Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Prehry s lídrom aj so zachraňujúcim sa

V 4. futbalovej lige sa nedarilo L. Rovniam ani N. Dubnici.

N. Dubnica – Šúrovce 1:3 (0:1)

Na výbornom teréne začali domáci náporom a v 2. min po rýchlej akcii a Švikruhovej prihrávke Dadovu strelu Sláma vyrazil a kryl aj dorážku. V 7. min Švikruha prihral Ranušovi, ktorý mieril vedľa. Domáci nepustil favorita do šance, až do 16. min, kedy po Kočišovej prihrávke skóroval Horváth - 0:1. Do konca polčasu domáci zamestnávali pozornú obranu hostí. V 21. a v 23. Balon po najprv po centri Dada a potom sám vyskúšal Slámu. Hostia pohrozili v závere polčasu, keď Horváth zo šestnástky trafil brvno.

Druhý polčas sa hral medzi šestnástkami až do 54. min. Vtedy po faule Ujlaky z priameho kopu z 30 metrov ľavačkou nekompromisne vsietil – 0:2. Novodubničania sa nevzdávali a po kombinácii sa dočkali v 65. min., keď Švikruha strelou k žrdi znížil. Hostia o dve minúty po Kožuchovom centri Timkom zvyšovali na 1:3. Domáci mali v závere mierny tlak, ale strely Vaška v 74. a v 85. min chytil Sláma. Favorita tri body stáli veľa síl a v N. Dubnici rozhodla ich skúsenosť.

Góly: 65. Švikruha – 16. Horváth, 54. Ujlaky, 67. Timko.

N. Dubnica: Porubčan – Ďuriš (58. Vaško), Štiffel. Dado, Hanták, Závodný (80. Prekop), Balon,Ranuša, Maník, Švikruha, Bortel (62. Múčka).

Šúrovce: Sláma – Lalík, Benkovský, Pinček, Jakabovič, Ivanič (74- Mrva), Kočiš, Dlhý, Horváth, Ujlaky (85. Rau), Timko (78. Kožuch). (PŠ)

Partizánske – L. Rovne 2:1 (1:1)

Už v 2. minúte sa Tomana so šťastím po odrazenej lopte takmer dostal do úniku. Pred šestnástkou ho fauloval Norocký, no z následného priameho kopu Lukašík nastrelil od brvna klasický ,,angličák“ a do poľa odrazenú loptu v pohode doklepol do prázdnej bránky nikým neatakovaný Horák. V 15. minúte Tomana vystihol Kompasovi odkop, predviedol slalom cez domácich obrancov, no v tutovke z trinástich metrov po zemi poslal loptu tesne vedľa pravej žrde. V 41. min Kompas našiel Kaplána, ktorý nádherným krížnym volejom k ľavej žrdi vyrovnal.

Po obrátke sa domáci usadili na súperovej polovici, ale ich tlak bol jalový. V 54. min. po Tomanovom úniku, Lukšík v páde z hranice päťky zakončoval nepresne. V 75. min. Jaroslav Šebo pálil z osemnástich metrov tesne nad a o minútu Detko z vnútra šestnástky poslal loptu vedľa ľavej žrde. V 82. minúte Šimončič bleskovo rozohral štandardku do uličky na Badinského, no jeho nájazd z uhla Zaťko vyrazil, ale loptu dotlačil do siete dobiehajúci Kaplán a oživil tak záchranárske nádeje Tempa.

Góly: 41. a 82. A. Kaplán – 4. Horák.

Rozhodoval Obeda, 150 divákov.

Partizánske: Ivanka – Kompas, Norocký, Kaplán, Beleš (46. Sedláček), Dermek, Šimončič, Šiška (77. Šóš), Nižňanský, Badinský (89. Bóka ml.), Kollár.

Led. Rovne: Zaťko – Ptáček (72. Ľ. Šebo), Lukšík, Kresáň, Horák, M. Zábojník, Detko, Šimáček (84. Košík), Tomana, Lukašík, J. Šebo.

Ďalšie výsledky 27. kola: Nováky – Kanianka 4:0 (2:0), Slezák 3, Argyusi, Lehota – Častkovce 2:3 (0:2), 52. Kohút, 79. Jakubis - 23. Kostelan, 31. Štepko, 76. Štepko, Gbely – Tr. Stankovce 3:3 (1:1), 38. a 50. Beňa, 68. Križan - 22. Záhumenský, 56. Križan (vl.), 87. Brandis (z 11m), Brezová – Dolné Vestenice 0:2 (0:2), 11. Humaj, 39. Papranec, Bošany - Nová Ves 0:4 (0:2), 9. a 82. Jambor, 37. Horeš, 62. Rožník, Solčany - Nitr. Pravno 3:1 (2:1), 17. Lukáš Michalík, 23. Šebo, 88. Biely - 32. Miroslav Jamrich.

6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  7. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?
  8. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
  9. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  1. Václav Vydra: Ako nedostať pokutu v úseku kde je meraná rýchlosť
  2. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
  3. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
  4. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
  5. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  6. Stiahnite si stovky e-kníh
  7. Recyklovať PET fľaše a plechovky môžu už aj obyvatelia Krupiny
  8. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  9. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  10. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania 2 092

Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Pozrite si MY športujeme.

45m
Natália Chanová je úspešnou riešiteľkou sudoku a logických úloh.

Rodáčke z Horných Kočkoviec NATÁLII CHANOVEJ to páli. Mladá maturantka sa pravidelne zúčastňuje súťaží v riešení sudoku a logických úloh a pravidelne v nich aj boduje.