Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Vonku skórovala iba Beluša

Ladce urobili dôležitý krok k záchrane v 5. futbalovej lige.

Zem. Kostoľany – Prečín 0:0

V prvom polčase nepremenili domáci až štyri gólové šance a pokutový kop. Druhý polčas bol vyrovnaný. Hráči sa rozišli bezgólovou remízou.

Zem. Kostoľany: M. Zvalo - Duda, Vyškrabka, Šurina, Hancko, R. Zvalo, M. Pavkeje, O. Pavkeje, V. Mokoš, Oršula, Liptaj, Zahon.

Prečín: Bartovič - Briestenský, Kopáč, Vrábel, Almasy, Oravík, Kostelanský, Rosina, Hybben, Hedera, str. Vicena. P. MASLONKA

Handlová - H. Poruba 1:0 (0:0)

V poslednom domácom zápase, ktorý sa hral v Handlovej bol v znamení prevahy Baníka. Gólové príležitosti mal Lošonci, Bilčík a Rendek. Druhý polčas nebol veľmi odlišný od toho prvého. Baník dobýjal bránku hostí, ktorí bojovali o záchranu. Obranný val sa podarilo prekonať v 76. minúte Bilčíkovi efektnou strelou pod brvno zo šestnástich metrov.

Gól: 76. Bilčík.

Handlová: Šavša - Juríček, Rendek, Lošonci, Važan, Černák, Bilčík, Ondrejka, Šanror, Bača, Petrucha, str. Turančík, Gerát.

H. Poruba: Puček - J. Stano, P. Živčic, Ďuriš, Prostinák, Papp, R. Stano, Draškovec, Vlasatý, Škovránek, M. Živčic, str: T. Stano, Kasenčák. I. FRIVALDSKÝ

Stará Turá – Tuchyňa 1:0 (1:0)

Obidva tímy prišli na ihrisko s cieľom zvíťaziť a viedli si veľmi dobre. Domáci začali tlakom a v 10. min mali šancu otvoriť skóre. Po rohovom kope Vidu vyrazil brankár Strnátkovu hlavičku. V 15. min prihral Tuka Strnátkovi, ktorého strelu Rajník vyrazil. V 19. min našiel Popelka Peterku a bolo 1:0. Strela Kopačku z 20 m minula Oravcovu bránu. Antálkovu strelu chytil Rajník. V 40. min Peterkova strela opečiatkovala brvno. V druhom polčase Vidov priamy kop minul bránu hostí. V 58. min Strátkovu strelu brankár vyrazil.

Gól: 19. Peterka

Stará Turá: Oravec – Žák, Antálek, Baranovič, Makara, Strnátka, Vido, Popelka, Denk, Tuka, Peterka (Coufalík, Arbecík, Straka)

Tuchyňa: Rajník – Mišun, Hrehuš, Nomilner, Poliak, Satina, Palasziewicz, Kopačka, Štefanec, Filo, Štefula (Pilát). NICOLE JAŠÁKOVÁ

Čachtice – Beluša 2:1 (0:1)

Domáci v 5. min po rohovom kope nastrelili brvno. Hostia sa v 19. min ujali vedenia gólom J. Hrnčíka – 0:1. Beluša bola v prvom polčase futbalovejšia. V druhom polčase dali domáci v 49. min vyrovnávajúci gól po hlavičke Maráza. O pätnásť minút na to Maráz vsietil gól na 2:1. V závere zápasu hostia zatlačili, no bez gólového efektu. Hosťujúci kolektív sklamal, Čachtice si za bojovnosť tri body zaslúžili.

Góly: 49. a 65. Maráz - 19. J. Hrnčík.

Čachtice: Vlado – Ďuriš, Balala, M. Trebatický, Urban, Čavojský, Opatovský, Maráz, Peterka, Šimo, O. Trebatický.

Beluša: Valach – A. Šedík, Gažo, B. Sviečka, Topolan, L. Sviečka, Bielik, Holeščák, J. Hrnčík, Revák, Peter Vavrík (M. Šedík, Nosál). ĽUBOŠ ČAVOJSKÝ

Podolie – Ladce 0:0

Domáce mužstvo mohlo viesť už v 5. min, ale Ivana prekopol bránu z 5 päťky. Rožky vystrčili aj hostia, no napriek tomu Palkechovu bránu vážnejšie neohrozili. V druhom dejstve Podolie začalo aktívne, ale do šancí sa dostávalo iba sporadicky. V závere zápasu mal dve šance Kališ, no Jankeho neprekonal ani raz. Hlaváč síce gól vsietil, ale rozhodca ho pre ofsajd neuznal. Hosťujúci kolektív si vážnu šancu nevypracoval, aj keď v strede ihriska mali z hry viac ako domáci. Zápas sa tak skončil spravodlivou remízou, ktorá domácim stačila na piatoligovú definitívu aj pre budúcu sezónu.

Podolie: Palkech – Červeňanský L., Ščepko, Klčo, Hrušovský, Hlaváč, Červeňanský M., Kališ, Ivana, Sýkora, Augustín (Herák, Gúčik, Bobocký).

Ladce: Janke – Mrážik, Homér, Koštialik, Kušík, Váň, Eliáš, Bonan, Mrázik, Pagáč, Jánoško (Žáčik, Makas, Porubčan). PETER SRNEC

Ďalšie výsledky 29. kola: Šimonovany - Malá Čausa 0:0, Ľuborča – Kamenec 4:1 (0:1), 48. Machara, 63. a 79. Belko, 72. Janovič (vlastný) – 18. Fábry.

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

AKTUÁLNE: Mesto pomáha pripravovať celoplošné testovanie

Vojaci prišli obhliadnuť navrhované odberné miesta. Mesto ponúka všetku súčinnosť. Zamestnanci sa venujú pomoci vojakom.

GALÉRIA: Armáda prišla do mesta pripraviť testovanie

Dnes predpoludním sa na mestskom úrade v Považskej Bystrici stretli armáda s vedením mesta. Pripravujú celoplošné testovanie.

Považská Bystrica a okolie má neoceniteľnú pomoc. Dobrovoľní hasiči dezinfikujú verejné priestranstvá, ale aj okolie nemocnice.