Štvrtok, 28. september, 2023 | Meniny má Václav

Rarita v Púchove. Parkovné sa platí aj v sobotu večer

Parkovacie lístky si budú musieť vodiči kupovať už od šiestej hodiny ráno. Predĺžil sa aj čas večerného plateného parkovania. Do ôsmej hodiny večer si musia zaplatiť vodiči aj v sobotu.

Parkovanie v Púchove.Parkovanie v Púchove. (Zdroj: MK)

PÚCHOV. Prevádzka regulovaného státia vozidiel bola spustená v meste 1. septembra 2008. Ide o parkovanie vozidiel v centrálnej mestskej zóne.

Prevádzkový poriadok a cenník regulovaného státia schvaľuje valné zhromaždenie Mestských športových klubov (MŠK). Cenník sa od apríla nezmenil, zmenili sa však hodiny, keď sa za parkovanie na označených plochách platí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

MŠK sú stopercentnou mestskou organizáciou. Mesto na valnom zhromaždení zastupuje primátor Marián Michalec.

Žiadali zmenu už na predchádzajúcom zasadnutí

Platené parkovacie hodiny sa v meste zmenili od 1. apríla tohto roka. Poslancov tento fakt zaskočil. Tvrdia, že na valnom zhromaždení MŠK sa odhlasovalo o niečom, o čom nevedeli.

SkryťVypnúť reklamu

Na časovo rozdielny výber parkovného v meste upozornil na predchádzajúcom zastupiteľstve Ivan Záhradový.

„V celom meste by to malo byť rovnaké. Bohužiaľ, parkovacie lístky musia kupovať aj rodičia, ktorí chodia do centra voľného času a na športoviská v sobotu popoludní," tvrdil poslanec.

Odpovedala mu konateľka MŠK Katarína Bradáčová, ktorá skonštatovala, že pre športovcov a návštevníkov areálu je určená karta S, ktorá stojí päť eur na rok. Dodala, že na úpravu areálu vynaložilo mesto nemalé prostriedky.

K návrhu Záhradového sa pripojili viacerí poslanci. Tí napokon uznesením uložili primátorovi mesta hlasovať na valnom zhromaždení MŠK za zjednotenie času regulovaného státia v centrálnej mestskej zóne.

parkovaniepu2.jpg

Takú zmenu nechceli

Poslanci chceli zmenu, ale tvrdia, že inak. Valné zhromaždenie MŠK rozhodlo, že parkovacie hodiny budú od šiestej hodiny ráno do dvadsiatej hodiny večer.

SkryťVypnúť reklamu

„Môže mi niekto vysvetliť, kto a prečo rozhodol o tom, že v Púchove sú dlhšie parkovacie hodiny ako v Bratislave?" pýtala sa poslankyňa Eva Kvocerová.

„Čo má robiť nečakaná návšteva, ktorá príde večer? Ako sa má zachovať, aby nemala ráno na aute papuču?" pridal ďalšiu otázku Rudolf Marman. Navrhol, aby sa rozšíril aj predaj kariet na parkovanie.

Kvocerová dodala, že ľudia sú pohoršení a avizujú petície. Podľa Marmana stojí mesto nemalé úsilie jeho budovanie a rozvoj, no na druhej strane vyháňa návštevníkov a zákazníkov.

Je to slovenská rarita

Poslanec Rado Varga upozornil, že spoplatnené hodiny nie sú iba do 20. hodiny večer.

„Ak ste si nevšimli, platí sa už od šiestej hodiny ráno. V Púchove máme raritu. Naša MŠK je jedinou organizáciou na Slovensku, ktorá nevykonáva športovú činnosť. Ďalším rekordom sú hodiny, ktoré sa nastavili po valnom zhromaždení. A nielen to. Tou najväčšou je fakt, že v sobotu sa platí parkovné do ôsmej hodiny večer!" vymenoval zaujímavosti Púchova Varga.

SkryťVypnúť reklamu

Ideálny stav by podľa neho nastal, ak by sa situácia vrátila do pôvodného stavu, alebo ak by mesto malo ďalší rekord. „Sobotňajšie parkovanie zadarmo. Želal by som si to, pretože takých miest nie je veľa," dodal Varga.

So zmenou sa údajne rátalo

Prevádzka regulovaného státia vozidiel bola spustená v Púchove 1. septembra 2008. Centrálna mestská zóna v meste siahala od Ulice Športovcov po Dvory a od Župného námestia po Ulicu Komenského.

„Regulované státie sa rozšírilo o vyhradené miesta na ďalších uliciach po rekonštrukciách parkovacích plôch. O zmene sa hovorilo ešte minulý rok s tým, že začne platiť od jari 2011. Išlo o skĺbenie regulovaného státia s úpravou otváracích hodín obchodov a rôznych reštauračných zariadení. Preto sa čas posunul na ôsmu hodinu večernú. Tento model schválila aj dopravná komisia. Ďalším dôvodom je napríklad zjednotenie pri príprave a tlači parkovacích kariet," povedal primátor Marián Michalec.

Problém s parkovacími kartami

Poslanci chcú nápravu. „Treba posunúť aj čas predaja parkovacích kariet," tvrdila Irena Kováčiková. Bradáčová uviedla, že karty sa dajú zakúpiť iba na krytej plavárni. Cez pracovný týždeň od deviatej hodiny ráno do tretej popoludní, vo štvrtok je otvorené o dve hodiny dlhšie.

