Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Z tria vyhrala vonku iba Pov. Bystrica

Výsledky 3. futbalovej ligy.

Gabčíkovo - Pov. Bystrica 0:1 (0:0)

Pri vodnom diele sa hral medzišestnástkový futbal, v ktorom dominovali obrany. Prvý vzruch prišiel v 20. min., keď Bolega zo 7 metrov trestuhodne prestrelil. Po polhodine sa brankár Škrobák vyznamenal po Hamarovej strele. Považania pohrozili priamym kopom Martina Oršulu, ktorý však letel nad. Aj po zmene strán bolo šancí ako šafranu a bolo jasné, že pokiaľ sa nezrodí bezgólová remíza, tak ten kto dá gól vyhrá. A ten moment prišiel v 70. min., keď sa k odrazenej lopte dostal Ondrička a strelou presne k tyči obstrelil Izsmána. Za nepriaznivého stavu sa ešte domáci nadýchli k zúfalému náporu, ale prílišná nervozita a hlavne slabý výkon v druhom dejstve im aspoň bod v tomto zápase priniesť nemohli.

Gól: 70. Ondrička. ŽK: Hamar, Bolega, Soós - Ma. Oršula, Škrobák. R Otiepka, 300.

Gabčíkovo: Izsmán – Rybár (78. Szamaránszky), Bolega, Willmann, Soós, Csiffári, Kiss, Baják, Hamar (72. Molnár), Kováč (72. Žigrai), Nagy. Tréner A. Czuczor.

Pov. Bystrica: Škrobák – M. Gajdošík, Martin Oršula, Krajči (63. Jurga), Bednár, Šebík (80. Šuška), Novisedlák, Miroslav Oršula, Hrenák, Ondrička, Filo. Tréner J. Kútny. TIBOR LISZKAY

Sereď – Domaniža 2:0 (0:0)

Zápas sa niesol v znamení drvivej prevahy domácich a v 11. min. Lipovský opečiatkoval brvno. Následne sa do dobrých šancí po prihrávkach Kasaja a Lipovského dostal Pecho, ale jeho strely Zdurienčík zlikvidoval. Najväčšiu šancu mali hostia v 31. min., keď sa sám na bránu rútil Sovík, ale mieril vedľa. V 42. min. Lipovského hlavičku Zdurienčík vyrazil. Seredčania vstúpili do druhého polčasu úspešne, Gulášovu prihrávku do uličky zužitkoval Pecho. V 71. min. Pecho obišiel aj brankára, ale trafil iba bočnú sieť. Vzápätí mal obrovskú šancu Gál, trafil však iba do hosťujúceho hráča a v 84. min. po prihrávke Šporánka mieril len do ležiaceho gólmana. V 88. min. po peknom centri Pecha si vlastenca strelil Marcel Kvaššay.

Góly: 47. Pecho, 88. vlastný (Marcel Kvaššay). R Šima, ŽK: Prašnický (D), 310 divákov.

N Sereď: Anda – Vaško, Guláš, Korman, Lipovský, Dobiš, Scherhaufer (83. Moravčík), Šporánek (90. Penciak), Kasaj, Gál, Pecho. Tréner R. Rehák.

Domaniža: Zdurienčik – Marcel Kvaššay, Marek Kvaššay, Martinka, Hájek, Slyško, Sovík, Miroslav Kvaššay, Augustín, Michálek (87. Prašnický), Svoboda. Tréner M. Svoboda. DUŠAN ŠVEHLA

Piešťany – Dubnica B 2:0 (1:0)

Dôležité stretnutie o záchranu domáci futbalisti zvládli na výbornú. Po úvodnej zoznamovacej štvrťhodine prevzali iniciatívu a v 21.minúte po rohovom kope presnou strelou k žrdi strelil vedúci gól Sedlák 1:0. O chvíľu Kunzo nedosiahol na center Duckého, Sedlákov pokus chytil brankár a strely Rožníka a Marona išli nad. Až potom pohrozili hostia, no strela Vargu tesne minula bránku. Druhý polčas začali lepšie hostia, avšak v 54. minúte si na trestný kop Karima nabehol Rožník a hlavou strelil druhý gól domácich 2:0. Veľkú snahu hostí o zvrat obrana PFk dirigovaná Kunzom a tentokrát aj výborným Zacharom v bránke, ktorý chytil dve stopercentné šance, nedopustila a body za víťazstvo zostali doma.

Góly: 21. Sedlák, 54. Rožník.

PIEŠŤANY: Zachar - Nádasky, Kunzo, Doktor, Jánošík, Karim, Maron, Rožník, Ducký (89. Valachovič), Gvozdenovič (73. Zsolnay ), Sedlák. Tréner R. Kunzo

DUBNICA B: Bajza - Masárik, Múdry, Kollár (79. Ševčík), Božoň, Vavrík, Ľupták, Grabež, Varga (62. Urgela), Zápotoka, Gorelka. Tréner D. Kramlík

Ďalšie výsledky 25. kola: Galanta - Ludanice 1:1 (1:1), 34. Vrtík - 27. Líška, Palárikovo – Skalica 3:1 (1:0), 74. a 82. Pánik, 37. Bogyai – 76. Pavlačka, ČFK Nitra - Čierny Brod 2:0 (0:0), 60. Bližňák, 80. F. Dedič, Topoľníky - Dun. Streda B 4:1 (1:1), 43. Hindák (11 m), 49., 70. a 75. Rózsa - 31. Ďurica, Veľké Ludince - Bánovce 4:1 (2:1), 9. a 16. Števko, 68. Dula, 78. Gonda - 7. Škorec.

16. ČFK Nitra 25 3 4 18 14:54 13

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Bude FK Dubnica prepúšťať? Švec: Prišli sme o vyše 150-tisíc

Exkluzívny pohľad do vnútra dubnického futbalu.

Peter Švec pózuje s Marekom Kuzmom, jedným z lídrov Dubnice, ktorí ostali aj po minulej sezóne.
Rodák z Považskej o historických tituloch aj korone, ktorú prekonal.

Tomáš Frolo, poctivý robotník, ktorý sa nehral na hviezdu

Poctivý robotník v obrane. Rodák z Považskej Bystrice TOMÁŠ FROLO (38) sa nikdy nehral na hviezdu, napriek tomu dokázal to, o čom môže väčšina hokejistov iba snívať. Dva finálové štarty v Plzni a Litvínove pretavil v historické tituly pre svoje tímy.

Tomáš Frolo v drese bratislavského Slovana.