Streda, 28. september, 2022 | Meniny má Václav

Jasenica aj po dvoch prehrách skončila druhá

V I. futbalovej triede zavládla po skončení radosť v Ilave a smútok v Dulove.

VISOLAJE – JASENICA 3:2 (3:0)

V opakovanom zápase v Horovciach mali Visolaje v prvom polčase drvivú prevahu. Rýchly P. Mišutka robil obrane súpera problémy a v 6. min po kľučke na brankára netrafil odkrytú bránu. Do konca zápasu pokračoval v dobrom výkone, ale ďalšie šance skončili nepresnou strelou alebo v náručí Rybárika. V 20. min po Sojčákovom centri otvoril skóre strelou bez prípravy Baránek. O päť minút Popelka zblízka zvýšil na 2:0 a ten istý hráč o desať minút umiestnenou strelou pridal tretí gól. Po prestávke mohli domáci zvýšiť vedenie, no faulovaný P. Mišutka nepremenil v 67. min jedenástku, keď jeho strelu Rybárik zneškodnil. O dve minúty po rýchlom protiútoku striedajúci F. Šterdas znížil. Domáci sa tlačili dopredu a zabúdali na zadné dvierka. Dobrú šancu na zvýšenie Kaplanovi zmaril brankár hostí a minútu pred koncom ďalší nový hráč Pavlík strelou k žrdi znížil na jednogólový rozdiel.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 20. Baránek, 25. a 35. Popelka – 69. F. Šterdas, 89. Pavlík.

Visolaje: Štrbáň – Lutišan (Krála), Kaplan, Krško, Bednář, Sojčák, P. Mišutka, Baránek, Pazdera (Baninec), Palme, Popelka.

Jasenica: Rybárik – Strašík (Pavlík), M. Šterdas, Šibík, Kališík, J. Mišutka, Čičút, Tomaník, Kušnier, P. Jánošík, Janáček (F. Šterdas). (MI)

LYSÁ – PLEVNÍK 2:2 (0:0)

V tvrdom zápase sa v prvom polčase veľa pekného futbalu nehralo. Po prestávke sa hostia ujali vedenia, keď center poslal do siete Dodek. Trinásť minút pred koncom vyrovnal z pokutového kopu Miroslav Mošteňan. Hrubú chybu brankára, ktorý podbehol loptu, potrestal gólom J. Barninec. Keď sa zdalo, že Lysá vyhrá, z ťažkého uhla prekvapil Dodek brankára a body sa delili.

Góly: 77. Miroslav Mošteňan (11 m), 80. J. Barninec - 54. a 90. Dodek.

Lysá: K. Barninec – P. Kováč, Baška, Kalus, Macko, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Mokrička, Miroslav Mošteňan, J. Barninec.

Plevník: Magerčiak – M. Kremeň, Ligas, Turčáni, B. Kremeň, Monček, Kamas (Guniš), Janech, Dodek, Kušnier, Husár. (JA)

M. LEDNICE – ILAVA 2:0 (1:0)

V 1. min zahodil gólovú šancu M. Košút, keď bránu hostí tesne minul. Ten istý hráč neuspel v 10. min strelou do brankárových rúk. V 20. min Gulačovu príležitosť zmaril Kmeť. O päť minút sa nepresadil ani Samek V 41. min po centri Ľ. Vanča otvoril skóre pekným volejom T. Lednický. V 65. min po vyšachovaní obrany hostí nevyužil tutovku Dudák. O tri minúty striedajúci Petráš ukázal všetkým hráčov súpera, čo sa robí s loptou, keď niet komu prihrať a prudkou strelpu po zemi dal druhý gól.

Góly: 41. T. Lednický, 68. Petráš.

M. Lednice: Kmeť – M. Hudek (J. Košút), P. Vančo, Ľ. Vančo, T. Hudek, L. Lednický, Čerňanský, Šimko (M. Čelko), T. Lednický, M. Košút, Dudák (Petráš).

