Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Ani presilovky k výhram nepomohli

Domaniža ani Pov. Bystrica napriek oslabeniam hostí doma nevyhrali.

Považskobystričania (v červenom) nedokázali ani raz prekonať pozornú obranu Galanty.Považskobystričania (v červenom) nedokázali ani raz prekonať pozornú obranu Galanty. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Pov. Bystrica – Galanta 0:0

Domáci boli od začiatku futbalovejší, ale ťažko sa presadzovali cez dobrú obranu súpera. V 6. min Novisedlákovu strelu zblokovala obrana a o štyri minúty Jurgov pokus bol veľmi nepresný. Hostia ohrozovali Škrobáka iba po štandardných situáciách a v 13. min Szabo po rohu hlavičkoval tesne nad. V 15. min Ondrička zakombinoval s Perextom, ktorý prízemnou strelu preveril Šálku. O desať minút pred Perextom včas zasiahol vybiehajúci brankár. V 30. min domácim nevyšla ofsajdová pasca, ale Szabo s Tvrdoňom protiútok pokazili. Päť minút pred prestávkou po zbytočne tvrdom zákroku na Martina Oršulu bol vylúčený Kopčan. V 44. min priamy kop M. Gajdošíka letel nad. Po prestávke domáci tlačili a hrali presilovku takmer neustále na súperovej polovici.

V 47. min Šebík zo šestnástky prestrelil a o tri minúty po Ondričkovom oblúčiku Miroslava Oršulu zablokoval najlepší hráč hostí Eliáš, ktorý v 55. min po dlhom aute zmaril aj pokus Ondričku. O sedem minút po Ondričkovom centri pred Filom odkopol loptu včas Méry. V 68. min Eliáš zastavil v poslednej chvíli Ondričku a priamy kop M. Gajdošíka skončil tesne vedľa. Obrovskú šancu mal v 73. min Perexta, ale zaváhal. Pred Miroslavom Oršulom v 74. min včas odkopol loptu vybiehajúci brankárovi. Novisedlákovu strelu v 75 . min Šálka neudržal, ale stačil zachrániť aj pred dobiehajúcim Perextom. V 82. min sa Šebík dostal cez Eliáša, ale jeho strele chýbala razancia. Minútu pred koncom sa dostal do šestnástky Šebík, no pred Ondričkom odkopol loptu Eliáš spred prázdnej brány V nadstavenom čase zaútočila Galanta a Tvrdoň nebezpečne ohrozil Škrobáka.

R Černek, ŽK: Kopčan, Tvrdoň, Hrenák, ČK: 40. Kopčan, 100 divákov.

RAVEN: Škrobák – Pauer, M. Gajdošík, Jurga (46. Šebík), Martin Oršula, Hrenák (79. Ďuratný), Novisedlák, Miroslav Oršula, Perexta (81. Šuška), Ondrička, Filo. Tréner J. Kútny.

GALANTA: Šálka – Kopčan, Lošonský, Eliáš, Čeman, Méry, Vrtík, Szabo (87. Čerňanský), Vígh, Tvrdoň, Vaňo. Tréner A. Čemen. JOZEF ŠPROCHA ml.

Domaniža – Ludanice 1:1 (0:1)

Hostia od začiatku potvrdili postavenie v tabuľke v 10. min sa Richterom z priameho kopu ujali vedenia. Domáci sa zmohli iba na niekoľko nepresných striel. V 23. min M. Hájek mieril v dobrej pozícii do brankárových rúk

Druhý polčas začal M. Čelko strelou tesne vedľa, hostia pokračovali vo dobrom výkone a v 54. min Richter prestrelil. Domáci odpovedali v 65. min bombou M. Čelka v 65. min tesne vedľa. O dve min J. Kardoš z priameho kopu nádherne trafil brvno. Ludanice zrazu stratili istotu a v 70. min Svoboda pohrozil strelou, ktorú brankár vyrazil na roh. Po faule Krška v 73. min na Svobodu nasledovala červená karta a jedenástka, ktorú premenil Lagín. V závere zápasu sa hralo rozhárane a ani jedno mužstvo nedokázalo strhnúť výhru na svoju stranu.

Góly: 73. Lagín (11 m) – 10. Richter.

R Otiepka, ŽK: J. Kardoš, Lagín, Marek Kvaššay, Krkoška, ČK: 73. Krško, 150 divákov.

PARTIZÁN: Kubiš – Marcel Kvaššay, J. Král, M. Hájek (20. Marek Kvaššay), P. Hájek, (67. M. Král), M. Čelko, J. Kardoš (83. J. Čelko), Sovík, Augustín, Lagín, Svoboda. Tréner M. Svoboda.

OFK: Gramblička – Kurbel, Krško, Pavlovkin, Ondruš, Šnirc, Čertík, Richter, Frťala, Krkoška, Liška (46. Macho). Tréner J. Mikloška. JÁN MOŽUCHA

Bánovce - Dubnica B 2:0 (0:0)

Celé stretnutie bolo poznačené silným vetrom. Domáci sa lepšie vysporiadali s poveternostnými podmienkami a diktovali tempo hry po celý zápas. Najskôr domáci Škorec trafil brvno, o pár minút Škultétyho jedovku vytlačil hosťujúci brankár na roh. V závere polčasu mohol domácich dostať do vedenia Škultéty, ale jeho strela len tesne minula bránku. Po zmene strán pokračovali domáci futbalisti v tlaku, Borcha však z piatich metrov prekopol prázdnu bránku. Zaslúžený gól strelili domáci v 72. minúte, kedy sa presadil Škorec. O dve minúty prišla najkrajšia akcia zápasu a Škorec pridal svoj druhý gól – 2:0. V závere sa stretnutie už iba dohrávalo, domáci v zápase zaslúžene vyhrali.

N Góly: 72. a 74. Škorec.

R Oselský, ŽK: Kučera, 200 divákov.

SPARTAK: Bohunský – Valach (89. Pinďura), Štrbák, Škultéty, Filin, Zajac, Pekár (46. Ančic), Cíger, Varga, Borcha (73. Božik), Škorec. Tréner M. Janega.

DUBNICA B: Urminský – Kučera (63. Múdry), Klabník, Kollár, Masaryk, Pavúk, Ľupták, Urgela, Ševčík (87. Mikuška), Púček (82. Chmelík), Vavrík. Tréner Kramlík. (MK)

Ďalšie výsledky 20. kola: Dun. Streda B - Skalica 0:0, ČFK Nitra - Topoľníky 0:0, Veľké Ludince – Piešťany 4:0 (2:0), 4. a 40. Konc, 46. a 60. Dulai, Čierny Brod - Palárikovo 3:1 (0:0), 56. Gašpar, 70. Gasparovics (11 m), 79. Bobor - 59. Zlatňanský, Gabčíkovo – Sereď 2:3 (0:1), 74. Hamar, 86. Nagy - 38. Scherhaufer, 60. Kasaj, 80. Moravčík.

1. Sereď 20 18 1 1 52:17 55

2. Pov. Bystrica 20 12 4 4 38:13 40

3. Bánovce 20 11 2 7 30:21 35

4. Galanta 20 10 4 6 27:15 34

5. Palárikovo 20 8 7 5 30:19 31

6. Topoľníky 20 8 4 8 30:32 28

7. Gabčíkovo 20 8 3 9 27:28 27

8. Skalica 20 8 3 9 26:31 27