Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Aktív ObFZ bol pokojný

Dom športu v Bolešove privítal v piatok 8. júla účastníkov Aktívu ObFZ Považská Bystrica. Oproti predchádzajúcim mal rýchlejší a plynulejší priebeh.

Účastníci aktívu ObFZ v Bolešove.Účastníci aktívu ObFZ v Bolešove. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Traja nováčikovia

Predseda ŠTK Anton Poliček sa štatistikám súťaže venoval stručne, keď pripomenul víťazov a zostupujúcich v súťažiach dospelých. Z I. triedy do V. ligy postupuje Ilava a do II. triedy zostúpil Dulov. Najvyššia oblastná súťaž bude mať troch nováčikov – Borčice, Streženice a Bolešov z II. triedy, ktorú opustila po Vrchteplá. Z III. A triedy postúpili Mikušovce a vďaka baráži aj Kolačín, nováčikom sú Tunežice, ktoré boli presunuté z B skupiny. Do III. B triedy okrem zostupujúcej Vrchteplej pribudli po rokoch pôstu, ktorý trval rôzny čas, Lúky, Bodiná a Stupné.

Skryť Vypnúť reklamu

Úbytok mládeže

Mládežnícke súťaže zhodnotil Jaroslav Gašpárek, ktorý upozornil na viacero kontumácií pre nedostatočný počet hráčov či nedostavenie sa na zápas. V dvoch dorasteneckých súťažiach oproti vlaňajším 26 tímom je iba 22. Brvnište postúpilo do V. ligy, Lúky vytvorili tím mužov, v súťaži nepokračujú Streženice B, Pružina, Jasenica a FK Lednica. Novými menami sú Lysá a Podvažie.

Podobná situácia je aj v kategórii starších žiakov. Vlani bolo v I. a v II. triede 28 družstiev, teraz je ich iba 24. Papradno bude hrať III. ligu, II. ligu budú hrať dievčatá Orlového, v súťaži nepokračujú Prejta, Horovce a Malé Lednice, ktoré ako jediné nedohrali uplynulý ročník. Opačná sitácia je medzi mladšími žiakmi, kde oproti piatim tímom je prihlásených sedem. Brvnište posilnilo Papradno v III. lige mladších žiakov a hrať nebude Podvažie, nové tímy vytvorili Malé Lednice, Horovce a Ilava.

Skryť Vypnúť reklamu

Ocenenie

Pretože predseda Ján Panák bol na akcii ZsFZ, poháre a diplomy pre najlepšie tímy, jednotlivcov, strelcov a Fair play odovzdávali Jozef Mamis, Anton Poliček a Jaroslav Gašpárek. Najčastejšie chodil oddielové ceny zástupca Prejty, pretože na treťom mieste skončili vo svojich súťažiach muži, dorastenci aj žiaci. Najúspešnejším klubom bol Slovan Brvnište, lebo pohár za prvé miesto preberali dorastenci aj mladší žiaci. Spomedzi strelcov bol suverénne najlepším Ľubomír Staňo z Borčíc, ktorému iba jediný gól chýbal do jubilejnej päťdesiatky. Marek Miščí zo Zubáka dal 15 z 26 gólov svojho tímu a viac než polovicu gólov Podmanína dal Jakub Kostelanský, ktorý sa o cenu podelil s Jozefom Zúbekom.

Strelci: 1. trieda muži: Jozef Kušnier (Plevník) – 21gólov, II. trieda muži: Ľubomír Staňo (Borčice) – 49 gólov, III. A trieda muži: Marek Miščí (Zubák) – 15 gólov, III. B trieda muži: Jakub Kostelanský (Podmanín) a Jozef Zúbek (FC Orlové) – 37 gólov, I. trieda dorast: Juraj Čamaj (Brvnište) - 40 gólov, II. trieda dorast: Lukáš Huličiak (D. Mariková) - 26 gólov, I. trieda starší žiaci: Juraj Miškech (Domaniža) - 37 gólov, II. trieda starší žiaci: Ľubomír Hoždora (Lysá) - 34 gólov, I. trieda mladší žiaci: Martin Baránek (Pružina) - 29 gólov.