Ilava: Vrábel – Porubčan, Strapko, Pružinec, Galko, Calpaš, G. Cabaj, Samek, Ptáček (Kňažek), Gulač, Kameništiak. (RH)

D. MARIKOVÁ - PÚCHOV B 4:1 (2:1)

Na ťažkom teréne mali domáci viac šancí a ujali sa rýchlo vedenia, ke´d v skrumáži sa v 8. min najlepšie orientoval J. Vlach. Potom sa hralo v strede ihriska, až v 40. min zvyšoval na 2:0 Hudek. O tri minúty Moravík obišiel brankára a prestrelil na bránkovej čiare stojacich obrancov – 2:1. V 50. min Turičík potrestal chybu obrany hostí a konečnú podobu výsledku dal štvrťhodinu pred koncom J. Vlach.

Góly: 8. a 75. J. Vlach, 40. Hudek, 50. Turičík – 43. Moravík.

D. Mariková: Minarech – Žilinčík, Kompaník, Hrenák, Turičík, R. Vlach, Socha, Huličiak (Pribyla), Brídzik, Hudek, J. Vlach.

Púchov B: Tlaskal – Veng (Mihálik), Poljak, Baranec, Kršák, Petrušek, Revák, Čelko, Hrnčiarik, Luhový, Moravík (E. Ciesar). (GK)

UDIČA – PAPRADNO 3:1 (1:0)

Hosťujúci S. Trúchlik už v 3. min vyskúšal Bašov postreh. V 10. min dal vedúci gól Udiče Drienik. O jedenásť minút peknú strelu Braciníka vyrazil Hromadík. V 36. min opečiatkoval Chochel z trestného kopu brvno brány Papradna. O dve minúty hostia pekne zaútočili, avšak domáca obrana včas zasahovala. V 50. min Králova bomba letela tesne vedľa. V 54. min J. Gašpárek pekným gólom zvýšil na 2:0. Hostia odpovedali v 75. min vydarenou strelu Nemčíka, ktorá skončila v Bašovej sieti. Štyri minúty pred koncom Kvasník strelou od brvna zvýšil na konečných 3:1.

Góly: 10. Drienik, 54. J. Gašpárek, 86. Kvasník – 75. Nemčík.

Udiča: Bašo – Šedík, J. Gašpárek, Král (Babec), Harvánek, Drienik, Braciník, Súľovský, Chochel, Cesnárik, Kvasník.

Papradno: Hromadík – Macošínec (Lališ), Lokšík, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth, Strašík, Černošík, Kurnocík, Moravík, Nemčík. JÁN BORČÁNYI

BRVNIŠTE – JASENICA 3:1 (2:0)

Derby začalo oneskorene pre dážď. Hralo sa obojstranne svižne, útoky sa striedali. V 14. min center J. Hároníka brankár podcenil a lopta na prekvapenie skončila v šibenici. O minútu Gáboríkov gól pre ofsajd neplatil. V 18. min Šibík J. Čapliara neprekvapil a na druhej strane neuspel v 19. min Koreň. Šlesar potrestal zaváhanie obrany hostí v 21. min strelou po brvno. Ďalekonosné pokusy Pecníka a Pavlíka leteli vedľa domácej brány a J. Čapliar v 24. min zmaril šancu Pavlíka. O päť minút bol zápas prerušený pre prietrž mračien. Milovu strelu v 32. min kryl domáci brankár a v 32. min nedočiahol loptu v šanci Kališík. V 40. min po Pavlíkovej strele, ktorú J. Čapliar neudržal, Tomaník prestrelil. V 55. min Pecníkov priamy kop neusmernil do siete Gáborík. V 59. min z jedenástky znížil Šibík. Šamaj v 73. min strelou bez prípravy nedal brankárovi hostí šancu. Pavlík v 77. min po sóle nedal. V 80. Šamaj vykopol loptu z bránkovej čiary a v závere neskóroval Číž.

Góly: 14. J. Hároník, 21. Šlesar, 73. Šamaj – 59. Šibík (11 m).

Brvnište: J. Čapliar – M. Hudek, Šamaj, Koreň (Holiš), J. Španihel, P. Španihel, Miniarik, M. Španihel (Ecker), M. Čamaj, Šlesar (Čvirik), J. Hároník (Fusko).

