Sobota, 23. september, 2023 | Meniny má Zdenka

Aktív ObFZ bol pokojný

Dom športu v Bolešove privítal v piatok 8. júla účastníkov Aktívu ObFZ Považská Bystrica. Oproti predchádzajúcim mal rýchlejší a plynulejší priebeh.

Účastníci aktívu ObFZ v Bolešove.Účastníci aktívu ObFZ v Bolešove. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Traja nováčikovia

Predseda ŠTK Anton Poliček sa štatistikám súťaže venoval stručne, keď pripomenul víťazov a zostupujúcich v súťažiach dospelých. Z I. triedy do V. ligy postupuje Ilava a do II. triedy zostúpil Dulov. Najvyššia oblastná súťaž bude mať troch nováčikov – Borčice, Streženice a Bolešov z II. triedy, ktorú opustila po Vrchteplá. Z III. A triedy postúpili Mikušovce a vďaka baráži aj Kolačín, nováčikom sú Tunežice, ktoré boli presunuté z B skupiny. Do III. B triedy okrem zostupujúcej Vrchteplej pribudli po rokoch pôstu, ktorý trval rôzny čas, Lúky, Bodiná a Stupné.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Úbytok mládeže

Mládežnícke súťaže zhodnotil Jaroslav Gašpárek, ktorý upozornil na viacero kontumácií pre nedostatočný počet hráčov či nedostavenie sa na zápas. V dvoch dorasteneckých súťažiach oproti vlaňajším 26 tímom je iba 22. Brvnište postúpilo do V. ligy, Lúky vytvorili tím mužov, v súťaži nepokračujú Streženice B, Pružina, Jasenica a FK Lednica. Novými menami sú Lysá a Podvažie.

Podobná situácia je aj v kategórii starších žiakov. Vlani bolo v I. a v II. triede 28 družstiev, teraz je ich iba 24. Papradno bude hrať III. ligu, II. ligu budú hrať dievčatá Orlového, v súťaži nepokračujú Prejta, Horovce a Malé Lednice, ktoré ako jediné nedohrali uplynulý ročník. Opačná sitácia je medzi mladšími žiakmi, kde oproti piatim tímom je prihlásených sedem. Brvnište posilnilo Papradno v III. lige mladších žiakov a hrať nebude Podvažie, nové tímy vytvorili Malé Lednice, Horovce a Ilava.

SkryťVypnúť reklamu

Ocenenie

Pretože predseda Ján Panák bol na akcii ZsFZ, poháre a diplomy pre najlepšie tímy, jednotlivcov, strelcov a Fair play odovzdávali Jozef Mamis, Anton Poliček a Jaroslav Gašpárek. Najčastejšie chodil oddielové ceny zástupca Prejty, pretože na treťom mieste skončili vo svojich súťažiach muži, dorastenci aj žiaci. Najúspešnejším klubom bol Slovan Brvnište, lebo pohár za prvé miesto preberali dorastenci aj mladší žiaci. Spomedzi strelcov bol suverénne najlepším Ľubomír Staňo z Borčíc, ktorému iba jediný gól chýbal do jubilejnej päťdesiatky. Marek Miščí zo Zubáka dal 15 z 26 gólov svojho tímu a viac než polovicu gólov Podmanína dal Jakub Kostelanský, ktorý sa o cenu podelil s Jozefom Zúbekom.

Strelci: 1. trieda muži: Jozef Kušnier (Plevník) – 21gólov, II. trieda muži: Ľubomír Staňo (Borčice) – 49 gólov, III. A trieda muži: Marek Miščí (Zubák) – 15 gólov, III. B trieda muži: Jakub Kostelanský (Podmanín) a Jozef Zúbek (FC Orlové) – 37 gólov, I. trieda dorast: Juraj Čamaj (Brvnište) - 40 gólov, II. trieda dorast: Lukáš Huličiak (D. Mariková) - 26 gólov, I. trieda starší žiaci: Juraj Miškech (Domaniža) - 37 gólov, II. trieda starší žiaci: Ľubomír Hoždora (Lysá) - 34 gólov, I. trieda mladší žiaci: Martin Baránek (Pružina) - 29 gólov.

