Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Pätica našich zástupcov doma nezaváhala

V 5. futbalovej lige sa Ladce aj H. Poruba zachránili.

H. Poruba – Z. Kostoľany 3:1 (2:0)

Hostia prišli bez náhradníkov s úmyslom čo najmenej inkasovať. Domáci mali prevahu a aj šance. V 5. min Majerík z priameho kopu vyskúšal M. Zvala a o dve minúty P. Živčic nedočiahol center po rohu. V 15. min strelu Šurinu Leško bezpečne chytil. V 25. min skúšal šťastie Liptaj, ale prestrelil domácu bránu. Majerík sa o dve minúty dostal k odrazenej lopte a z 20 metrov vymietol šibenicu. V 29. min Vlasatý z rohu päťky pridal druhý gól. Domáci mali ešte ďalšie šance, ale do prestávky stav nezvýšili. Druhý polčas sa lepšie vydaril hosťom, keď Pavkeje v 52. min technickou strelou prekvapil Leška. Podobný pokus Hancka domáci brankár už kryl. Radosť Vlasatému v 60. min zmaril vybehnutím M. Zvalo. V 82. min sa M. Živčic najlepšie zorientoval a jasličkami upravil na konečných 3:1. Hostia ubránili prijateľnú prehru, ktorá im zaistila záchranu, kým domáci musia na definitívu počkať.

Góly: 27. Majerík, 29. Vlasatý, 82. M. Živčic – 52. Pavkeje.

H. Poruba: Leško – A. Staňo, P. Živčic, Majerík, Prostinák, Papp, R. Staňo, Dražkovec (M. Živčic), Vlasatý (R. Živčic), T. Staňo (J. Staňo), Škorvánek.

Z. Kostoľany: M. Zvalo – Duda, Výškrabka, Záhon, Hancko, R. Zvalo, Šurina, Mokoš, Hulíni, Pavkeje, Liptaj. ONDREJ MIŠECH

Beluša – Podolie 6:0 (4:0)

V rámci obrovských osláv postupu nastúpili domáci ukážkovo a za dvadsať minút viedla o štyri góly. Skóre otvoril Holeščák dorážkou po priamom kope Petra Vavríka. Nasledoval gól J. Hrnčík, ktorý vrátil vyrazenú loptu do siete. Potom prišli Mužlayove chvíle, ktorý zvyšoval na 4:0. Tempo opadlo a ďalšie šance nevyužili Peter Vavríka a J. Hrnčík. Druhý polčas začal vlažne a bez šancí. V poslednej štvrťhodine trénerovi Stehelovi vyšli striedania. M. Šedík skóroval prízemnou strelou a stav na 6:0 uzavrel Bielik, keď sám pred brankárom nezaváhal. V 89. min ešte Topolan vystrašil Vojtecha.

Góly: 5. Holeščák, 14. J. Hrnčík, 17. a 19. Mužlay, 77. M. Šedík, 81. Bielik.

Beluša: Valach – A. Šedík, Gažo (24. Hološko), B. Sviečka, Topolan, L. Sviečka, Mužlay, Holeščák (72. M. Šedík), J. Hrnčík (63. Bielik), Revák, Peter Vavrík.

Podolie: Vojtech – L. Červeňanský, Gučík, Klčo, Hrušovský, Hlaváč, M. Červeňanský, Kališ, Ivana (83. Uhlík), Sýkora, Augustín. MARTIN PAGÁČ

Tuchyňa – Čachtice 6:1 (2:0)

V opatrnom úvode v 17. min Maraz nepremenil jedenástku, ktorú mu Roháč vyrazil. V 30. min sa uvoľnil Kopačka, no jeho nebezpečný pokus Dobiáš vyrazil O minútu po Palasiewiczovej prihrávke, ktorý bol najlepší na ihrisku, otvoril skóre Štefanec. V 45. min zvýšil Fulec na 2:0. Domáci zodpovedne bránili a nebezpečne útočili, v čom ich podporovala kvalitná záloha. V 47. min po Štefancovej akcii Fulec pridal tretí gól a ten istý hráč po priamom kope Kopačku zvýšil v 56. min na 4:0. V 70. min Maraz znížil, ale to bolo zo strany Čachtíc všetko. Piaty gól Tuchyne pridal Bartošek v 85. min a v 90. min po rohu Filo uzavrel skóre na 6:1.

