Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Ilava vystriedala na prvej priečke Prečín

V 16. kole I. triedy vo futbale sa menilo poradie na čele aj na chvoste tabuľky.

LYSÁ – KOŠECA 2:0 (1:0)

V zápase dobrej úrovne mali hostia v úvode šance, potom prišli k slovu domáci. Nebezpečné strely J. Barninca a hlavička Mariána Mošteňana po rohu skončili tesne nad. Kašša po brejku netrafil bránu Cicháka. Obrana hostí v 35. min nechala J. Barninca spracovať loptu, aten strelou k žrdi skóroval. Mokričkovo sólo Porubčan chytil a na druhej strane Kašša zbytočne prihral namiesto strely. Mokrička v 51. min po úniku zvýšil na 2:0. Koščania mali v závere šance, ale pokusy Kaššu a Mihálika boli nepresné, alebo ich chytil Cichák.

Góly: 35. J. Barninec, 51. Mokrička.

Lysá: Cichák – P. Kováč, J. Barninec (Kalus), Marián Mošteňan, M. Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Mokrička, M. Kováč, M. Janíček.

Košeca: Porubčan – Palček (Galko), Švehla, T. Vicen, Kralovič, Minárik, Kalus (Ondrejec), Štepanovič, M. Vicen, Kašša, Mihálik.

Rozhodoval Oselský. (KA)

VISOLAJE – BRVNIŠTE 4:1 (2:1)

V 4. min po chybe domácej obrany Fusko vo vyloženej šanci mieril vedľa. Na druhej strane Popelka bombou v 5. min nedal J. Čapliarovi šancu. V 19. min Štrbáň pádom pod nohy M. Španihela zachránil Visolaje. Pokusy Popelku a P. Mišutku resp. M. Španihela Fuska gólom neskončili. V 23. min J. Čapliar chytil tutovku Palmeho, ktorý o dve minúty minul ideálny center. V 32. min Fusko zakopol do drnu a bolo po šanci a v 35. min prišiel trest. Po Hijovom centri Baránek hlavou zvýšil na 2:0. Palmeho ideálny center v 40. min minul Hija a v 43. min Pazderu vychytal J. Čapliar.

Tesne pred prestávkou ušiel J. Barbosa a Čamaj znížil na 2:1. Domáci po prestávke ovládli hru a v 46. min Pazdera minul zblízka. Kaplan v 53. min z priameho kopu zvýšil na 3:1. Ďalšie strely domácich boli nepresné. J. Čapliar vyrazil bombu Palmeho v 60. min a Popelka prestrelil. Pazdera v 64. min opečiatkoval brvno a v 70. min P. Mišutka po sóle zvýšil na 4:1. Lutišanov únik zablokovala obrana v 82. min P. Mišutka vystrelil tesne vedľa. Štrbáň v závere kryl šancu Koreňa a v 89. min Pazdera z päťky minul bránu.

Góly: 5. Popelka, 35. Baránek, 53. Kaplan, 70. P. Mišutka – 45. Čamaj.

Visolaje: Štrbáň – Krško, Kaplan, Pazdera, Lutišan, Martinka (Banínec), P. Mišutka, Baránek (Hrenák), Hija (Bednář), Palme, Popelka.

Brvnište: J. Čapliar - J. Hároník (Hudek), Šamaj, J. Španihel, Holiš, Koreň, Miniarik (Čvirik), Čamaj, J. Barbosa, M. Španihel, Fusko (Ecker).

Rozhodoval Švec. ADRIÁN DEMÁČEK

HOROVCE – UDIČA 2:0 (0:0)

Priamy kop Kuča v 1. min obrana hostí s námahou odvrátila. O šesť minút pohrozil Kvasník, ale Ciesar jeho bombu vyrazil na roh. Potom sa hralo v strede ihriska, v 15. a v 23. min Bašo vyrazil strely R. Gašpárka na roh. Po druhej strele Prekop z otočky minul prázdnu bránu. Domáci potom tlačili súpera, ale Mackovčin trafil žrď. Horovce pokračovali v nápore a v 54. min otvorili skóre, keď Bartek po Janíčkovej prihrávke zblízka nedal Bašovi šancu. O päť minút Janíček obohral aj brankára, ale trafil len do žrde. Udičan Braciník v 60. min strieľal vysoko nad. O päť minút za vzájomne napadnutie boli vylúčení Gereg a Král. V 72. min Prekop vypálil zdiaľky, Bašo jeho strelu vytlačil na roh. O päť minút pohrozil po Kvasníkovom centri Braciník, ale Ciesar bol pozorný. V 79. min po prečíslení nasledoval faul na Prekopa a Kučo z jedenástky pridal druhý gól. Hostia s podporou v závere už nič nedokázali.

Góly: 54. Bartek, 79. Kučo (11 m).

Horovce: Ciesar – Kučo, Mackovčin, Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček, M. Barkáč (Bartek), Prekop (Mikoláš), Kováč, R. Gašpárek.

Udiča: Bašo – M. Gašpárek, J. Gašpárek, Král, Harvánek, T. Gašpárek (Drienik), Braciník, Súľovský (Babec), Chochel, Matučík, Kvasník. Rozhodoval Kováčik. MICHAL KEBÍSEK

DULOV - D. MARIKOVÁ 3:2 (2:1)

V dôležitom zápase dostal Dulov do vedenia v 5. min umiestnenou strelou zo šestnástky Pagáč. Gól domácich upokojil, ale šance hostí končili pred šestnástkou. V 25. min Hudek po sóle z polovice vyrovnal. Ježo nedokázal premeniť Liptákov center a o chvíľu J. Vlach na dvakrát nedal. V 37. min Brnka ďalekonosnou strelou zo 40 metrov trafil šibenicu. Po prestávke striedajúci Huličiak po chybe obrany v 47. min vyrovnal. Mikoláš pálil vedľa a Huličiak prestrelil. Turičík v 70. min po sóle trestuhodne prestrelil čo sa stalo hosťom osudným. V 88. min striedajúci M. Cíbik prvým dotykom s loptou rozhodol.

