Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Raven potvrdil druhú priečku, Dubnica B a Domaniža vyhrali vonku

V 3. futbalovej lige urobila Dubnica B dôležitý krok k záchrane.

Skrumáž pred bránou Bánoviec. Hráči Ravenu (v červenom) tentoraz gól nedali.Skrumáž pred bránou Bánoviec. Hráči Ravenu (v červenom) tentoraz gól nedali. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Pov. Bystrica – Bánovce 1:0 (1:0)

V priamom dueli o druhé miesto boli domáci počas celého zápasu jednoznačne lepší, keď hostí pustili iba do jedinej šance. V 3. min osamotený Šuška z päťky hlavičkoval iba do brankára a v 5. min po vysunutí M. Gajdošíkom Miroslav Oršula prestrelil. Ondričkova strela z 20 metrov v 18. min letela tesne nad bránu. V 27. min sa Šebík na polovici ihriska zbavil Zajaca, ale jeho sólo zastavil až v šestnástke Borcha. O tri minúty po Ondričkovom rohu si Hrenákovu prudkú gólovú strelu zrazil Štrbák do vlastnej brány. V 39. min pekná strela M. Gajdošíka iba tesne minula šibenicu. V 44. min prienik Šebíka zastavil Zajac faulom a Ondričkov priamy kop narobil Bohunskému problémy.

Na začiatku druhého polčasu domáci hrali bez nápadu, ale loptu mali väčšinou pod kontrolou. V 58. min prišla jediná šanca Bánoviec. Po rohu Škrobák vyboxoval loptu pred Škultétyho a po jeho delovke Škorec prestrelil prázdnu bránu. Ondrička po prečíslení v 65. min našiel Šušku, no jeho strelu kryl Bohunský. Po Perextovom rohu v 68. min vyskočil najvyššie Šebík a hlavičkoval tesne nad. Po Cígerovom faule na Ondričku v 72. min Novisedlákovu strelu z priameho kopu brankár neudržal, ale pred voľným Šebíkom stačil Štrbák odkopnúť loptu do bezpečia. V 79. min Martin Oršula z priameho kopu nastrelil múr, od ktorého odrazená lopta skončila niekoľko centimetrov vedľa žrde. Päť minút pred koncom Šuškov prienik zablokoval pekne Zajac a v 88. min Bohunský s námahou vyrazil priamy kop Martina Oršulu z 25 metrov. Posledné slovo mal v 90. min Perexta, no jeho priamy kop skončil v brankárovom náručí. Kto očakával, že hostia sa „pobijú“ o dobrý výsledok, musel byť sklamaný.

Gól: 30. Hrenák.

Rozhodoval Černák, ŽK: Zajac, Cíger, 60 divákov.

Pov. Bystrica: Škrobák – M. Gajdošík, Martin Oršula, Šuška, Bednár, Šebík (89. Ľ. Gajdošík), Novisedlák, Miroslav Oršula, Hrenák (80. Pauer), Ondrička, Perexta. Tréner J. Kútny.

Bánovce: Bohunský – Borcha, Štrbák, Škultéty, Zajac, Pekár, Cíger, Varga, Raffay (9. Botka), Škorec, Božik (66. Valíček). Tréner M. Janega. JOZEF ŠPROCHA ML.

ČFK Nitra - Dubnica B 1:6 (0:4)

Dubnica nutne potrebovala tri body k záchrane, ale prvú polhodinu sa hral vyrovnaný zápas. Dokonca dve šance mali domáci. Po strele Serenčéša vykopávali hostia z prázdnej brány a Buday sám pred gólmanom Bajzom neuspel. V 33. min. však Ľupták preloboval brankára ČFK a odštartoval šialený uragán Dubnice. Za tri minúty inkasovali Nitrania trikrát a už v 39. min. bolo 0:4 (!), keď Ľupták z 30 m krásne trafil do vinkla. Domáci šli do kolien, boli zrelí na uterák. Po prestávke hrali hostia toľko, koľko potrebovali, kým Nitrania čakali na koniec zápasu. Napokon sa im podaril aspoň čestný gól Drotára za stavu 0:6.