Jasenica: J. Jánošík – Kukučiar (J. Mišutka), M. Šterdas, Milo, Číž, Kališík (Čičút), Pecník, Šibík, Pavlík, Tomaník (P. Jánošík), Gáborík. ADRIÁN DEMÁČEK

KOŠECA – DULOV 3:0 (0:0)

Až v 19. min Kralovič hlavičkoval vedľa a o minútu M. Vicen sám poslal loptu vedľa. V 25. min Mihálik prestrelil a v 27. min Lipták na druhej strane nepremenil sólo. Po prestávke oživil tréner Vojtek zostavu a v 47. min po centri M. Vicena Mihálik otvoril skóre. O minútu Galko premenil center T. Vicena. V 55. min Mihálik obišiel aj brankára, ale Krajči zachránil na čiare. Ježo v 68. min z päťky netrafil a v 78. min Ondrejec z uhla neprekonal D. Dzurka. V 83. min Krupička vychytal Krajčiho a v 86. min domáci brankár zmaril šancu Liptáka. V 90. min Bugala strelou k žrdi dal tretí gól Košece.

Góly: 47. Mihálik, 48. Galko, 90. Bugala.

Košeca: Krupička – Ľ. Palček, Švehla, Kalus, T. Vicen, Štepanovič, Jaroslav Palček (Bugala), Eckert (Galko), Kralovič (Gajdoš), M. Vicen (Ondrejec), Mihálik.

Dulov: D. Dzurko – Savara, Pagáč, Mikoláš, Slabý (Egly), Baláž, Brnka (Mrenka), Krajči, V. Dzurko, R. Kováč (Ježo), Lipták. (JV)

VISOLAJE – HOROVCE 1:4 (0:0)

Visolaje sa predstavili druhýkrát v domácom exile v Horovciach. Prvý polčas bol festivalom zahodených šancí na oboch stranách. Hosťujúce Horovce pohrozili v úvode Prekopom a Svoradom, a vzápätí Gašpárek a Janíček zblízka netrafili bránu. Palme v 18. min mieril z priameho kopu vedľa. Svorada po rohu trafil bočnú sieť a Gašpárek nastrelil brankára. V 20. min sa Janíček rútil sám na Lutišana, ale P. Mišutka vykopol loptu z bránkovej čiary. Bednář, Baránek a Palme nebezpečne vyskúšali pozorného Fila. V 32. min Janíček po chybe obrany zblízka trestuhodne zahodil a na druhej strane ho napodobnil Sojčák. Nemocnosť strelcov korunoval v 42. min Gašpárek, keď z troch metrov minul prázdnu bránu. V 45. min gól Visolají neplatil pre ofsajd. Po prestávke už začali padať aj góly. V 46. min skóroval zblízka Popelka. O opäť minút Baránek po dlhom sóle zblízka mieril vedľa. V 55. min po Janíčkovom centri vyrovnal hlavičkou Gašpárek. Horovčania ožili, no Janíček, Kováč a Prekop neuspeli. V 67. min dostal Horovce do vedenia Mackovčin elegantným lovom z 25 metrov. Janíčkovi nebolo súdené skórovať. Visolaje vrhli sily do útoku, čo sa im vypomstilo. V 83. min Bartek po sóle z polovice ponúkol gól Prekopovi ako na podnose. Sojčákovu bombu Filo vyrazil a v 87. min Gašpárek poistil výhru Horoviec.

Góly: 46. Popelka – 55. a 87. Gašpárek, 67. Mackovčin, 83. Prekop.

Visolaje: Lutišan – Baninec, Martinka, Krško, Bednář, Sojčák, P. Mišutka, Baránek, Krála (Hrenák), Palme), Popelka.

Horovce: Filo – Kučo, Štefanec, Gašpárek, Gereg, Svorada, Janíček, J. Kováč (Siekel), Prekop (Rod), Mackovčin, M. Barkáč (Bartek). M. KEBÍSEK

14. Dulov 26 7 2 17 34:70 23

Zostava kola: M. Španihel (Brvnište), Číž (Jasenica), Kvasník (Udiča), Tóth (Papradno), Žilinčík (D. Mariková), Luhový (Púchov B), P. Mišutka (Visolaje), Mackovčin (Horovce), Krajči (Dulov), Bugala (Košeca), M. Košút (Ilava).