Góly: 5. Pagáč, 37. Brnka, 88. M. Cíbik – 25. Hudek, 47. Huličiak.

Dulov: Rafaj – Ježo (Egly), Pagáč, Mikoláš, V. Dzurko (Červený), Savara, Brnka, Krajči, Baláž (Hasidlo), Lipták (M. Cibik), Vozár.

D. Mariková: Minarech – Žilinčík (Pribila), Zboran, Hrenák (Huličiak), Turičík, Rak, Socha, Brídzik, Hudek, Vajdík, J. Vlach.

Rozhodoval Migat. PAVOL PREKOP

M. LEDNICE - JASENICA 0:1 (0:0)

Lepši hostia mali v prvom polčase šance, ktoré nepremenili. V 26. min jedenástku M. Šterdasa chytil Kmeť. Hostia boli lepší aj v druhom polčase, keď ušiel Gáborík a zo šestnástky rozhodol. Domáci mohli vyrovnať, ale všetky strely leteli nad.

Gól: 65. Gáborík.

M. Lednice: Kmeť – P. Lednický, P. Vančo, Ľ. Vančo, T. Hudek, M. Košút, M. Hudek, L. Lednický, Petráš, Dudák, Čerňanský. (striedali J. Košút, T. Čelko, Ušiak, M. Čelko).

Jasenica: J. Jánošík – Kukučiar, M. Šterdas, Milo, Číž, J. Mišutka, Pecník, Šibík, Pavlík, Čičut, Janáček. (striedali Gáborík, Kušnír, F. Šterdas, Vojtek). Rozhodoval Kováč. (FE)

PAPRADNO – PLEVNÍK 3:1 (1:1)

V úvode sa hralo bez šancí. V 10. min sa zo šestnástky odhodlal k strele Smataník a zaznamenal prvý gól. Potom sa do 30. in hralo väčšinou v strede ihriska. Od tejto chvíle mali miernu prevahu domáci a Kozáčik v 33. min peknou strelou z 18 metrov vyrovnal. V 42. min pekne zasiahol Moravík po strele rýchlonohého Plevníčana Dodeka. V 54. min sa hostia dopustili v šestnástke faulu a z nariadeného pokutového kopu Kozáčik zvýšil na 2:1. O sedem minút Tóth tesne minul bránu Plevníka. V 64. min domáci prekombinovali sľubnú akciu a hostia nebezpečne zaútočili, ale gól nedali. V 77. min sa predviedli peknými zákrokmi obaja brankári a o tri minúty bomba M. Trúchlika letela vedľa. Na 3:1 zvýšil štyri minúty pred koncom Černošík a v nadstavenom čase Smataník tesne prestrelil.

Góly: 33. a 54. Kozáčik (druhý z 11 m), 86. Černošík – 10. Smataník.

Papradno: Moravík – Žilinčík (Lokšík), Kukučka (P. Trúchlik), M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Klabník, Vachalík (Nemčík), Černošík, Kozáčik, Macošínec.

Plevník: Magerčiak – Boško, Turčáni, Butko, Sýkora, Monček, Husár (Kamas), Guniš (Kováčik), Dodek, Kušnier, Smataník. Rozhodoval Koleno. JÁN BORČÁNYI

PÚCHOV B – ILAVA 2:3 (0:2)

V 13. min Varhaníkovu malú domov Cucík zle odkopol pred Sameka, ktorý poslal loptu do prázdnej brány. Po dlhom odkope T. Cabaja v 18. min s pomocou vetra Cucík loptu vyrazil, ale čiarový rozhodca zdiaľky ukázal, že lopta bola v sieti. V 49. min po rýchlom útoku z ofsajdovej pozície Pagáč hlavou zvýšil na 0:3. V 58. min Samek v čistej šanci minul domácu bránu a v 65. min ten istý hráč hlavičkoval z päťky vedľa. Po pekne akcii Čelka s Varhaníkom v 72. min z hranice šestnástky Moravík trafil šibenicu. V 84. min E. Ciesar po Varhaníkovom rohu vymietol horný roh – 2:3 a v 88. min hostia v závere nepremenili gólovú šancu.

Góly: 72. Moravík, 84. E. Ciesar – 13. Samek, 18. T. Cabaj, 49. Pagáč.

Púchov B: Cucík – Kračuník (Moravík), Poljak, Veng, M. Ciesar, E. Ciesar, Petrušek, Čelko, Hrnčiarik, Varhaník, Luhový.

Ilava: T. Cabaj – Šedo, Strapko, Kňažek, Galko, Calpaš, Samek, Tomanica (Porubčan), Ptáček, Pagáč (G. Cabaj), Kameništiak.

14. D. Mariková 16 2 6 8 25:34 12

Zostava kola: Kozáčik (Papradno), Sýkora (Plevník), Mokrička (Lysá), P. Mišutka (Visolaje), Gáborík (Jasenica), Kučo (Horovce), Kvasník (Udiča), Brnka (Dulov), Hudek (D. Mariková), Varhaník (Púchov B), Kňažek (Ilava).