Skryť Vypnúť reklamu

Fair play: I. trieda muži: 1. Lysá – 270, 2. Brvnište – 280, 3. Horovce - 300.

II. trieda muži: 1. Podvažie – 270 a Vrchteplá – 270, 3. Dohňany - 280.

III. A trieda: 1.Kameničany – 30, 2. Zubák – 70, 3. Hradčan Lednica -140.

III. trieda: 1. FC Orlové – 50, 2. Šebešťanová – 110, 3. Lazy - 130.

Pridelené čísla

Žrebovanie bolo bezproblémové, pretože čísla podľa požiadaviek oddielov boli vopred na internete a iba v dvoch prípadoch sa riešila výmena. V II. triede si vymenili čísla Dohňany s Podvažím a v III. B triede Dynamo Orlové s Lúkami. V kategórii mladších žiakov sa bleskovo vyriešil problém s dvojitým prihlásením, keď jedno družstvo mladších žiakov súčasne prihlásili Lednické Rovne aj Dolná Breznica, ktorá bude súťaž hrať.

I. trieda muži: 1. Visolaje, 2. Borčice, 3. Brvnište, 4. Udiča, 5. Košeca, 6. Streženice, 7. Papradno, 8. Bolešov, 9. Malé Lednice, 10. Lysá, 11. Jasenica, 12. Horovce, 13. Dolná Mariková, 14. Plevník.

II. trieda muži: 1. Košecké Podhradie, 2. Podvažie, 3. Dolné Kočkovce, 4. Dolná Breznica, 5. Kolačín, 6. Mikušovce, 7. Pruské, 8. Dulov, 9. FC Orlové, 10. Beluša B, 11. Sverepec, 12. Pružina, 13. Praznov, 14. Dohňany.

III. A trieda: 1. FK Lednica, 2. Prejta, 3. Tunežice, 4. Červený Kameň, 5. Hradčan Lednica, 6. Kvašov, 7. Kameničany, 8. Zubák.

Hrá sa trojkolovo, 1. a 2. kolo sa odohrajú v závere jesene po 11. kole a súťaž začína 21. 8..

III. B trieda: 1. FC Púchov, 2. Vrchteplá, 3. Stupné, 4. Bodiná, 5. Podmanín, 6. Trstie, 7. Lúky, 8. Lazy, 9. Šebešťanová, 10. Dynamo Orlové.

Súťaž začína 21. 8.

I. trieda dorast: 1. Dolná Mariková, 2. Borčice, 3. Stupné, 4. Prejta, 5. Kolačín, 6. Dynamo Orlové, 7. Pruské, 8. Bolešov, 9. Domaniža, 10. Praznov, 11. Udiča, 12. Dohňany, 13. Ladce, 14. Prečín.

Výnimky: Borčice – sobota ÚHČ dorastu, Ladce, Udiča, D. Mariková – sobota ÚHČ mužov, Domaniža – sobota o 14. h.

II. trieda dorast: 1. Košecké Podhradie, 2. Visolaje, 3. Horovce, 4. Tuchyňa, 5. Lysá, 6. Podvažie, 7. Sverepec, 8. Šebešťanová.

Výnimky: Tuchyňa – sobota ÚHČ mužov, Horovce nedeľa 3 hodiny pred zápasom mužov.

Súťaž sa hrá trojkolovo.

I. trieda starší žiaci: 1. Stupné, 2. Domaniža, 3. Dolné Kočkovce, 4. Udiča, 5. Streženice, 6. Ladce, 7. Pruské, 8. Prečín, 9. FC Orlové, 10. Ilava, 11. Sverepec, 12. Dohňany, 13. Dolná Mariková, 14. Plevník.

Výnimky: D. Mariková, Udiča – 2,5 hodiny pred ÚHČ mužov.

II. trieda starší žiaci: 1. FK Lednica, 2. Vrchteplá, 3. Dulov, 4. Mikušovce, 5. Tuchyňa, 6. Košeca, 7. Lysá, 8. Bolešov, 9. Pružina, 10. Horná Poruba.