„Keď si MŠK posunulo regulované státie o štyri hodiny, malo by si prispôsobiť aj predaj kariet," dodal Varga, ku ktorému sa pridal poslanec Jaroslav Hupka.

„Valné zhromaždenie si v podstate ty, pán primátor! Čierny Peter zostal v tvojich rukách. Nikto z poslancov nemohol tušiť, čo sa po schválení uznesenia stane. Naším úmyslom bolo státie skrátiť a zjednodušiť, nie naopak," skonštatoval Miroslav Kubičár.

Názory sa rôznia

Predĺženie platenia parkovného sa stretlo v meste s rôznou odozvou. „Podľa mňa si nechajú peniaze na odmeny," skonštatoval pán Miroslav.

„Ja auto nemám, no parkovanie by sa platiť malo. Časovo by to malo byť ako v okolitých, menších mestách," tvrdil Peter Hucko.

„Mne je to jedno. Vždy si kúpim kartu, ktorá mi platí na celý rok. Platí sa v Bratislave, Trnave i Považskej Bystrici. Prečo by sa nemalo v Púchove?" spýtal sa pán Jozef.

Stretnutie s dozornou radou MŠK

To sľúbil primátor Marián Michalec. Počas rokovania mala, okrem iných tém, prebrať aj tento problém, ale nestalo. „Riešili sme množstvo iných záležitostí, podobne ako neskôr na valnom zhromaždení. Primátor povedal, že k tejto téme si musíme sadnúť špeciálne a venovať sa iba jej," povedala Bradáčová.

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Ak podceníte pri stavbe tento detail, pripravte sa na vyššie účty za kúrenie
  2. Volia podľa TikToku, Youtube a Instagramu. Ovplyvnia mladí voľby?
  3. Služby na pohotovosti nikto nechcel. Postavili na nich biznis
  4. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
  5. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
  6. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
  7. Všetkým lepí pred voľbami
  8. Tenisová zábava pre celú rodinu na Peugeot Tennis Day
  1. V PLANEO sú teraz spotrebiče až o 200 eur lacnejšie!
  2. Autosalón Autoshow Nitra opäť v plnej sile!
  3. Medzinárodný jazzový festival vstúpi do 27. ročníka
  4. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
  5. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
  6. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
  7. Zvonenie v ušiach?!
  8. Významné holandské firmy pôsobiace na Slovensku spojili sily
  1. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 16 321
  2. Všetkým lepí pred voľbami 10 103
  3. Hladinka smeruje do Košíc! 7 843
  4. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku! 7 643
  5. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 6 740
  6. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 5 128
  7. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 4 489
  8. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 3 967

Blogy SME

  1. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami - Hruštín
  2. Jan Kendera: Vám všetkým, ktorí voliť nechcete, alebo neviete koho, alebo diktujete koho voliť! Alebo všetkým politikou znechuteným.
  3. Tupou Ceruzou: Čistky
  4. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Košice Hradová
  5. Jan Pražák: Vnuk
  6. Marián Viskupič: Je lepší program drahých snov alebo program dostupnej reality? Odpoveď Štefanovi Kiššovi.
  7. Robert Štepaník: diel 94 - pod čiarou / Boli ste varovaní alebo Ako nás volebné rozhodnutia "v rauši" privádzajú opakovane do problémov
  8. Juraj Gavora: Lennon alebo Lenin? (6/7)
  1. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 52 031
  2. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 44 863
  3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 38 744
  4. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 37 358
  5. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 33 382
  6. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 31 987
  7. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 30 785
  8. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 15 523
  1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne zahájila slávnostným akademickým obradom v aule univerzity v pondelok 25. septembra 2023 nový školský rok 2023/2024.


26. sep
Primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Martin Krištofík v zrekonštruovanej pôrodnej sále v Nemocnici s poliklinikou Považská Bystrica.

Rekonštrukčné práce a nové vybavenie vyšli na viac ako tri milióny.


18 h
Ilustračné foto

Na finálovom turnaji v Záblatí sa 4. októbra predstaví osem tímov.


27. sep

V piatok 22. septembra sa uskutočnil už XXVII. ročník tradičného podujatia.


27. sep

Blogy SME

  1. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami - Hruštín
  2. Jan Kendera: Vám všetkým, ktorí voliť nechcete, alebo neviete koho, alebo diktujete koho voliť! Alebo všetkým politikou znechuteným.
  3. Tupou Ceruzou: Čistky
  4. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Košice Hradová
  5. Jan Pražák: Vnuk
  6. Marián Viskupič: Je lepší program drahých snov alebo program dostupnej reality? Odpoveď Štefanovi Kiššovi.
  7. Robert Štepaník: diel 94 - pod čiarou / Boli ste varovaní alebo Ako nás volebné rozhodnutia "v rauši" privádzajú opakovane do problémov
  8. Juraj Gavora: Lennon alebo Lenin? (6/7)
  1. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 52 031
  2. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 44 863
  3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 38 744
  4. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 37 358
  5. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 33 382
  6. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 31 987
  7. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 30 785
  8. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 15 523
  1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu