Horovce zdolali lídra, vonku uspel iba Plevník

Výsledky 20. kola I. futbalovej triedy.

Brvnišťania (na snímku v červenom v dueli s Udičou) rozstrieľali Dolnú Marikovú.Brvnišťania (na snímku v červenom v dueli s Udičou) rozstrieľali Dolnú Marikovú. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

LYSÁ – UDIČA 3:0 (2:0)

Lysej pomohli ku gólom dve chyby brankár Baša, ktorý pustil ľahké strely Ľ. Janíčka a Mokričku. Zápas sa potom vyrovnal a po prestávke po ojedinelom útoku Udiče domáci hráč nastrelil žrď vlastnej brány. Lysá mala ďalšie šance, ale zakončovala nepresne. Posledný gól dal v závere Mokrička, ktorý poistil zaslúženú výhru Lysej.

Góly: 21. Ľ. Janíček, 27. a 78. Mokrička,

Lysá: K. Barninec – P. Kováč, Baška (M. Janíček), Marián Moštenan, Macko, M. Zlocha (Miroslav Mošteňan), P. Barninec (J. Barninec), Ľ. Janíček, Mokrička, A. Zlocha, M. Kováč (Cihák).

Udiča: Bašo – Šedík, J. Gašpárek (Babec), Král (Hrebík), Harvánek, T. Gašpárek (Harušinec), Braciník, Súlovský, Chochel, Matučík (Drienik), Kvasník. Rozhodoval Hriadel. (MI)

BRVNIŠTE - D. MARIKOVÁ 4:0 (2:0)

Brvnište sa rýchlo ujalo vedenia J. Čamajom. Potom kontrolovali hru a v 35. M. Čamaj zvyšoval na 2:0. Aj po prestávke boli Brvnišťania lepší a V. Barbosa dal tretí gól. Tri minúty pred koncom striedajúci J. Barbosa pekným volejom potvrdil nedeľu súrodeneckých gólov.

Góly: 10. J. Čamaj, 35. M. Čamaj, 55. V. Barbosa, 87. J. Barbosa.

Brvnište: J. Čapliar – J. Španihel (Ecker), Šamaj, Krajčoviech, Koreň, V. Barbosa, Miniarik (J. Barbosa), Kolembus, M. Čamaj, J. Čamaj (Fusko), M. Španihel (Holiš).

D. Mariková: Minarech – Žilinčík (Matušík), R. Vlach, Hrenák, Turičík, Rak, Socha, Brídzik, Hudek, Vajdík, J. Vlach (Pribila). M. HÁRONÍK

KOŠECA - M. LEDNICE 2:0 (0:0)

Hostia hrali na brejky, domácim sa nedarilo. V 10. min Kalus vyhlavičkoval loptu z brány a v 23. min M. Vicen neprekonal Petráša. O minútu Kaššovu strelu vyrazil Petráš, ktorý si poradil aj s ďalšou strelou Kaššu v 33. min. Mihálik o minútu nedal a v 44. min po sóle neprekonal Petráša. V 54. min M. Vicen z päťky netrafil bránu, ale v 55. min Ľ. Palček hlavičkou k žrdi skóroval. O desať minút Kaššovau strelu chytil brankár a v 67. min po Kaššovej prihrávke Jozef Palček prihral M. Vicenovi, ktorý do prázdnej brány zvyšoval na 2:0. Hostia dohrávali desiati bez vylúčeného hráča. T. Vicen hlavičkoval z kroku vedľa a M. Vicen pokazil rýchly protiútok.

Góly: 55. Ľ. Palček, 67. M. Vicen.

Košeca: Krupička – Ľ. Palček (T. Vicen), Švehla, Kalus, Kralovič, Minárik, Jozef Palček (Štepanovič), Eckert (Galko), M. Vicen (Ondrejec), Kašša, Mihálik.

M. Lednice: Petráš – P. Lednický, Ľ. Vančo, P. Vančo (Dudák), T. Hudek, M. Košút, M. Hudek (M. Čelko), T. Lednický, Šimko (J. Košút), Čerňanský, L. Lednický. (JV)

VISOLAJE – PLEVNÍK 1:2 (1:2)

V 4. min sa hostia ujali vedenia Kušnierom. Po trestnom kope Kaplana si o dve minúty vrazil loptu do vlastnej bráne obranca hostí. Gól Smataníka pre ofsajd neplatil. Deravú obranu Visolají hostia nepotrestali. Magerčiak vychytal dve tutovky P. Mišutku a v 42. min Ligasovom odkope Kušnier zvýšil na 1:2. Domáci mali po prestávke prevahu, ale skvelý Magerčiak pochytal šance Popelku a P. Mišutku.

Góly: 6. Kaplan – 4. a 42. Kušnier.

Visolaje: Štrbáň – Krško, Kaplan, Bednář, Lutišan (Baninec), Sojčák, P. Mišutka, Baránek, Pazdera, Palme, Popelka (Krála).

Plevník: Magerčiak – Guniš, Ligas, Turčáni, Husár, Monček, Kamas, Babinec (Slaninka), Dodek, Kušnier (Kováčik), Smataník (Kremeň). Rozhodoval Milčík. (ZUPA)

HOROVCE – ILAVA 1:0 (0:0)

Začiatok bol opatrný a v 8. min Janíčovu strelu obrana hostí zblokovala. Z protiútoku Gulač obišiel brankára, ale obrancovia loptu odkopli z čiary. V 29. min priamy kop Kuča našiel iba T. Cabaja. Siekel a Gašpárek trestuhodne zahodili šance a v 39. min neuspel pred T. Cabajom Gašpárek. Presný center Siekela premenil v 59. min presnou hlavičkou na gól Prekop. Horovce hrali od 73. min bez vylúčeného Mackovčina. Sľubnú šancu nepremenil Kučo a v 80. min Prekop nepremenil samostatný únik.

Gól: 59. Prekop.

Horovce: Ciesar – Kučo, J. Barkáč (M. Barkáč), Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček (J. Kováč), M. Siekel, Prekop (Bartek), Mackovčin, Gašpárek.

Ilava: T. Cabaj – Šedo, Strapko, Kňažek (Pružinec), Galko, Calpaš, G. Cabaj, Gulač (Porubčan), Ptáček, Samek, Kameništiak. MICHAL KEBÍSEK

DULOV - PÚCHOV B 3:0 (3:0)

Už v 4. min dal vedúci gól V. Dzurko po centri Liptáka. Krajči hlavičkoval do Tlaskala, po ktorého chybe skončil v sieti Vozárov center v 8. min. Pagáč prestrelil bránu a v 18. min V.. Dzurko po faule na Liptáka z jedenástky zvýšil na 3:0. Hostia pridali, ale šance nemali, naopak, Krajči a Mikoláš mierili vedľa. Po prestávke hostia hrali ako vymenení a Petrušek hlavičkoval do brvna. D. Dzurko vynikol pri hlavičke Baranca, Červený ponúkol šancu V, Dzurkovi ktorý minul. Luhový v 67. min nastrelil žrď. Tlaskal vychytal Červeného a v 87. min tvrdá strelu M. Cíbika letela tesne vedľa.

Góly: 4. a 18. V. Dzurko, 8. Vozár.

Dulov: D. Dzurko – Ježo (Červený), Pagáč, Mikoláš, Savara, Slabý (Egly), Brnka, Krajči, Lipták (Baláž), V. Dzurko (M. Cíbik), Vozár.

Púchov B: Tlaskal – Kračuník (Poljak), Revák, Baranec, M. Ciesar, Majtán, Milan Loduha (Moravík), Čelko, Petrušek, E. Ciesar, Luhový. PAVOL PREKOP

JASENICA – PAPRADNO 1:0 (0:0)

Lepšie začali hostia, v 10. min Tóth vystrelil vedľa a v 12. min P. Trúchlik neprekonal brankára. V 22. min Kozáčikov trestný kop kryl J. Jánošík, ktorý o minútu vyrazil strelu Tótha. Nepresadil sa ani domáci Šibík v 26. min a Pecník v 33. min. V 36. min M. Pavlík vystrelil vedľa a o minútu zblízka Pecník hlavičkoval vedľa odkrytej brány. Hromadík v 44. min vyrazil prudkú hlavičku Šibíka. V 47. min M. Pavlík hlavičkoval vedľa a v 60. min nepotrestal hrubú chybu obrany, keď po sóle trafil brankárovej nohy. O sedem minút Nemčík prestrelil domácu bránu. V 69. min po faule v šestnástke premenil jedenástku M. Šterdas. V 80. min Gáborík po sóle šancu zahodil a o dve minúty Jánošík vyrazil strelu Nemčíka. Minútu pred koncom Tóthovu hlavičku domáci gólman vyrazil.

Gól: 69. M. Šterdas (11 m).

Jasenica: J. Jánošík – Kukučiar, M. Šterdas, Milo, Číž, Tomaník, Pecník (Kališík), Šibík, M. Pavlík, Janáček (Gáborík), Čičút (F. Šterdas).

Papradno: Hromadík – Macošínec (Lokšík), J. Pavlík, M. Trúchlik (Žilinčík), P. Trúchlik, Tóth, Klabník, Černošík, Vachalík, Kozáčik, Nemčík (Moravík). ADRIÁN DEMÁČEK

14. D. Mariková 20 4 6 10 29:39 18

Zostava kola: M. Šterdas (Jasenica), J. Pavlík (Papradno), Koreň (Brvnište), Mokrička (Lysá), Petráš (M. Lednice), Ľ. Palček (Košeca), Magerčiak (Plevník), Kaplan (Visolaje), Calpaš (Ilava), Siekel (Horovce), Vizár (Dulov), Petrušek (Púchov B).

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Pribudlo ďalších 1 849˙pozitívne testovaných a 22 úmrtí

Laboratóriá vo štvrtok˙otestovali 10 928 vzoriek. Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Trenčianskom kraji.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.

Pohľadnicová lavička v Partizánskom.

Investície v meste zatiaľ pokračujú

Výpadok mestského rozpočtu je takmer 900 tisíc eur. Mesto má zámervyužiť podporu zo štátu. Pokračuje rekonštrukcia štadióna, dobrou správou je začiatok konania k výstavbe cyklotrasy.

Na štadióne aktuálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia

Skromný hrdina z baráže o Euro. Šatka je v poľskom Lechu lídrom

Dostal šancu vo veľkom zápase a nesklamal. Dubnický odchovanec ĽUBOMÍR ŠATKA vytvoril vo finále baráže o futbalové ME stopérsku dvojičku s Milanom Škriniarom.