Výnimky: Mikušovce, Pružina – 2,5 hodiny pred ÚHČ mužov, Dulov – 3 hodiny pred ÚHČ mužov, Tuchyňa – nedeľa o 11. h.

I. trieda mladší žiaci: 1. Dolná Breznica, 2. Jasenica, 3. voľno, 4. Košeca, 5. Pružina, 6. Ilava, 7. Malé Lednice, 8. Horovce.

Výnimky: Ilava – sobota v ÚHČ žiakov, Horovce – sobota v ÚHČ mužov.

Po uzávierke sa na základe hlasovania oddielov rozhodlo, či sa bude hrať dvojkolovo alebo trojkolovo.

Dva začiatky

V nedeľu 7. augusta štartujú I. a II. trieda dospelých, zvyšné súťaže začínajú 21. augusta. Mládežnícke tímy začínajú 3. kolom, pričom 1. kolo odohrajú 1. septembra a 2. kolo 15. septembra. Kvôli nízkemu počtu tímov sa bude hrať II. trieda dorastu trojkolovo, podobne tomu malo byť aj v I. triede mladších žiakov, ale k dohode klubov nedošlo. Zo siedmich zástupcov boli traja za, traja proti a jeden na aktíve chýbal. J. Gašpárek v mene komisie mládeže dal klubom čas na odpoveď do pondelka, kedy sa rozhodne o modeli súťaže. Trojkolovo sa bude hrať aj III. A trieda mužov, ktorá začne 3. kolom 21. augusta a prvé dve kolá sa dohrajú po skončení jesennej časti. Návrh na rovnaký trojkolový systém kluby ešte pred aktívom nepodporili.

Peniaze, peniaze

V diskusii sa prítomní venovali najviac problémom s uhrádzaním platieb, čo niektorým klubom bez výraznejšej podpory obcí či sponzorov spôsobuje problémy a problémy im robí už prvá splátka. Ďalším zástupcom sa videli sumy privysoké. Nejednotnosť klubov potvrdil aj názor jedného z účastníkov, ktorý povedal, že kto nemá peniaze, nech futbal nehrá. Hovorilo sa aj o potrebe videa a zástupcovia Visolají sa vrátili k problematickému nedohranému zápasu s Jasenicou, kde dostali odpoveď, že musia najprv nahlásiť meno nespratného diváka. Kladnej odpovede sa nedočkali ani tí, ktorí chceli, aby bolo zverejňované známkovanie rozhodcov delegátmi, na čo J. Klabník povedal, že sa to nerobí nikde vo svete. Diskusia nebola dlhá a po nej pätica šarmantných žien pohostila všetkých účastníkov. Do začiatku ročníka 2011/2012 ostávajú už len štyri týždne, ktoré budú vyplnené turnajmi, zháňaním posíl, ale najmä peňazí. Dúfajme, že nová sezóna bude bez väčších problémov, čestná, zaujímavá pre divákov, objaví nové talenty a dohrá ju rovnaký počet mužstiev, ako ju začal.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 1. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 4. Pomáhajte čítaním
 5. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 6. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 8. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 10. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 27 458
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 21 887
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 218
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 686
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 432
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 871
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 841
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 992
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 777
 10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 359
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Covidové oddelenie v Považskej Bystrici je v plnej prevádzke

Má kapacitu 28 lôžok, dnes už je viac ako polovica zaplnená.

S meraním teploty v nemocnici pomáhajú vojaci

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

ilustračné foto

AKTUÁLNE: Mesto pomáha pripravovať celoplošné testovanie

Vojaci prišli obhliadnuť navrhované odberné miesta. Mesto ponúka všetku súčinnosť. Zamestnanci sa venujú pomoci vojakom.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Epidemiológovia v Trenčíne vyšetrujú ohniská nákazy v dvoch závodoch

V rámci Slovenska prevažuje reťazové šírenie ochorenia v rodinách.

Agrokomplex musí po desaťročiach odstrániť svoj ikonický nápis

Konštrukciu vytvorili v roku 1974. Jej súčasťou bol aj klas.

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Už ste čítali?