Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Čierny Brod na Považie neprišiel

V 3. futbalovej lige vyhrala na ihrisku iba zachraňujúca sa Dubnica B, Raven získal body bez boja.

Dubnica B ( v červenom) zdolala doma Gabčíkovo, Domaniža (v bielom) podľahla vysoko doma V. Ludinciam.Dubnica B ( v červenom) zdolala doma Gabčíkovo, Domaniža (v bielom) podľahla vysoko doma V. Ludinciam. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Dubnica B – Gabčíkovo 2:0 (0:0)

V prvom polčase sa útoky striedali na obidvoch stranách. Do prvej vážnejšej šance sa už v 1. min dostali hráči Gabčíkova, ale domáci brankár Igaz ju zmaril. O päť minút mohli Dubničania vyhrávať, keď sa pred bránou dostal k lopte Puček, ktorého strelu v dobrej šanci zo siedmich metrov brankár Izsmán vyrazil. Hralo sa od brány k bráne, s náznakmi šancí, no brankári veľa práce nemali. V 30. min sa ocitol hosťujúci Rybár sám na päťke, no namiesto strely urobil kľučku, ktorú mu Igaz vystihol a zabránil najhoršiemu.

Po prestávke Dubničania, ktorí potrebovali tri body v boji o záchranu, urobili hráčsku rošádu, ktorá bleskovo priniesla ovocie. Výsledkom bol vedúci gól v 49. min, keď po Ľuptákovej prihrávke Puček krížnou strelou k žrdi otvoril skóre. O dve minúty centrovanú loptu smerujúcu do brankárových rúk vypichol Ľupták, prihral ju Pučekovi, a ten strelou do prázdnej brány zvyšoval na 2:0. Potom sa hralo väčšinou medzi šestnástkami s občasnými zábleskami šancí. Hostia sa snažili dať kontaktný gól, no pozorne hrajúci domáci im to nedovolili. Dvakrát sa vyznamenal Igaz zlikvidovaním dobrých príležitostí. Gól nedala ani Dubnica B, ale jej hráči sa tešili z dôležitej výhry.

Góly: 49. a 51. Puček. R Otrubčák, ŽK: Szamaránszky, 50 divákov.

Dubnica B: Igaz – Kučera, Urgela, Masarik, Kollár, F. Vavrík (88. Mikuška), Augustíni, Živčic, Ľupták (80. Ševčík), Varga, Puček. Tréner D. Kramlík.

Gabčíkovo: Izsmán – Vass, Kiss, Soós, Csiffári, Rybár, Kállai, Willmann, Szamaránszky (80. Koumer), Molnár, Zsigrai. Tréner A. Czuczor. MILOŠ ŠUPÁK

Domaniža – V. Ludince 0:4 (0:1)

Súboj susedov v tabuľke ukázal rozdiel vo výkonnosti. Hostia boli od začiatku pohyblivejší, futbalovejší a mali hru pod kontrolou. V 15. min sa V. Ludince ujali vedenia z jedenástky, ktorú za podrazenie premenil Petráš. Domácimi gól otriasol a hra sa im nedarila. Až v 27. min J. Král ohrozil bránu súpera, no gólman Benko bol pozorný. Pokusy hráčov Domaniže o útok boli sporadické a do prestávky už bránu neohrozili.

Druhý polčas začali lepšie, no mali smolu, lebo v 47. min priamy kop P. Hájka Benko so šťastím vykopol do bezpečia. V 65. min hosťujúci Dulai strelou zo 40 metrov nachytal Zdurienčíka – 0:2. Aby toho pre domácich nebolo dosť, v 79. min Mikula z diaľky z uhla k vzdialenej žrdi zvýšil na 0:3. Trápenie Domanižanov uzavrel v 86. min umiestnenou strelou z hranice šestnástky k žrdi Hlaváčik. Celozápasovú nemohúcnosť domácich futbalistov potvrdila 90. min, keď po strele z dvoch metrov lopta neskončila v prázdnej bráne V. Ludiniec, ktoré si pripísali zaslúženú výhru.

Góly: 15. Petráš (11 m), 65. Dulai, 79. Mikula, 86. Hlaváčik. R Černek, ŽK: Valient, Konc, 150 divákov. Domaniža: Zdurienčík – Marcel Kvaššay, Marek Kvaššay (69. J. Kardoš), Valient, P. Hájek, M. Čelko (44. M. Hájek), J. Král, Miroslav Kvaššay, Sovík, Lagín, Slyško (46. Svoboda). Tréner M. Svoboda.

V. Ludince: Benko – Balog (78. Števko), Gonda (28. Kosák), Horniak, Hlaváčik, Petráš, Flídr, Mikula, Soboňa (65. Pagala), Konc, Dulai. Tréner I. Kasana. JÁN MOŽUCHA

Pov. Bystrica – Čierny Brod 3:0 kontumačne

Hostia dopredu avizovali, že nepricestujú.

Výsledky 28. kola: Ludanice – Topoľníky 3:1 (3:0), 15. a 40. Líška, 33. Macho – 54. Tóth, Bánovce – Palárikovo 4:0 (3:0), 1. Varga, 12. a 73. Škorec, 43. Cíger, Galanta - Piešťany 1:2 (1:0), 18. R. Szabó – 60. a 64. D. Gvozdenovič, Skalica – Sereď 1:1 (0:0), 53. Jakúbek - 55. Kasaj, D. Streda B – ČFK Nitra 3:1 (1:1), 24. Piros (11 m), 72. A. Németh, 86. Habenicht - 37. Drotár.

1. Sereď 28 23 2 3 67:25 71

2. Pov. Bystrica 28 16 5 7 47:21 53

3. Bánovce 28 14 6 8 42:29 48

4. Palárikovo 28 11 10 7 43:31 43

5. Galanta 28 11 8 9 38:24 41

6. Topoľníky 28 12 4 12 46:46 40

7. V. Ludince 28 11 5 12 42:27 38

8. Ludanice 28 10 8 10 38:37 38