Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Nová Dubnica rozhodla derby výborným záverom

V 4. futbalovej lige doplatili L. Rovne na vylúčenie a neudržali dvojgólové vedenie.

N. Dubnica – L. Rovne 3:2 (0:2)

Za veterného počasia sa hralo kvalitné derby. Defenzívne hrajúci hostia sa bránili, ale Závodný po Ďurišovom centri volejom minul bránu. Najväčšiu šancu N. Dubnice mal Burdej, ale ani na dvakrát z päťky neskóroval. Hostia sa ujali vedenia v 16. min, keď si Porubčan zrazil loptu po rohu do siete po strele Zábojníka. Rýchlonohý Vaško v 24. min mieril len do bočnej siete. Hostia hrozili zo štandardiek a v 45. min po jednej z nich Detko tečoval loptu do brány.

Po prestávke sa hralo na polovici hostí a priamy kop Závodného v 55. min Zaťko kryl. O dve minúty bol vylúčený hosťujúci Hořák, ktorý po faule hodil loptu do protihráča, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Domáci ovládli hru, ale Burdej a Ďuriš ešte mierili tesne vedľa. V záverečnej desaťminútovke prišiel obrat v zápase. Po Dadovom centri v 80. min Maník hlavičkou popod brankára znížil. V 87. min Maník našiel kolmou prihrávkou Balona, a ten strelou k žrdi vyrovnal. Snaha domácich a sila kolektívu bola premenená v 89. min. Maník si spracoval sedemdesiatmetrový pas Švikruhu, položil si brankára a obrancu a dal víťazný gól.

Góly: 80. a 90. Maník, 87. Balon – 16. Zábojník, 45. Detko.

N. Dubnica: Porubčan – Burdej, Štiffel, Ďuriš, Tvrdý (55. Dado), Beňo, Závodný (65. Balon), Ranuša, Maník, Švikruha, Vaško (45. Prekop).

L. Rovne: Zaťko – Ptáček, Lukšík, Hořák, Ľ. Šebo, Zábojník, Detko, Šimáček (87. Kresáň), Tomana (46. J. Šebo), Lukaštík, Kristín (80. Košík). (PŠ)

Ďalšie výsledky 23. kola: Šúrovce – Častkovce 5:1 (2:0), 48., 80. Horváth, 10. Ivanič, 13. Dlhý, 59. Kočiš – 70. Madro, Gbely – Brezová 1:0 (1:0), 8 Macánek, Kanianka – Tr. Stankovce 1:2 (0:1), 82. Mečiar – 37. Anina, 67. Sedláček, Lehota – Nitr. Pravno 3:0 (2:0), 5. Kriška, 16. Beláň, 84. Raninec, Nováky – Nová Ves 0:3 (0:1), Partizánske – D. Vestenice 1:0 (0:0), 88. Kaplán, Bošany - Solčany 0:1 (0:0), 74. Šebo.

1. Šúrovce 23 16 4 3 59:22 52

2. Nová Ves 23 16 3 4 43:16 51

3. Solčany 23 13 7 3 51:22 46

4. Častkovce 23 12 3 8 39:35 39

5. Kanianka 23 11 5 7 39:33 38

6. Led. Rovne 23 12 2 9 36:31 38

7. Nováky 23 10 6 7 39:30 36

8. N. Dubnica 23 11 3 9 41:35 36