SkryťVypnúť reklamu

Fair play: I. trieda muži: 1. Lysá – 270, 2. Brvnište – 280, 3. Horovce - 300.

II. trieda muži: 1. Podvažie – 270 a Vrchteplá – 270, 3. Dohňany - 280.

III. A trieda: 1.Kameničany – 30, 2. Zubák – 70, 3. Hradčan Lednica -140.

III. trieda: 1. FC Orlové – 50, 2. Šebešťanová – 110, 3. Lazy - 130.

Pridelené čísla

Žrebovanie bolo bezproblémové, pretože čísla podľa požiadaviek oddielov boli vopred na internete a iba v dvoch prípadoch sa riešila výmena. V II. triede si vymenili čísla Dohňany s Podvažím a v III. B triede Dynamo Orlové s Lúkami. V kategórii mladších žiakov sa bleskovo vyriešil problém s dvojitým prihlásením, keď jedno družstvo mladších žiakov súčasne prihlásili Lednické Rovne aj Dolná Breznica, ktorá bude súťaž hrať.

I. trieda muži: 1. Visolaje, 2. Borčice, 3. Brvnište, 4. Udiča, 5. Košeca, 6. Streženice, 7. Papradno, 8. Bolešov, 9. Malé Lednice, 10. Lysá, 11. Jasenica, 12. Horovce, 13. Dolná Mariková, 14. Plevník.

II. trieda muži: 1. Košecké Podhradie, 2. Podvažie, 3. Dolné Kočkovce, 4. Dolná Breznica, 5. Kolačín, 6. Mikušovce, 7. Pruské, 8. Dulov, 9. FC Orlové, 10. Beluša B, 11. Sverepec, 12. Pružina, 13. Praznov, 14. Dohňany.

III. A trieda: 1. FK Lednica, 2. Prejta, 3. Tunežice, 4. Červený Kameň, 5. Hradčan Lednica, 6. Kvašov, 7. Kameničany, 8. Zubák.

Hrá sa trojkolovo, 1. a 2. kolo sa odohrajú v závere jesene po 11. kole a súťaž začína 21. 8..

III. B trieda: 1. FC Púchov, 2. Vrchteplá, 3. Stupné, 4. Bodiná, 5. Podmanín, 6. Trstie, 7. Lúky, 8. Lazy, 9. Šebešťanová, 10. Dynamo Orlové.

Súťaž začína 21. 8.

I. trieda dorast: 1. Dolná Mariková, 2. Borčice, 3. Stupné, 4. Prejta, 5. Kolačín, 6. Dynamo Orlové, 7. Pruské, 8. Bolešov, 9. Domaniža, 10. Praznov, 11. Udiča, 12. Dohňany, 13. Ladce, 14. Prečín.

Výnimky: Borčice – sobota ÚHČ dorastu, Ladce, Udiča, D. Mariková – sobota ÚHČ mužov, Domaniža – sobota o 14. h.

II. trieda dorast: 1. Košecké Podhradie, 2. Visolaje, 3. Horovce, 4. Tuchyňa, 5. Lysá, 6. Podvažie, 7. Sverepec, 8. Šebešťanová.

Výnimky: Tuchyňa – sobota ÚHČ mužov, Horovce nedeľa 3 hodiny pred zápasom mužov.

Súťaž sa hrá trojkolovo.

I. trieda starší žiaci: 1. Stupné, 2. Domaniža, 3. Dolné Kočkovce, 4. Udiča, 5. Streženice, 6. Ladce, 7. Pruské, 8. Prečín, 9. FC Orlové, 10. Ilava, 11. Sverepec, 12. Dohňany, 13. Dolná Mariková, 14. Plevník.