Góly: 82. Drotár – 33. a 39. Ľupták, 34. Augustini, 35. Varga, 51. a 63. Živčic. R Sárai, ŽK: Drotár - Urgela, 50 divákov.

ČFK: Bundala - M. Dedič, R. Ballabáš, Bližňák (65. Kotula), Horňák – Bakyta (46. Gregor), Drotár, Buday, Mošať, Serenčéš (77. Kollár) - Kling. Tréner J. Kotula.

MFK B: Bajza – F. Vavrík, Božoň, Múdry, Kollár, Puček, Masárik (55. Urgela), Varga, Ľupták (70. Ševčík), Augustíni, Živčic (87. Kučera). Tréner D. Kramlík. PATRIK LAHUČKÝ

Čierny Brod - Domaniža 0:3 (0:1)

Domáci začali náporom a už v 1. min. krásna strela Németha skončila na brvne. V 7. min. sa však tešili hostia, keď nedorozumenie v domácich radoch potrestal Svoboda. V 10. min. po narážačke Németha s Mikušom smerovala lopta tesne vedľa. Prvé dejstvo sa nieslo v réžii domácich, v závere polčasu po peknej kombinácii s Čomičom Mikuš mieril len do brankára. Po obrátke nastúpili domáci s pokusom zvrátiť výsledok. Strelu Németha vyrazil Zdurienčík na roh a po peknom centri Kaprinaia Németh v sľubnej šanci mieril iba do gólmana hostí. Po nevinne vyzerajúcom zákroku v šestnástke nariadenú penaltu premenil Mi. Kvaššay - 0:2. Domáci stále búšili do súpera, ale hostia opäť z ojedinelého útoku Mi. Kvaššayom uzavreli skóre. Výsledok je pre domácich krutý.

Góly: 64. (11 m) a 74. Miroslav Kvaššay, 7. Svoboda. R Otiepka, ŽK: Kutruc (Č.B.), 170 divákov.

FK: Fišan - Kutruc, Meszáros, Kaprinai, Szakólci, Kiss, Čomič, Štrbac, Prágai, Németh, Mikuš. Tréner Zs. Hornyák.

PARTIZÁN: Zdurienčík - Marcel Kvaššay, Marek Kvaššay, Valient, P. Hájek, Sovík, J. Král (83. Michálek), Miroslav Kvaššay, Augustín, M. Čelko (77. Slyško), Svoboda (88. Martinka). Tréner M. Svoboda. TIBOR KISS

Výsledky 29. kola: V. Ludince – Dun. Streda B 3:0 (2:0), 27. a 53. Hlaváčik, 41. Konc, Piešťany - Palárikovo 4:3 (3:1), 26. a 44. Rožník, 33. Ducký, 49. Sedlák - 14. Zlatňanský, 52. Drgoňa (11 m), 80. Vencel, Sereď – Ludanice 3:1 (1:0), 6. Kasaj, 47. vlastný (M. Krško), 49. Pecho - 86. M. Krško (11 m), Topoľníky – Galanta 1:1 (0:0), 73. Hindák (11 m) - 57. Tvrdoň, Gabčíkovo – Skalica 1:0 (1:0), 32. Pfeifer.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Covidové oddelenie v Považskej Bystrici je v plnej prevádzke

Má kapacitu 28 lôžok, dnes už je viac ako polovica zaplnená.

S meraním teploty v nemocnici pomáhajú vojaci

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

AKTUÁLNE: Mesto pomáha pripravovať celoplošné testovanie

Vojaci prišli obhliadnuť navrhované odberné miesta. Mesto ponúka všetku súčinnosť. Zamestnanci sa venujú pomoci vojakom.