Góly: 45., 47. a 56. Fulec, 31. Štefanec, 85. Bartošek, 90. Filo – 70. Maraz.

Tuchyňa: Roháč – Mišún, Hrehuš, Nomilner, P. Poliak, Pilát (Satina), Fulec (J. Poliak), Kopačka, Štefanec (Bartošek), Filo, Palasiewicz.

Čachtice: Dobiáš – Ďuriš, Balala, Imriška, Urban, Herák, Oliš, Maraz, Peterka (Čavojský), Poštrk, Trebatický. JOZEF POLIAK

Prečín – Šimonovany 5:0 (1:0)

Hostia sa predstavili ako kvalitný tím a v prvom polčase zachytávali rozohrávky domácich. Prečín dal jediný gól v 13. min, keď po zaváhaní obrany premenil Kopáčovu prihrávku Hybben. Potom dva Almásyho nájazdy kryl brankár. Domáci hrali naďalej kvalitne a v 52. min Hybben zvýšil na 2:0. Trénerovi Ranincovi potom vyšli striedania. V 67. min Vicena skóroval po Hybbenovej prihrávke a v 80. min Rebro dorazil loptu do siete. Posledný gól sezóny dal v 85. min prízemnou strelu Orávik. V 87. min Hladký zmaril tutovku nohou a v 90. min hostia nepremenili dva samostatné nájazdy. Prečín zaslúžene skončil druhý.

Góly: 13. a 52. Hybben, 67. Vicena, 80. Rebro, 85. Orávik.

Prečín: Hladký – Briestenský (Vicena), Sádecký, Kopáč, Vrábel (Rebro), Almásy (Dánek), Orávik, Kostelanský, Rosina, Hybben, Hedera.

Šimonovany: Čangel – Kapri, Stručka, Straka, Beňačka, Bujna, (Žiak), Néma, Oravec, Rybanský, Szabó, Bratkovič. JOZEF MAMIS

Ladce – Handlová 3:0 (1:0)

V 5. min K. Mražík strieľal vedľa, v 9. min Jánoškov nájazd kryl Gerat a v 10. min Žáčik mieril vedľa. Janke zmaril Važanovu strelu v 28. min. Skóre otvoril v 36. min po sóle Jánoško. V 50. min jeho strelu vytlačil Gerat nad brvno. O desať minút sa Jánoško pohral s obranou aj brankárom a dal krásny gól. Tri minúty pred koncom Janke vyrazil Uríčkovu strelu na roh a v 90. min Eliáš uzavrel stav na konečných 3:0.

Góly: 36. a 60. Jánoško, 90. Eliáš.

Ladce: Janke – K. Mražík, Homer, Koštialik, Kušík, J. Váň, F. Váň (Makas), Bonan, Žáčik (E. Mražík), E. Pagáč, Jánoško (Eliáš).

Handlová: Gerat – Uríček, Rendek, Lošonci, Važan, Kečkeš, Bilčík (Šauša), Ondrejka, Černák (Petrucha), Bača, Hanus. FERDINAND GACH

Ďalšie výsledky 30. kola: Kamenec - Stará Turá 0:2 (0:1), 38. Antálek, 52. Straka, V. Uherce - Ľuborča 3:0 (2:0), 14. Kundala, 36. Briadka, 69. Vlčko, Malá Čausa mala voľno.

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 9 014

Pastorek: Z Rakúska do Streženíc+ JEDENÁSTKA JESENE ŠIESTEJ LIGY a AKO HLASOVALI TRÉNERI

Strelcom v šiestej lige kraľuje s dvanástimi presnými zásahmi MIROSLAV PASTOREK (30) zo Streženíc.

Miroslav Pastorek.

Pre celoplošné testovanie vytvoria 19 odberových miest

Dubnická radnica vyčlenila na celoplošné testovanie 19 odberových miest.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.

V Púchove vyčlenili na plošné testovanie 13 odberných miest

V Púchove vyčlenila radnica na celoplošné testovanie 13 špeciálnych odberových miest. Po terénnom prieskume ich schválili zástupcovia Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici.

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.