Výnimky: D. Mariková, Udiča – 2,5 hodiny pred ÚHČ mužov.

II. trieda starší žiaci: 1. FK Lednica, 2. Vrchteplá, 3. Dulov, 4. Mikušovce, 5. Tuchyňa, 6. Košeca, 7. Lysá, 8. Bolešov, 9. Pružina, 10. Horná Poruba.

Výnimky: Mikušovce, Pružina – 2,5 hodiny pred ÚHČ mužov, Dulov – 3 hodiny pred ÚHČ mužov, Tuchyňa – nedeľa o 11. h.

I. trieda mladší žiaci: 1. Dolná Breznica, 2. Jasenica, 3. voľno, 4. Košeca, 5. Pružina, 6. Ilava, 7. Malé Lednice, 8. Horovce.

Výnimky: Ilava – sobota v ÚHČ žiakov, Horovce – sobota v ÚHČ mužov.

Po uzávierke sa na základe hlasovania oddielov rozhodlo, či sa bude hrať dvojkolovo alebo trojkolovo.

Dva začiatky

V nedeľu 7. augusta štartujú I. a II. trieda dospelých, zvyšné súťaže začínajú 21. augusta. Mládežnícke tímy začínajú 3. kolom, pričom 1. kolo odohrajú 1. septembra a 2. kolo 15. septembra. Kvôli nízkemu počtu tímov sa bude hrať II. trieda dorastu trojkolovo, podobne tomu malo byť aj v I. triede mladších žiakov, ale k dohode klubov nedošlo. Zo siedmich zástupcov boli traja za, traja proti a jeden na aktíve chýbal. J. Gašpárek v mene komisie mládeže dal klubom čas na odpoveď do pondelka, kedy sa rozhodne o modeli súťaže. Trojkolovo sa bude hrať aj III. A trieda mužov, ktorá začne 3. kolom 21. augusta a prvé dve kolá sa dohrajú po skončení jesennej časti. Návrh na rovnaký trojkolový systém kluby ešte pred aktívom nepodporili.

Peniaze, peniaze

V diskusii sa prítomní venovali najviac problémom s uhrádzaním platieb, čo niektorým klubom bez výraznejšej podpory obcí či sponzorov spôsobuje problémy a problémy im robí už prvá splátka. Ďalším zástupcom sa videli sumy privysoké. Nejednotnosť klubov potvrdil aj názor jedného z účastníkov, ktorý povedal, že kto nemá peniaze, nech futbal nehrá. Hovorilo sa aj o potrebe videa a zástupcovia Visolají sa vrátili k problematickému nedohranému zápasu s Jasenicou, kde dostali odpoveď, že musia najprv nahlásiť meno nespratného diváka. Kladnej odpovede sa nedočkali ani tí, ktorí chceli, aby bolo zverejňované známkovanie rozhodcov delegátmi, na čo J. Klabník povedal, že sa to nerobí nikde vo svete. Diskusia nebola dlhá a po nej pätica šarmantných žien pohostila všetkých účastníkov. Do začiatku ročníka 2011/2012 ostávajú už len štyri týždne, ktoré budú vyplnené turnajmi, zháňaním posíl, ale najmä peňazí. Dúfajme, že nová sezóna bude bez väčších problémov, čestná, zaujímavá pre divákov, objaví nové talenty a dohrá ju rovnaký počet mužstiev, ako ju začal.

