vytvorili tlak, ale hlavička Frťalu či strela Perniša už v bránke neskončila. Zápas sa tak skončil deľbou bodov.

Góly: 10. vlastný (Bednár), 64. Richter (11 m) - 53. a 78. Filo. R Sárai, ŽK: Pavlovkin, Královič, Kurbel, Richter, Koprda - Škrobák, Bednár, Ondrička, Hrenák, 200 divákov.

LUDANICE: Gramblička - Kurbel, Miloš Krško, Pavlovkin, Ondruš, Šnirc, Čertík (68. Frťala), Královič (81. Perniš), Richter, Koprda, Líška (88. Krkoška). Tréner J. Mikloška.

RAVEN: Škrobák - Ďuratný, Gajdošík, Jurga, Bednár, Šebík, Novisedlák, Miroslav Oršula (79. Hrenák), Perexta, Ondrička (88. Pauer), Filo. JARO ŠUPA

Dubnica B - Dun. Streda B 1:0 (0:0)

Domáci, ktorí sa dostali do nebezpečného pásma zostupu, boli v prvom polčase snaživejší, ale vyložené šance nemali. Zakončovali nepresne a do priestoru brány nemierili ani raz. Napriek územnej prevahe nedokázali prekonať pozornú defenzívu súpera, ktorý vychádzal do nebezpečných rýchlych brejkov a hrozil zo štandardných situácií. Rovnako ako domáci, ani hostia brankára neohrozili.

Po prestávke sa hra vyrovnala, Dubnica B sa snažila o dosiahnutie gólu, čo sa jej hráčom podarilo. V 69. min Ľuptákovu prihrávku z ľavej strany premenil Varga hlavičkou z päťky na úvodný gól. Potom sa hralo a viac bojovalo v strede ihriska, pozorné obrany všetko včas vyriešili. Najväčšia šanca na vyrovnanie sa D. Strede naskytla v 87. min, ale Čorič po centri z krídla unáhlene zo siedmich metrov vystrelil iba do Bajzovho náručia. Dubničania boli o gól lepší a výhru si za väčšiu snahu v dobrom zápase zaslúžili.

Gól: 69. Varga. R A. Gádoši, ŽK: Grabež - Čorič, 150 divákov.

DUBNICA B: Bajza - Masarik, Klabník, Božoň, Beňo, T. Zápotoka, Živčic, Augustíni, Grabež (64. F. Vavrík), Ľupták (78. J. Urgela), Varga (85. Kollár). Tréner D. Kramlík.

DAC B: Kiss - Medgyes (70. Kadlec), Ágh, Ravasz, Habenicht, Jandás (72. Csonka), Pereira, Lénart, Čorič, Érsek (76. A. Németh), Piros. Tréner K. Németh. MILOŠ ŠUPÁK

Skalica - Domaniža 1:1 (1:0)

Góly: 20. Pavlačka - 66. Svoboda.

Pred 200 divákmi rozhodovala Štrpková.

ŽK Buchta, Vaško - J. Král, M. Hájek.

Skalica: Kocák - Lašák, Buchta, Kaprálik, Vaško, Bucha, Mihál (84. Hesek), Šenk (73. Rampáček), Mičica, Pavlačka, Jakúbek, tréner Dušan Ferík.

Domaniža: Kubiš - Marcel Kvassay, J. Král (73. Slyško), Marek hájek, P. Hájek, M. Čelko, M. Král (85. Marek Kassay), Sovík, Augustín, Lagín, Svoboda (75. J. Čelko).

Po rozháranom začiatku sa domáci dostali do šance v 11. min., kedy unikol Pavlačka, no jeho prudký center nikto pred bránou hostí nezúžitkoval. V 20. min. dlhý aut našiel Kaprálika, ten priťukol Pavlačkovi a jeho prudká strela po zemi skončila v sieti - 1:0. Zvýšiť mohli domáci po akcii Vaška, no jakúbek z metra netrafil.

Po prestávke hostia z ojedinelého protiútoku dokázali vyrovnať v 66. min., keď ani dvojica domácich obrancov neustrážila Svobodu - 1:1. Domáci aj naďalej pokračujú v slabých jarných výkonoch a pripísali si tak ďalšie dva múnusové body.

Ďalšie výsledky 13. kola: Galanta - Čierny Brod 3:0 (2:0), 26. Čeman, 40. Méry, 65. Eliáš, Bánovce - Sereď 1:0 (0:0), 71. Cíger, Palárikovo – Veľké Ludince 1:1 (0:0), 68. Drienovský - 89. Bagala, Piešťany - ČFK Nitra 1:0 (1:0), 44. Kunzo, Topoľníky – Gabčíkovo 2:1 (0:0), 55. a 66. M. Čambal - 58. T. Nagy (11 m).

1. Sereď 19 17 1 1 49:15 52

2. Pov. Bystrica 19 12 3 4 38:13 39

3. Galanta 19 10 3 6 27:15 33

4. Bánovce 19 10 2 7 28:21 32

5. Palárikovo 19 8 7 4 29:16 31

6. Gabčíkovo 19 8 3 8 25:25 27

7. Topoľníky 19 8 3 8 30:32 27

8. Skalica 19 8 2 9 26:31 26