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

 1. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
 2. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom
 3. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom
 4. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu
 5. Spoločnosť EY vyhlásila 18. ročník súťaže na Slovensku
 6. Septembrové číslo krížovkárskeho magazínu Lišiak v denníku SME
 7. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty
 8. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz
 1. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
 2. Union zdravotná poisťovňa prináša novinku vo vzdelávaní
 3. Tento domáci nápoj vzpruží lepšie než káva, šlofík a energiťák
 4. Geniálne, čo dokáže minca v mrazničke!
 5. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom
 6. Novesta predstavuje novú kolekciu pre jeseň/zimu 2023
 7. Katolícka univerzita vykročila na ďalšiu misiu
 8. Prišli na to, že odpad je cenný
 1. Už len dnes za vás Fellner zaplatí polovicu dovolenky 11 837
 2. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 5 930
 3. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 5 849
 4. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 4 226
 5. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz 3 255
 6. Získajte 50% zľavu na predplatné SME.sk. Tu zistíte viac 3 224
 7. Ľuboš Fellner opäť pozýva. Kam volá turistov teraz? 3 039
 8. 50-tisíc dovolenkárov si kúpilo zájazd cez SME 2 469

Blogy SME

 1. Radko Mačuha: "Keď padne zvon ďaleko od kostola."
 2. Anton Kovalčík: Ruské voľby v roku 2004. Boršč a abraka-dabra.
 3. Ivan Mlynár: Vojenskí tajní rabovali úplne netajne.
 4. Stop alibizmu: Za pomenovanie učiteľky: „pi...a ...ebnuta“ jednotka zo správania na ZŠ Dudova.
 5. Janka Bittó Cigániková: Prešli sme si program PS pre zdravotníctvo, našli sme tam tieto hlúposti
 6. Ľudovít Paulis: Čo sme sa dozvedeli o vysokých školách zo včerajšej debaty lídrov strán
 7. Ján Valchár: Semienko populizmu (plus aktualizácie)
 8. Martin Pekár: Plán pre budúcnosť cestnej dopravy Slovenska. Priority a podpora.
 1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 63 753
 2. Igor Kossaczký: Matovičova akcia ukázala pravdu o slovenských médiách 38 262
 3. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 20 822
 4. Pavel Macko: Teraz sa ukáže, ako hlboko siahajú korene zla a aká silná je Žilinkova ochrana gaunerov 10 721
 5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 10 424
 6. Ján Šeďo: Mestskí policajti to pokašľali na celej čiare. 9 236
 7. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 7 364
 8. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 297
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
 8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Diskusiu vysielame naživo 26. 9. 2023 o 11.00 h.


17 h

Šikovní majstri z tradičnej pekárne vedia, ako ľuďom ulahodiť.


21 h

Obnovu hradu spomaľujú personálne aj finančné problémy.


21. sep

Počas uplynulého víkendu sa v Púchove uskutočnil jeho XXIV. ročník.


(red) 21. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Radko Mačuha: "Keď padne zvon ďaleko od kostola."
 2. Anton Kovalčík: Ruské voľby v roku 2004. Boršč a abraka-dabra.
 3. Ivan Mlynár: Vojenskí tajní rabovali úplne netajne.
 4. Stop alibizmu: Za pomenovanie učiteľky: „pi...a ...ebnuta“ jednotka zo správania na ZŠ Dudova.
 5. Janka Bittó Cigániková: Prešli sme si program PS pre zdravotníctvo, našli sme tam tieto hlúposti
 6. Ľudovít Paulis: Čo sme sa dozvedeli o vysokých školách zo včerajšej debaty lídrov strán
 7. Ján Valchár: Semienko populizmu (plus aktualizácie)
 8. Martin Pekár: Plán pre budúcnosť cestnej dopravy Slovenska. Priority a podpora.
 1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 63 753
 2. Igor Kossaczký: Matovičova akcia ukázala pravdu o slovenských médiách 38 262
 3. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 20 822
 4. Pavel Macko: Teraz sa ukáže, ako hlboko siahajú korene zla a aká silná je Žilinkova ochrana gaunerov 10 721
 5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 10 424
 6. Ján Šeďo: Mestskí policajti to pokašľali na celej čiare. 9 236
 7. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 7 364
 8. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 297
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
 8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu